­čĄô Smart home

To jest do ogarni─Öcia w bardzo prosty spos├│b na nieinteligentnych wy┼é─ůcznikach/roz┼é─ůcznikach, wystarczy wyj┼Ťcie przeka┼║nikowe z centrali alarmowej albo czujki.

Maca┼é kto┼Ť mo┼╝e takie w┼é─ůczniki do ┼Ťwiat┼éa?

Trafi┼éem z przypadku, pachnie mi to chi┼äszczyzn─ů, ale przynajmniej jako┼Ť wygl─ůda

Nie dotyka┼éem, ale widz─Ö, ┼╝e bez wysilania si─Ö z┼╝ynaj─ů z elgato i Koogeeka

Trzepie to pewnie jeden chi┼äczyk i tylko nadruki robi inne. Wygl─ůa ┼╝e wszystkie trzy jad─ů przez Tuya.

Kolejne pytanie: robot odkurzacz.

Serce i rozum m├│wi─ů Roomba. Portfel cicho przeb─ůkuje co┼Ť o Xiaomi.

Mo┼╝e mnie kto┼Ť przekona─ç ┼╝e serce i rozum maj─ů racj─Ö?

A mo┼╝e pomijam jak─ů┼Ť ultrafajn─ů opcj─Ö?

Mam Xiaomi Roborock S5. W PL miałem Roombę 980. Xiaomi zjada tę Roombe 45x.

Wiem jedno. Nie ma sensu przep┼éaca─ç do iRobota, chyba, ┼╝e kupisz tego i9+ za prawie 7000 PLN. On jest kozak, bo nie wymaga ┼╝adnej obs┼éugi pewnie przez miesi─ůc-dwa. Xiaomi raz na tydzie┼ä (je┼║dzi codziennie) chce ┼╝eby mu wyczy┼Ťci─ç dust bin, plus raz na miesi─ůc prosi o przetarcie sensor├│w.

Teraz wyszed┼é Roborock S6 i ma procesor 4-rdzeniowy co daje mu jeszcze wi─Öcej mocy dla algorytm├│w. S5 pod tym wzgl─Ödem zjada Roomb─Ö na ┼Ťniadanie (i7 te┼╝), natomiast S6 to ju┼╝ inna liga.

Edit:
Tego Xiaomi dosta┼éem w sklepie jak si─Ö urz─ůdza┼éem w Singapurze bo zrobi┼éem zakup├│w za sporo dolk├│w. Sam pewnie nigdy bym tego nie kupi┼é, ale ┼╝e za free to why not i powiem takÔÇŽ gdyby nie to to nie by┼éoby mi dane zobaczy─ç jak bardzo to s─ů zajebiste sprz─Öty tego Xiaomi. iRobot daje swoje mar┼╝e bo by┼é pierwszy, ma fajn─ů nazw─Ö, dobry marketing i og├│lnie postrzegany jest jako SexyÔÇŽ tak jak teraz DysonÔÇŽ niby nic, ale ludzie jarz─ů pa┼éy na widok V11-tki. W ka┼╝dym razieÔÇŽ Xiaomi to naprawd─Ö fajna rzecz. Sam do domu w PL b─Öd─Ö kupowa┼é te┼╝ kolejnego Xiaomi na pi─Ötro bo powoli przymierzam si─Ö do powrotuÔÇŽ dom ko┼äczy si─Ö budowa─ç i trzeba troch─Ö w nim pomieszka─ç :smiley:

5 polubień

┼╗adna Roomba poza t─ů, o kt├│rej napisa┼é @luke-g, nie ma dzisiaj sensu, a przy tej wspomnianej musisz mie─ç na uwadze, ┼╝e jest bardziej bezobs┼éugowa, ale sprz─ůta nieco gorzej od 980 (mo┼╝e w kolejnych firmware to poprawi─ů?). Jak chce si─Ö co┼Ť maj─ůcego by─ç szanse minimalnie lepsze ni┼╝ Xiaomi, to si─Ö kupuje topowe Neato, a nie Roomb─Ö. Najnowszy Xiaomi to 1s, ale jest te┼╝ ┼Ťwietny Xiaomi Roborock S6, a i poprzedni model by┼é ju┼╝ bardzo dobry.

1 polubienie

Roomba i9+ pono─ç ju┼╝ sprz─ůta dobrze w odr├│┼╝nieniu od i7+, natomiast cena tak czy inaczej morduje. Osobi┼Ťcie uwa┼╝am, ┼╝e nie jest warty wydania ~4x wi─Öcej ni┼╝ Roborock S5 / S6.

Ok. S6 dodane do listy na nowe mieszkanie. Przy okazji: mia┼é kto┼Ť okazj─Ö testowa─ç to:

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner: https://www.alza.cz/xiaomi-mi-handheld-vacuum-cleaner-d5655102.htm

2 polubienia

Tego to nie wiem, ale w sumie jakby kto┼Ť przetestowa┼é i da┼é cyn─Ö to by┼éoby cool.

mam xiaomi s5 - napiera codziennie (od zeszlego roku) jak wstane i ide biega─ç - wracam do domu wszystko odkurzone (mam dwa dlugowlose koty - przez to trzeba dustbina czyscic co drugi dzien) jak robilem remont mieszkania to wziolem pod uwage zeby zadnych kabli niczego wystajcego nie bylo i zeby wszystko jak nie jest do podlogi to bylo na wysokosci 11cm i taka konfiguracja sie sprawdza idealni:) do szybkiego odkurzenia kawalkow futra kociego mam reczny odkurzacz samochodowy za 100pln.
z kumplem mielismy do testow z sklepu chyba z 8 roznych robotow sprzatajacy w tym dwie roomby chyb 980 i jakis midrange. xiaomi zjadlo wszystko stosunkiem cena do jakosci.
dodatkowo jak ktos chce to mozna ranking poczyta─ç

3 polubienia

Hejka,

Zaczynam na poważnie zakładanie smart ogrzewania podłogowego.
Na razie nic lepszego niż Tado wraz z Extension Kit nie znalazłem.

Zale┼╝y mi na sterowaniu strefami ciep┼éa oraz temperatur─ů wody na piecu i pytania do Was:

1. Zak┼éadam, ┼╝e takie Tado jest za g┼éupie, aby zmieni─ç mi krzyw─ů grzewcz─ů na piecu wzgl─Ödem temperatury zewn─Ötrznej lub, aby wykorzysta─ç dane dostarczane przez sam piec?
  2. Temperatura CWU to raczej no brainer, aleÔÇŽ piec ma swoje funkcje np sterylizacji instalacji - czy taka zabawa z Extension kit lub innymi sterownikami temp wody nie spowoduje jaki┼Ť konflikt├│w? Kto┼Ť to bada┼é?
  3. Elektrozawory / si┼éowniki - do rozdzielaczy chc─Ö zamontowa─ç si┼éowniki 230V. Na razie widz─Ö, ┼╝e chyba Salus wydaje si─Ö by─ç najrozs─ůdniejszy bo ich si┼éowniki pobieraj─ů 2W. Pe┼éne otwarcie nast─Öpuje po 2 minutach - tutaj nie mam zdania, ale skoro to ogrzewanie pod┼éogowe, a wi─Öc bezw┼éadno┼Ť─ç du┼╝a to godziny nie maj─ů wi─Ökszego znaczenia :slight_smile: Pytanie czy kto┼Ť montowa┼é jakie┼Ť si┼éowniki i mo┼╝e co┼Ť podpowiedzie─ç.
  4. Wymiana bateriiÔÇŽ Tado niestety nie daje mo┼╝liwo┼Ťci pod┼é─ůczenia termostatu do pr─ůdu, wi─Öc pojawia si─Ö nast─Öpuj─ůce pytanie - czy wymiana baterii w takich bezprzewodowych termostatach nie jest generalnie czym┼Ť, przy czym mo┼╝na zwariowa─ç? to si─Ö aplikuje do ca┼éego smart domu.
  5. Jak nie Tado toÔÇŽ ? Wa┼╝ne, aby mo┼╝na by┼éo sterowa─ç ciep┼é─ů wod─ů na piecu.
  6. Samych termostat├│w b─Öd─Ö mia┼é 8. Do tego dojd─ů inne urz─ůdzenia smart, wi─Öc przy 30-40 urz─ůdzeniach baterie b─Öd─ů regularnie pada┼éy. Macie na to jak─ů┼Ť strategi─Ö?
1 polubienie

Jak kto┼Ť tak jak ja szuka┼é automatyzacji zas┼éon, ale nic mu nie pasowa┼éo, to te urz─ůdzenie zapowiada si─Ö rewelacyjnie: https://www.kickstarter.com/projects/switchbot/switchbot-curtain-make-your-curtains-smart-in-seconds

Do zas┼éon same skr├│ty Siri mi wystarcz─ů, ale jak do┼éo┼╝─ů wsparcie przez Homebridge albo natywny Homekit, to tym lepiej.

1 polubienie

Pojawia mi si─Ö reklama tego notorycznie na FB od wczoraj. Wygl─ůda to zbyt pi─Öknie ┼╝eby by─ç prawdziwe. :smiley:

Widzia┼éem dzisiaj na TT. Zapowiada si─Ö interesuj─ůco. Ale jak to bywa z projektami z KicksterteraÔÇŽ czas wszystko zweryfikuje.

Jestem na kr├│tko przed wyko┼äczeniem domu i zastanawiam si─Ö nad wprowadzeniem element├│w Smart do zarz─ůdzania o┼Ťwietleniem oraz gniazdkami.
Jestem g┼é├│wnie nastawiony na rozwi─ůzania firmy Fibaro oparte o z-wave. Du┼╝ym plusem dla Fibaro wed┼éug mnie jest ┼éatwa integracja z moim systemem alarmowym oraz mo┼╝liwo┼Ť─ç podpi─Öcia wszystkiego przez Homebridge do HomeKita.
Jak liczy┼éem wst─Öpnie system zacznie si─Ö od 50 urz─ůdze┼ä w┼é─ůczaj─ůc w to singla/double switche, kilka dimmerow, roller shutter, RGBW controller, motion/door/co/smoke sensory i pewnie dojdzie do ok. 100.
Czy kto┼Ť z Was posiada instalacje na Home Center 2 o podobnej ilo┼Ťci urz─ůdze┼ä?
Wszelkie uwagi, propozycje mile widziane.

Ja unika┼éem fibaro jak ognia. Wszystko bez jakiego┼Ť badxieanego homebridge wsp├│┼épracuj─ůce z HomeKit i Google Assistant na wszelki wypadek. Ka┼╝de urz─ůdzenie certyfikowane, a nie jaki┼Ť chi┼äski no name. To ma by─ç dom wolny od k┼éopot├│w, wiec unikam takich rzeczy. Fibaro da stabilno┼Ť─ç, ale homebridge ju┼╝ nie.

Wi─Ökszo┼Ť─ç rzeczy, kt├│re mam s─ů na zigbee zeby nie wysyca─ç przepustowo┼Ťci router├│w.

2 polubienia

W sumie b─Ödzie u mnie b─Ödzie tak:.

26 w┼é─ůcznik├│w
13 gniazdek
8 termostat├│w
1 głowica
Sterowanie brama gara┼╝owa
5 czujnik├│w ruchu
5 paskow LED
6 HomePod
Czujnik gazu, dymu, czadu
20 ┼╝ar├│wek on top w┼é─ůcznik├│w daj─ůcych r├│┼╝n─ů barw─Ö bieli oraz ┼Ťciemniaj─ůcych si─Ö
Czujnik drgań
10 Czujnik├│w otwarcia okna
3 ┼Ťwiat┼éa halogenowe outdoor

7 polubień

Ten projekt zas┼éuguje na osobny temat :slight_smile: Ch─Ötnie dowiedzia┼ébym si─Ö jakie konkretne produkty kupujesz i co jest pod┼é─ůczone do czego :slight_smile:

5 polubień

@luke-g
Brzmi ciekawie.
Zigbee ma niski pob├│r mocy to i czujki mog─ů na aku by─ç. Mesh da stabilny po┼é─ůczenie.
Zr├│b temat o realizacji. Z ch─Öci─ů poczytam.

1 polubienie