Retro gaming 🕹️

Garlic OS to pierwsze co ogarnałem. Idąc krokami z poradnika jest to banalne.

Z gier to głównie jak narazie Tetris, Bomberman, Need for speed III Hot Pursuit, Tony hawk pro skater 2, czy GTA.

I po trochę sprawdzam różne gry z pierdyliona dostępnych. Może nawet w końcu po raz pierwszy sprobuje pokemony.

Witam!

4 polubienia

ten Transparent Purple wygląda fantastycznie, aż żałuję, że wziąłem Transparent White. I co
chwilę jak na pepperze widzę ofertę na Miyoo Mini+ albo RG35XX muszę się długo przekonywać, że to nie ma sensu, czekaj chłopie na wersję z metalową obudową i WiFi… a na razie wymyślasz, a nie adresujesz konkretną potrzebę.

1 polubienie

Potwierdzam, przepiękny kolor i śmiga bardzo przyjemnie:)

1 polubienie

BTW, zrobiłem parę zdjęć, jak ktoś go ma to nic nowego, ale dla osób, które się mogą zastanawiać, to można sobie zobaczyć jak to wygląda z każdej strony.

4 polubienia

Jak z jasnością wyświetlacza? Da radę tego używać na zewnątrz w taki słoneczny dzień jak dziś bez wiszenia na kablu od ładowarki?
Miałem kiedyś GBC i nie było z tym najmniejszego problemu, ale te “współczesne” ekrany wymagają bardzo dużej jasności, żeby było cokolwiek widać, a to wiąże się raczej z bardzo szybkim drenowaniem baterii…

System zainstalowany, gdy się ściagają. Zaraz będę kombinował z miniaturami :slight_smile:

Dzięki @nikielmcn za pomoc!

2 polubienia

Napisze tu, bo już nie chce truć dupy @nikielmcn .
Za ch** nie wiem, jak te ARTY zainstalować. Pobrałem je stad.
W różnorakich instrukcjach jest, żeby pobrać program Skraper, który jednak nie działa na macOS.
Dokopiować te pliki IMGS do odpowiednich folderów, podmienić CFW i będzie działać?

no to tak: katalog z artboxami kopiujesz do katalogu z romami dla danego systemu. W tiny best set go masz dwie opcje art-boxów - podstawowy i alternatywny - kopiujesz który chcesz. Katalog Imgs idzie do środka katalogu z romami, np:

BIOS
ROMS:
  |--GB:
  |  |--Imgs: (katalog z boxartami, PNG 640x480px, nazwy jak w katalogu GB)
  |  |  |--Mario.png
  |  |  \--Zelda.png
  |  |
  |  |--Mario.zip  // (rom)
  |  \--Zelda.zip  // (drugi rom)
  |
  |--GBA
  \--GBC

a co do CFW - to wystarczy w katalogu CFW/skin/settings.json wyedytować left-margin (czy jakoś tak) i wpisać tam margines w px (dej np. 300 i zobacz jak będzie wyglądało)

2 polubienia

Właśnie skończyłem ogrywać pierwsze dwie części Harrego Pottera (GBA) i jestem pozytywnie zaskoczony :slight_smile: wciągnęło mnie dużo bardziej niż bym się spodziewał.

Zaraz biorę się za więźnia Azkabanu.

„Kamień filozoficzny”
IMG_9734

„Komnata tajemnic”
IMG_9736

5 polubień

Ciekawostka:
McDonalds wydał właśnie grę na GameBoy’a Color. Tak. W 2023 roku.
Do zagrania TU lub do ściągnięcia z archive.org.

Więcej do przeczytania np. tu: McDonald's Released a Brand-New Game Boy Color Game for Grimace's Birthday - IGN

1 polubienie

Nawet grywalne :sweat_smile:

5 polubień

Czy ja dobrze pobieram ten Tiny Best Set, bo pokazuje mi, że będę to 69 dni pobierał? :laughing:

Użyj protokołu torrent :wink:

1 polubienie

Panie, dziękuję! :laughing:

Z archive.org pobierasz tylko jeden plik, a twój router, malina czy jaki masz setup zaopiekuje się w lepszym czasie resztą :wink:

1 polubienie

Śmiga, śmiga!

Tutaj to dopiero się dzieje jeśli chodzi o retrogejming :exploding_head:

3 polubienia

No więc po dłuższym czasie update z mojej strony: nie leży w szufladzie, leży pod ręką na biurku i jak mam jaką chwilę to na 5-10 minut sobie odpalam Tetrisa lub Picross, jak dłuższą chwilę to Mario czy inne Zeldy.

Jak gdzieś idę i wiem, że będzie czekanie - kolejka do veta, lotnisko, to oczywiście biorę ze sobą i zabijam czas :sweat_smile:

Na wakacjach dzieciaki na tym niewielkim ekranie odkryły Monty Pythona i Powrót do Przyszłości. Następnym razem wezmę jeszcze kabel HDMI, to będzie można puścić na telewizorze. Bo jak na razie nie zmieniam ajfonsa na takiego z USB C.

A w weekend zamówiłem RG35XX Plus - nową podrasowaną wersję z WiFi, BT, szybszym prockiem, poprawionymi przyciskami i większą baterią. Ponoć GarlicOS 2.0 już działa. Jak podepnę pod TV i pada dodam to już całkiem niezła konsola będzie.




4 polubienia

Wołaj jak przetestujesz wersje plus bo już miałem ją w koszyku ale serce wygrało z rozumem jak przypomniałem sobie ile już wydałem kasy w ostatnich dniach na elektronikę. Ale święta tuż tuż więc może będzie to jakiś pretekst żeby wydać jeszcze parę dolców :smirk:

2 polubienia