🎧 Słuchawki do biura | Home office

@Rysiowy @Auror jak tam? Słuchawki Yealink dalej ok?

Ja drugi tydzień na urlopie jestem więc nie korzystam. Ale czas na zwrot mi minął więc zestaw zostaje :wink:

1 polubienie

Wszystko super ale nadal nie przyzwyczaiłem się do dłuższego noszenia. Męczą mnie po około 2h. Reszta bez zarzutu.

Szukam wygodnych słuchawek do samolotu, na wyjścia z laptopem do kawiarni i w razie sytuacji, gdy sąsiad za ściana wierci, a ja muszę pracować. Czyli interesują mnie słuchawki, które odetną mnie od szumu wokół. W sumie jakość dźwięku nie jest tak istotna - wystarczy, aby podcasty były zrozumiałe - do słuchania muzyki używam czegoś innego. Mogą być przewodowe, mogą bezprzewodowe, raczej nauszne. Coś w cenie tak do 500 zł ma sens?

No to rekomendacje można znaleźć w dwóch miejscach:

oraz

ANC będzie pewno lepsze, bo aktywnie będzie walczyć z szumem/dźwiękami jednostajnymi, natomiast jeśli chodzi o krzyki, dźwięki które nie są szumem, to im bardziej zakryte uszy i nieprzepuszczalne gąbki tym lepiej.

Wirecutter w tej cenie z ANC poleca to: https://allegro.pl/oferta/1more-sluchawki-bezprzewodowe-anc-sonoflow-13957110958
I jest to poniżej 500zł - ja bym pewno brał bez zastanawiania się, jeśli nie chcesz zwiększać budżetu i spałbym spokojnie. Takie “klasyki” od Bose czy Sony są 1000pln w górę (mam Bose i imo są warte każdej złotówki), więc mocno poza budżetem.

Ewentualnie → https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bose-quietcomfort-qc45-anc-czarne-black-13996575277 mają opcję raty 0%, może to być bardziej zjadliwe niż zapłacenie upfront, a jednak masz wtedy słuchawki z topki z ANC. Ale to wiadomo, jak masz swój budżet naruszyć i potem się czuć źle, to walić to

3 polubienia

Jeszcze tę stronkę bym polecił

A szczególnie ich porównywarkę

2 polubienia

Pytanie dodatkowe- one mają tylko „odcinać”? Czy również służyć do rozmów?
U mnie w firmie kilka osób zamówiło słuchawki pokroju Sony wh-1000XM i o ile na izolacyjność nie narzekają, to nie da się z nimi rozmawiać- zbierają wszystko dookoła.

3 polubienia

Potwierdzam. Moje WH-1000XM3 świetnie wygłuszają (nawet remont w sąsiednim pokoju), ale do rozmów się totalnie nie nadają.

1 polubienie

Ten sam problem jest z Maxami, moi rozmówcy słyszą innych z sąsiedniego pomieszczenia. Patrząc po znajomych to najlepiej sprawdzają się słuchawki z mikrofonem na pałąku - i najczęściej są to gamingowe steelseries arctis 7+ (chyba, patrzę po wyglądzie)
Sam nie testowałem, ale jak się z nimi zdzwaniam to słychać ich bardzo dobrze. Na wyciszenie jakoś specjalnie nie narzekają, ale nie ma tam chyba ANC. Na plus mają fizyczny przycisk do wyciszania mikrofonu. Co najważniejsze chyba nie rujnują portfela. Może warto spróbować czegoś w tym kierunku?

1 polubienie

Mikrofon jest nieistotny. Do calli używam Earpodsów i więcej nie potrzebuję. :slightly_smiling_face:
Kumpel podrzucił mi info, że noże warto przycdbulić i wziąć Anker Q30, które swego czasu robiły furorę. Widzę, że kosztują 250 zł, maja ANC. Ktoś z Was używa?

Q30 to budżetówka, jeżeli masz budżet na więcej to raczej patrz na Q45. Widzę je w okolicach 5 stów.
Tyle że wtedy polecenie Pawła może być lepsze.

1 polubienie

Doprecyzuje swoje wymagania: dobre ANC, jakość dźwięku nie jest tak istotna. Te 1More polecane przez Pawła, po przeczytaniu kilku opinii, bardziej wyróżniają się przyzwoitym dźwiękiem niż tłumieniem hałasów. A Ankery podobno całkiem przyzwoicie ogarniają ANC.

Mam Q45 i wieczorem skrobnę coś więcej na ich temat.

2 polubienia

do podcastow to wszystko sie nada, ale jest kila rzeczy, ktorych niestety w recenzjach nie znajdziesz:

  • jakosc tlumienia ANC - niby sa testy, ale jak sam nie zalozysz na uszy, to nie ocenisz
  • guzikologia - sterowanie dotykowe to zło
  • wspolpraca w telefonem, dam kilka przykladow:
    – chinskie sluchawki potrafia sie czasami rozparowac
    – po wejsciu do auta czasem samoczynnie wznawia sie odtwarzanie, mimo iz player ma to wylaczone
  • bateria - moje aktualne Jabry swiruja z ladowaniem, czasem nie chca sie naladowac do pelna. W airpodsach bateria to kupa po jakims czasie.
    To bylo odnosnie TWS, ale pewnie wiekoszosc dotyczy tez duzych sluchawek.
1 polubienie

Spróbuj zresetować cały zestaw; u mnie podziałało cuda ze starymi 65t - nie działają za długo (1.5-2h) ale wciąż działają.

ja mam 65t od dentysty-sadysty i dzialaj bez zajakniecia, niestety nie maja ANC. To jakis problem z tym egzemplarzem. Resetowanie nic nie daje.

1 polubienie

Przykro mi to słyszeć. Ale mają już swoje lata. Sprawdzałeś czy np są czyste elektrody? Bo może jak się milimetr przestawią to przestaje ładować bo jest jakaś „plamka” na nich i coś nie styka.
Jeśli cię to pocieszy to moje Jabra 85t, na które wymieniłem te poprzednie jak tylko wczoraj zapytałem o nowe słuchawki na forum to coś się chyba zaczęło psuć z etui i chyba się jakoś źle ładuje indukcyjnie (albo wina taniej chińskiej ładowarki). Muszę poobserwować jak się będą zachowywać po ładowaniu kablem.

nie nie, te od ciebie dzialaja bez pudla. Te nowe co mam stroja fochy.

1 polubienie

Ja mam Q35 i jestem zachwycony. Ale głównie używam w komunikacji/koszeniu trawy/ogładaniu formuły 1 :slight_smile:

2 polubienia

I jak sprawdzają się przy koszeniu trawy?