Retro gaming 🕹️

no własnie tylko pytanie czy jest sens skoro teraz jest taki baldurs gate 3 do ogrania

2 polubienia

jaqkies 30-40h i fabularnie jest naprawdę dobry:)

Już grałem na PS4, dlatego piszę, że “w ramach nostalgii”.

Chcę zobaczyć ten świat w 4K :smiley:

1 polubienie

Ani nie miałbym na czym BG3 ograć, ani w 1 i 2 nie grałem :rofl:

nie ma znaczenia.

Ale dobrze się bawię! Myślałem, że włączę i się porzygam a jest naprawdę świetne!

7 polubień

Dzięki :slight_smile: I zacząłem myśleć o tym horyzontalnym, może być wygodniejszy do grania

2 polubienia

Spoko ograsz za 15 lat jak będzie retro

1 polubienie

Jaka jest zaleta GarlicOS względem zwykłego softu w RG35XX Plus?

Garlic na wersję plus jest nieużywalny, miał wyjść w połowie grudnia, ale od tego czasu BlackSeraph praktycznie nie daje znaku życia w tym temacie.

Z custom softów to najbardziej zaawansowany jest Koriki/batocera.
Ja używam MinUI na zmianę z oryginalnym (a ten o dziwo wychodzi w miarę regularnie).

Ale to nie jest to czego się spodziewałem. Więc oprócz szybkości, nie widzę na razie większych plusów w porównaniu do RG35XX bez plusa…

1 polubienie

Witam serdecznie. Chciałem się pochwalić moim zakupem dla córki jakim jest SFX7.Konsolka wygląda całkiem przyzwoicie ale po załączeniu odkryłem, że w jednym folderze są kilka razy wrzucone te same gry…np. NFS jest kilkakrotnie zdublowane i kilka innych gier co w rzeczywistości wychodzi tak, że mając 10 gier które są wrzucone do jednego folderu i powtarzają się na liście około 10 razy daje nam 100 i robi się zapchaj dziura. A sprzedający chwali się tym ileż to gier tam się nie znajduje. Może ktoś ma pomysł na to? usunąć duplikaty to najlepsze wyjście ale skąd dograć inne gry? Pozdrawiam serdecznie czytających.

Na archive.org są całe bundle gier

1 polubienie

Dziękuję za informację.

Mój RG35xx plus żyje i ma się dobrze - na początku bujałem się z minUI, potem na modowanego stocka, ale jakiś czas temu ustabilizował się development muOS i ten soft przypadł mi najbardziej. WiFi działa, HDMI też, wsparcia BT jeszcze nie ma, ale pewnie kwestia czasu, cała kolekcja gier z Portmastera, można też używać binarek do pico-8. I społeczność aktywnie rozwija i soft i wszelkiego rodzaju rozszerzenia.

Więc wsiąkłem i czekam na następne edycje. Obecnie to soft na urządzenia z serii XX z największym potencjałem.

Ale ja nie o tym chciałem. Ograłem już kilka gier, w niektóre tnę na okrągło, ale mam pytanie - do wszystkich, ale wywołam @pawelorzech bo brzmiał w podcaście jakby się znał - jeśli miałbym zagrać tylko w jedne pokemony w życiu na GB/GBC/GBA - to które? Nic nigdy nie grałem w pokemony oprócz Pokémon Go, bajki wiem że były, ale nic nie wiem. Które zagrać?

1 polubienie

Zacznij od Fire Red i baw się dobrze! A potem jak Cię wciągnie to daj znać, kolejne generacje są równie dobre

2 polubienia

tak tylko zostawię tu linka do przewodnika po shaderach, overlayach, filtrach - polecam i filmik i wersję pisaną - fajnie i przystępnie opisane:
Guide: Shaders and Overlays on Retro Handhelds – Retro Game Corps

1 polubienie

Shadery i overlaye to piękna rzecz. Tak np mam u siebie GB

4 polubienia

Potrzebuję czegoś, na czym można by grać w proste gierki - Snake, Tetris itp. Córka dostała na urodziny taki zabawkowy aparat foto i tam jest Snake i boli mnie serce jak gra w węża na tym aparacie :smiley:

1 polubienie

https://allegro.pl/oferta/konsola-retro-gra-elektroniczna-tetris-9999w1-13268914766

a jak nie aż tak proste, to weź coś w budżecie z Anbernic i będzie pan zadowolony

1 polubienie

Dzięki.

Chyba wezmę to: NEW ANBERNIC RG40XX H

A skąd gry bierzecie i jaki OS polecasz?

2 polubienia