Signal - temat ogólny

Nie ma i nie będzie. Jak chcesz prywatności musisz pocierpieć. Taki urok XXI wieku.

1 polubienie

Dlaczego? iCloud nie pozwala na przechowywanie szyfrowanych plików?

Mnie się to akurat podoba. Jak przenosisz z iPhone do iPhone to historia się kopiuje. W chmurze nie ma backup i to jest dodatkowy „wyznacznik bezpieczeństwa”.

1 polubienie

Pozwala. Ale co z tego?
Taka jest filozofia signal żeby minimalizować ryzyko.

Jeb

O, ja nie dostaje takich wiadomości od Signala, ale jestem na becie wiec storiski mam już długo. Imo fajny pomysł, chociaż nadal nie mam w Signalu dużo osób i raczej telegram wiedzie prym

Mnie wciąż w Sygnału wkurza brak backupu w iCloud. Ja rozumiem, że chcą być 100% bezpieczni itd, ale inni jakoś potrafią. Jeśli nie chcą robić backupów w iCloud to niech robią je na swoich serwerach…
WhatsApp zdecydowanie lepszy jest w tym temacie

1 polubienie

Mi się to akurat podoba. Poza tym jest opcja przeniesienia historii urządzenie → urządzenie

5 polubień

Na urządzeniu z tym samym systemem działa.to super. Ale już przensienie z Androida na ios nie jest możliwe. Tym sposobem straciłem ponad 10GB rozmów na signalu :disappointed:

W takiej sytuacji backup w iCloud tez by nie pomógł.

1 polubienie

To prawda :wink: Ale skoro zrezygnowali z tego typu backupu to choć przenoszenie między systemami mogliby ogarnąć.