Samopomoc Wąska

Miejsce do zadania pytania jak coś zrobić w iOS, czemu coś komuś działa, a innym nie, i takie pytam.
Klasycznie spodziewamy się #SoA1 oraz “poszukaj w google”.

2 polubienia

Wywołuję Siri z poziomu słuchawek (iPhone w kieszeni) i mówię np. Call my Mom i raz mówi, że ok i dzwoni, a raz, że najpierw muszę odblokować telefon (a trochę nie po to, wywołuje to z poziomu słuchawek, żeby wyciągać telefon).

Od czego to zależy?

Kiedy prosi o odblokowanie telefonu, to z poziomu słuchawek zamykam siri, wyciągam telefon, odblokowuje, tylko po to, żeby za pół sekundy zablokować ponownie, chowam do kieszeni i znowu wywołuję z poziomu słuchawek dokładnie tak samo i działa.

iPhone 7, iOS 12.2

Masz właczone - “Ask siri when locked”?

Jeśli to to


to tak.

a jak odblokujesz to faktycznie chce zadzwonić do Mamy czy po prostu źle zrozumiałą komendę i do jej wykonania jest już potrzebne odblokowanie telefonu?

Komendę rozumie dobrze, natomiast przed wyjęciem telefonu, z poziomu słuchawek celowo zamykam Siri, właśnie po to, żeby nie zaczął dzwonić jak go odblokuję. Natomiast jak tego nie zrobię, to faktycznie po odblokowaniu łączy.

Nie wiem, gdzie o to zapytać, wiec zapytam tu.

Może mi ktoś powiedzieć, jaka jest komenda w regex do matchowania stringu od konkretnej do konkretnej pozycji w większym stringu?

Jeśli mam string i chce sobie z niego wziąć tylko powiedzmy string od 11 do 15 znaku, to jak to ugryźć?

Ja to sobie rozwiązałem w bardzo brzydki sposób, ze najpierw biorę pierwszych 15 ( ^.{0,15} ), a potem z tych pierwszych piętnastu biorę ostatnie 5 znaków ( .{11}$ ), ale to bardzo mi się nie podoba, bo to nieelegancko wyglada.

Anyone?

Sorry, ale ja nie znam się na programowaniu nic a nic, a robiłem sobie shortcut do dodawania Timestampow jak sharuje Video z aplikacji YouTube. Działa, ale nie podoba mi się, ze muszę używać dwóch komend, jesli mogę jednej.

1 polubienie

takie coś może być?

^.{10}(.{5})

Przetestuj sobie:

1 polubienie

O rany tak! Pieknie Ci dziekuje! Dokładnie tego potrzebowałem.

PS: Znasz może jakieś źródła, gdzie się uczyć regular expressions? Jestem zafascynowany tym, jakie to otwiera możliwości w Shortcuts.

Nie, niestety nie znam.

1 polubienie

Na codeacademy coś jest. Ja do budowania regexów używam też czasem tego: https://regexr.com/

2 polubienia

Dzieki, poszperam.

1 polubienie

Czy tylko ja mam problem po update iOS?
Od rana nie mam mobilnego internetu w telefonie.

O jakim updacie mówisz? Beta dev? Czy oficjalny 13.3?

Oficjalny, do bet się nie zapisywałem. Widziałem kątem oka przed zaśnięciem, żeby scheduled na noc, rano kliknąłem kilka zgód i po wyjściu z mieszkania zczaiłem się, że ni ma netu.

Wyglada na to, że coś Nju szaleje, bo na karcie z playa wszystko ok. Skieruję sprawę do ich BOK

2 polubienia

Jednak było coś na rzeczy.

Czyli po prostu APNy miałeś błędne/nieaktualne

Yup, nic Apple nie zawaliło, ale może komuś się przyda mój przypadek, jak mu też odetnie.
Najbardziej skołowało mnie to, że włożyłem też kartę nju od ziomka z pracy i wszystko działało. Jeszcze pół godziny i bym kawał miasta jechał do salonu Orange po wymianę karty…