[S] MacBook Pro 15 2017

Ok, Robaczki będę miał na sprzedaż swojego MacBooka Pro 15 2017 w dobrej cenie jak dla Wąsa wraz z transparentnym opisem.

Zacznę od najważniejszego. Któregoś razu strąciłem komputer na płytki z wys 60 cm. W konsekwencji jest wgniecenie na klapie, co powoduje light bleed w prawym górnym rogu - wiecie z forum, że zajmuję się też po części designem i generalnie nie przeszkadza to jeśli nie wymagacie kompletnej czerni (widać np podczas oglądania filmów, z resztą jutro dokleję zdjęcia bo na razie u mnie noc, więc nie ma co kombinować).

Poza tym komputer ma kilka uszczerbków na ostrych krawędziach od codziennej, normalnej pracy. Staram się dbać o sprzęty, ale to jest narzędzie pracy, więc nie ma co się czarować - jest przenoszone i narażone na różne przygody.

Poza obiciami oraz wymienionym upadkiem, nic mu się nie działo z mojej winy, więc no worries.

Kolejna przygoda to opisana również na forum - po którymś wybudzeniu głośniki zaczęły wydawać z siebie dość głośny pisk, w efekcie czego lewy głośnik się przepalił (głośno o tym na macrumors było). To natomiast zostanie naprawione na AppleCare (ale podaję transparentnie).

Mam nadzieje, że na AppleCare zostanie wymiona również bateria, bo jej pojemność wg. coconutbattery pomimo niewielkiej ilości cykli oscyluje w granicy 80/79% (zgodnie z polityką AppleCare nie może ładunek spaść <80%), natomiast jeśli nie uda się tego wymienić to:

  • Apple Care jest do 20-któregoś sierpnia 2020, więc jeszcze sporo czasu, aby nowy właściciel sam sobie ją wymienić - w ciągu roku na pewno spadnie ładunek o więcej niż 2pp.
    Dodatkowo:
  • Klawiatura na razie nie daje oznak, które klasyfikowałyby ją do wymiany.
  • Komputer kupiony w Japonii (US wtyczka, ale mogę dodać przejściówkę).
  • W zestawie jest pełen komplet tj. zasilacz 87W, kabel USB-C (nie pęka) oraz komputer

Konfig:

  • i7 2.9Ghz
  • 512SSD
  • 16GB RAM
    - Radeon 560 4GB

Konfig byle jaki nie jest. Dla Wąsa jestem w stanie oddać tego kompa za 6.5k PLN, chociaż uważam, że to rozbój w biały dzień i zwariowałem.

W PL wraz z komputerem (którego używam nadal) będę od 15.08, wówczas też komputer byłby do odbioru (w okolicy Lodzi lub na kongregacji czyli Poznań mogę dowieźć, będę też w Wawie żeby się spotkać ze znajomymi, więc tam też możemy się spiknąć).

EDIT:
Wymieniony topcase w ramach Apple Care
(Case aluminiowy, bateria, klawiatura, touchbar, touchpad + głośniki).

Cena dla Wąsa idzie w dół - lepsze cięcie niż w media expert, bo nowa cena to :eye::speaking_head::brain::exploding_head: 6000 :eyes::star_struck:

5 polubień

IMG_2209 IMG_2210 IMG_2213 IMG_2214 IMG_2215 IMG_2216 IMG_2217 IMG_2218 IMG_2219 IMG_2220 IMG_2221 IMG_2222 IMG_2223 IMG_2224 IMG_2225 IMG_2226 IMG_2227

1 polubienie

Zrobić zdjęcia jabłku to jakiś mega fakap :smiley:

Co do lightbleeda, to w ogle strasznie ciężko to uchwycić. Tutaj to wygląda nijak do rzeczywistości. Jest po prostu białe światło. Pierwsze zdjęcie 100% jasność, drugie 50%. Generalnie normalnie tego nie widać. Rys na obudowie trochę jest w sumie jak zrobiłem dokładne oględziny, ale hm no to jest narzędzie pracy tak jak pisałem… W środku bez rys bo nie noszę rolexa :smiley:

1 polubienie

Ok dzisiaj oddałem kompa do Apple Store. Będzie wymieniony topcase z klawiaturą, baterią i płytą główną. Jak coś to będzie połowa nowego komputera.

BTW. Jako replacement dostałem tymczasowo MBP 13-tkę top 2019, którą sobie odpakowałem w domu. Klawiatura jest bardzo miękka. Aż dziwna… taka gąbczasta.

1 polubienie

O w dupę. Ile w S$ taka przyjemność?

Wymiana na AppleCare (wartość 2.000 SGD), a ten co dostałem to 3.899 SGD. Jestem bardzo zawiedziony jak ten komputer żre energię. Intel you must die…

Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że jak 13-tka to może ten nowy wykastrowany z TB3 MBP będzie godny dzięki prockowi TDP 15W. Tutaj niemal w idle mam zużycie prądu na poziomie 20-30W (Xcode jedynie), nawet moja 15-tka zwyczajowo ma 15W

2 polubienia

Te bez „touchbara z touchbarem” powinny miażdżyć życiem na baterii.

Ale to i tak chyba zapłacisz coś za wymianę? U mnie chyba się coś koło $100 płaci za naprawę ekranu/obudowy.
Ale to właściwie jak za darmo. Swoją droga to chyba tą swoją piętnastka w piłkę grałeś :smiley:

Nie, nic nie zapłacę.

Niefortunnie spadła małpa na płytki. Przez tydzień miałem zły humor :confused: ale co zrobisz… nawet jak się dba to czasem los sprawi, że nagle wyskoczy fucker znienacka i nic nie zrobisz :slight_smile: Inna sprawa, że ja tego kompa noszę codziennie, więc nie ma szans gdzieś nie stuknąć, puknąć. To ma 2 lata. Niektórzy może modlą się nad urządzeniami. Ja jestem agnostykiem religijnym i uważam, że to tylko sprzęt :slight_smile:

BTW powiedzieli mi, że mam ‘mega pecha’ bo nie ma na magazynie logic boarda i istnieje ‘ryzyko’, że będą musieli mi wymienić komputer na model z 2019. Bardzo bym płakał oczywiście… natomiast myślę, że niestety ten logic board dojedzie bo poprosili mnie aż o czas do 05.08 (stąd ten zastępczy komp).

2 polubienia

Ej ale jak to? Jesteś pewien ze nic? Bo ja bym sobie głowę dał uciąć, ze za accidental damage jest pobierana niewielka opłata.

Nie zrozumieliśmy się.
Wymiana dotyczy topcase + bateria + głośniki + klawiatura. Klapa z wgniotką zostaje. :frowning: (Może pomylił Ci się topcase z klapą. Topcase to jest ta największa część w unibody construction, poza dolną klapką, aby otworzyć kompa).

Jak kupowałem Maca to nie było jeszcze AppleCare+

Mam tylko AppleCare (accidental damages not covered)

1 polubienie

Lol dałbym sobie głowę uciąć, że widziałem tam coś o ekranie poza tc i bateria. Jak widać ślepy jestem.
To już się rozumiemy :slight_smile:

1 polubienie

Topcase wymieniony. Zdjęcia zatem częściowo aktualne - klapa tak jak na zdjeciach, klawiatura, touchbar, touchpad i cały case aluminiowy nowiutki. Nowiutka też bateria.

Nowa cena dla Wąsa - z okazji pojawienia się nowego monitora Apple - 6K

2 polubienia

ping*

*Właśnie mi się przypomniało, że nadal jest, nadal czeka…

1 polubienie

Za 6k to jak za darmo! Może ja powinienem pomyśleć…

2 polubienia

Nie ma chętnego, wiec temat do zamknięcia.

Wolę wrzucić do swojego iMuzeum niż oddawać prawie za darmo

1 polubienie

… as you wish…