🤓 Smart home

To jest do ogarnięcia w bardzo prosty sposób na nieinteligentnych wyłącznikach/rozłącznikach, wystarczy wyjście przekaźnikowe z centrali alarmowej albo czujki.

Macał ktoś może takie włączniki do światła?

Trafiłem z przypadku, pachnie mi to chińszczyzną, ale przynajmniej jakoś wygląda

Nie dotykałem, ale widzę, że bez wysilania się zżynają z elgato i Koogeeka

Trzepie to pewnie jeden chińczyk i tylko nadruki robi inne. Wygląa że wszystkie trzy jadą przez Tuya.

Kolejne pytanie: robot odkurzacz.

Serce i rozum mówią Roomba. Portfel cicho przebąkuje coś o Xiaomi.

Może mnie ktoś przekonać że serce i rozum mają rację?

A może pomijam jakąś ultrafajną opcję?

Mam Xiaomi Roborock S5. W PL miałem Roombę 980. Xiaomi zjada tę Roombe 45x.

Wiem jedno. Nie ma sensu przepłacać do iRobota, chyba, że kupisz tego i9+ za prawie 7000 PLN. On jest kozak, bo nie wymaga żadnej obsługi pewnie przez miesiąc-dwa. Xiaomi raz na tydzień (jeździ codziennie) chce żeby mu wyczyścić dust bin, plus raz na miesiąc prosi o przetarcie sensorów.

Teraz wyszedł Roborock S6 i ma procesor 4-rdzeniowy co daje mu jeszcze więcej mocy dla algorytmów. S5 pod tym względem zjada Roombę na śniadanie (i7 też), natomiast S6 to już inna liga.

Edit:
Tego Xiaomi dostałem w sklepie jak się urządzałem w Singapurze bo zrobiłem zakupów za sporo dolków. Sam pewnie nigdy bym tego nie kupił, ale że za free to why not i powiem tak… gdyby nie to to nie byłoby mi dane zobaczyć jak bardzo to są zajebiste sprzęty tego Xiaomi. iRobot daje swoje marże bo był pierwszy, ma fajną nazwę, dobry marketing i ogólnie postrzegany jest jako Sexy… tak jak teraz Dyson… niby nic, ale ludzie jarzą pały na widok V11-tki. W każdym razie… Xiaomi to naprawdę fajna rzecz. Sam do domu w PL będę kupował też kolejnego Xiaomi na piętro bo powoli przymierzam się do powrotu… dom kończy się budować i trzeba trochę w nim pomieszkać :smiley:

5 polubień

Żadna Roomba poza tą, o której napisał @luke-g, nie ma dzisiaj sensu, a przy tej wspomnianej musisz mieć na uwadze, że jest bardziej bezobsługowa, ale sprząta nieco gorzej od 980 (może w kolejnych firmware to poprawią?). Jak chce się coś mającego być szanse minimalnie lepsze niż Xiaomi, to się kupuje topowe Neato, a nie Roombę. Najnowszy Xiaomi to 1s, ale jest też świetny Xiaomi Roborock S6, a i poprzedni model był już bardzo dobry.

1 polubienie

Roomba i9+ ponoć już sprząta dobrze w odróżnieniu od i7+, natomiast cena tak czy inaczej morduje. Osobiście uważam, że nie jest warty wydania ~4x więcej niż Roborock S5 / S6.

Ok. S6 dodane do listy na nowe mieszkanie. Przy okazji: miał ktoś okazję testować to:

Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner: https://www.alza.cz/xiaomi-mi-handheld-vacuum-cleaner-d5655102.htm

2 polubienia

Tego to nie wiem, ale w sumie jakby ktoś przetestował i dał cynę to byłoby cool.

mam xiaomi s5 - napiera codziennie (od zeszlego roku) jak wstane i ide biegać - wracam do domu wszystko odkurzone (mam dwa dlugowlose koty - przez to trzeba dustbina czyscic co drugi dzien) jak robilem remont mieszkania to wziolem pod uwage zeby zadnych kabli niczego wystajcego nie bylo i zeby wszystko jak nie jest do podlogi to bylo na wysokosci 11cm i taka konfiguracja sie sprawdza idealni:) do szybkiego odkurzenia kawalkow futra kociego mam reczny odkurzacz samochodowy za 100pln.
z kumplem mielismy do testow z sklepu chyba z 8 roznych robotow sprzatajacy w tym dwie roomby chyb 980 i jakis midrange. xiaomi zjadlo wszystko stosunkiem cena do jakosci.
dodatkowo jak ktos chce to mozna ranking poczytać

3 polubienia

Hejka,

Zaczynam na poważnie zakładanie smart ogrzewania podłogowego.
Na razie nic lepszego niż Tado wraz z Extension Kit nie znalazłem.

Zależy mi na sterowaniu strefami ciepła oraz temperaturą wody na piecu i pytania do Was:

  1. Zakładam, że takie Tado jest za głupie, aby zmienić mi krzywą grzewczą na piecu względem temperatury zewnętrznej lub, aby wykorzystać dane dostarczane przez sam piec?
  2. Temperatura CWU to raczej no brainer, ale… piec ma swoje funkcje np sterylizacji instalacji - czy taka zabawa z Extension kit lub innymi sterownikami temp wody nie spowoduje jakiś konfliktów? Ktoś to badał?
  3. Elektrozawory / siłowniki - do rozdzielaczy chcę zamontować siłowniki 230V. Na razie widzę, że chyba Salus wydaje się być najrozsądniejszy bo ich siłowniki pobierają 2W. Pełne otwarcie następuje po 2 minutach - tutaj nie mam zdania, ale skoro to ogrzewanie podłogowe, a więc bezwładność duża to godziny nie mają większego znaczenia :slight_smile: Pytanie czy ktoś montował jakieś siłowniki i może coś podpowiedzieć.
  4. Wymiana baterii… Tado niestety nie daje możliwości podłączenia termostatu do prądu, więc pojawia się następujące pytanie - czy wymiana baterii w takich bezprzewodowych termostatach nie jest generalnie czymś, przy czym można zwariować? to się aplikuje do całego smart domu.
  5. Jak nie Tado to… ? Ważne, aby można było sterować ciepłą wodą na piecu.
  6. Samych termostatów będę miał 8. Do tego dojdą inne urządzenia smart, więc przy 30-40 urządzeniach baterie będą regularnie padały. Macie na to jakąś strategię?
1 polubienie

Jak ktoś tak jak ja szukał automatyzacji zasłon, ale nic mu nie pasowało, to te urządzenie zapowiada się rewelacyjnie: https://www.kickstarter.com/projects/switchbot/switchbot-curtain-make-your-curtains-smart-in-seconds

Do zasłon same skróty Siri mi wystarczą, ale jak dołożą wsparcie przez Homebridge albo natywny Homekit, to tym lepiej.

1 polubienie

Pojawia mi się reklama tego notorycznie na FB od wczoraj. Wygląda to zbyt pięknie żeby być prawdziwe. :smiley:

Widziałem dzisiaj na TT. Zapowiada się interesująco. Ale jak to bywa z projektami z Kickstertera… czas wszystko zweryfikuje.

Jestem na krótko przed wykończeniem domu i zastanawiam się nad wprowadzeniem elementów Smart do zarządzania oświetleniem oraz gniazdkami.
Jestem głównie nastawiony na rozwiązania firmy Fibaro oparte o z-wave. Dużym plusem dla Fibaro według mnie jest łatwa integracja z moim systemem alarmowym oraz możliwość podpięcia wszystkiego przez Homebridge do HomeKita.
Jak liczyłem wstępnie system zacznie się od 50 urządzeń włączając w to singla/double switche, kilka dimmerow, roller shutter, RGBW controller, motion/door/co/smoke sensory i pewnie dojdzie do ok. 100.
Czy ktoś z Was posiada instalacje na Home Center 2 o podobnej ilości urządzeń?
Wszelkie uwagi, propozycje mile widziane.

Ja unikałem fibaro jak ognia. Wszystko bez jakiegoś badxieanego homebridge współpracujące z HomeKit i Google Assistant na wszelki wypadek. Każde urządzenie certyfikowane, a nie jakiś chiński no name. To ma być dom wolny od kłopotów, wiec unikam takich rzeczy. Fibaro da stabilność, ale homebridge już nie.

Większość rzeczy, które mam są na zigbee zeby nie wysycać przepustowości routerów.

2 polubienia

W sumie będzie u mnie będzie tak:.

26 włączników
13 gniazdek
8 termostatów
1 głowica
Sterowanie brama garażowa
5 czujników ruchu
5 paskow LED
6 HomePod
Czujnik gazu, dymu, czadu
20 żarówek on top włączników dających różną barwę bieli oraz ściemniających się
Czujnik drgań
10 Czujników otwarcia okna
3 światła halogenowe outdoor

7 polubień

Ten projekt zasługuje na osobny temat :slight_smile: Chętnie dowiedziałbym się jakie konkretne produkty kupujesz i co jest podłączone do czego :slight_smile:

5 polubień

@luke-g
Brzmi ciekawie.
Zigbee ma niski pobór mocy to i czujki mogą na aku być. Mesh da stabilny połączenie.
Zrób temat o realizacji. Z chęcią poczytam.

1 polubienie