Reklamy na forum?

Hej,

żeby na początku było jasne - nie mamy zamiaru zabijać serwisu reklamami. Broń Boże.
Natomiast dobrze byłoby, gdyby serwis się utrzymywał sam, niekoniecznie z naszego wsparcia finansowego - szczególnie, że koszty są naprawdę niewielkie w skali miesiąca (15zł).

Rozważamy różne opcje - w tym takie, że po prostu nic nie zrobimy z tym tematem i po prostu będę opłacać to z własnego kieszonkowego, co nie jest problemem!

Żeby było też jasne - nie podejmiemy decyzji wbrew wam, bo z wami na tym forum siedzimy. Ale mamy parę pytań (mamy, bo robię ten temat w imieniu moim i Wojtka).

Po prostu zostawię ankietę i porozmawiajmy o tym wszystkim. Bo jesteśmy ciekawi waszego zdania.

  • Nie dla jakichkolwiek reklam, kategoryczne - koniec tematu
  • Niech nie będzie reklam - zrzutka na patronite/patreonie/gdziekolwiek
  • Reklamy Adsense wyświetlane po np. 20 postach w temacie (co każde 20 postów wyświetla się reklama)
  • Reklamy Adsense na liście kategorii
  • Reklamy od sponsorów podcastu (nieinwazyjne obrazki z linkiem)
  • Reklamy, ale dla osób z rangami 0 i 1 (czyli dla osób, które mało się udzielały/udzielają)

0 głosujących

Dawajcie znać. Dobrze wiecie, że nie podejmiemy decyzji, która zniszczy społeczność czy coś. Po prostu badamy grunt.

1 polubienie

Oddałem głos - myślę, że całkiem spoko rozwiązaniem są reklamy adsense w wątkach (po iluśtam wypowiedziach) widoczne tylko dla użytkowników, którzy nie udzielają się zbyt dużo. Z drugiej strony zachęca to też do większej aktywności na forum. :slight_smile:

Reklamy sponsorów - myślę, że przy uzyskaniu odpowiedniej liczby PV na forum to serio mogło by być fajne uzupełnienie wsparcia podcastu (jednego lub kilku odcinków) - takie reklamy zostawiłbym widoczne dla wszystkich. Bo jak ktoś wspiera podcast, to wspiera nas wszystkich tak naprawdę.

Alternatywnie oczywiście zrzutka - to jest jak najbardziej sensowne rozwiązanie. :slight_smile:

1 polubienie

Przy opcji z utrzymaniem przez patronów fajna by była jakaś specjalna ranga dla tych osób plus jakies dodatkowe możliwości.

2 polubienia

Myślałem o tym, ale chyba jedynym plusem byłby znaczek :slightly_smiling_face: Nie chcemy robić rzeczy specjalnie dla niektórych. Po prostu jak ktoś chciałby się dorzucić to… może się dorzucić. Nic więcej z tego nie ma. :smile:

1 polubienie

Nie wiem jak zagłosować, wiec napisze. Nie mam nic przeciwko reklamom, ale chciałbym, żeby były wyświetlane jako baner. Nawet cały czas, na gorze albo dole strony. Reklama jako post w temacie jest NAPRAWDĘ irytująca, a przecież to nie o to chodzi, żebyśmy tu wchodzili z adblockami. Nawet bym klikał w te banery. I nie widze sensu ograniczania się do mało udzielających się użytkowników. Jak mamy „cierpieć”, to wszyscy.

EDIT: dobra, na liście kategorii tez spoko.

3 polubienia

PS. Sam najbardziej skłaniam się ku po prostu zrzutce na cały rok. I tyle.

2 polubienia

Jestem za zrzutką, jak najbardziej mogę się dołożyć nawet na kilka miechów z góry :smiley:

1 polubienie

Miałem tego nie pisać (a chciałem! i to dawno!), żeby nie uczyć ojca, jak się dzieci robi, ale gryzienie się w język nigdy mi nie wychodziło.

Paweł, Wojtek, ogarnijcie się z tym Patronite. Macie tylu słuchaczy. Dajcie nam coś naprawdę fajnego w zamian i proście odważnie w podcaście o kasę. Dam Wam. Pięć dych nawet Wam dam. Ale dajcie mi coś za to. Niech to będzie transakcja wiązana. Żebym czuł, ze dostaje coś ekstra, więcej niż ktoś, kto nie daje nic. Nie wiem, może deleted scenes, może kilka dodatkowych minut tygodniowo podcastu. Może kilkunastosekundowe wideo od Was, jak robicie coś ciekawego akurat.
Przecież robicie to tyle lat i złamanego grosza nie widzieliście. Bo ta kwota, która dostajecie i progi, i perksy, które są teraz są takie trochę meh.
To będzie win win dla każdego.

3 polubienia

Ładnie mówisz, próbowaliśmy robić Patronite, nawet mamy to ładnie ugrane, ale… sam Patronite nie odpowiada na nasze maile i nie pozwala nam zmodyfikować strony, którą ładnie przygotowaliśmy.

Prędzej chyba przejdziemy na Patreon, który ma dobre wsparcie dla Discorda i Discourse i pozwala z automatu trochę rzeczy zrobić. Poza tym - ciężko nam wymyślić dodatkowe treści, ale zawsze coś z tym jest. Ale jest też tak, że nigdy nie robiliśmy podcastu dla kasy i ciężko się trochę zmotywować, żeby podnieść te pieniądze leżące na ziemi :slight_smile:

1 polubienie

Paweł, Ty dalej nie rozumiesz.
Więcej pieniędzy = więcej chlebka.
Nie robisz tego dla kasy. Robisz to dla chlebka.

4 polubienia

Ale tak serio serio. Milionerami nie zostaniecie, ale na pewno kilka tysięcy od regularnych słuchaczy dostaniecie. Przecież to free money. No jak można nie wziąć!? Z Patreonem będzie lipa z przewalutowywaniem, ale lepsze to, niż nic.

1 polubienie

WSZYSTKO ROZWAŻYMY. Tak myślę.Tymczasem teraz najbardziej kusi mnie zrobienie zrzuty na rok serwera (to około 400zł), żeby mieć to z głowy. Ale zobaczymy co wyjdzie z ankiety!

1 polubienie

Ja jestem za zrzutka. Zrób specjalny vault w Revolt lub Monzo wrzuć linka i będziemy się zrzucać. Założysz temat na forum z updatem ile brakuje i jedziemy z koksem. Tu jest tyle ludzi że jak 50% da po parę groszy to styka.

Jest taki serwis zrzutka.pl i pewno tam byśmy to po prostu zorganizowali. I chyba właśnie tak zrobimy, z tego co widać w ankiecie. Bo albo zrzuta na reklamy, albo nieinwazyjne reklamy od sponsorów. Tego drugiego RACZEJ nie zrobimy (bo nie mamy i nie szukamy aktywnie sponsorów), więc jak przyjdzie co do czego to po prostu zrobię taką zrzutkę, wrzuci się link tutaj i zbierzemy kasę na cały rok. I z głowy.

Jestem za. Dorzucę cegiełkę, ale tylko jeśli będzie to zanonomizowana płatność kartą. Żadne Revoluty, czy Monzo.

1 polubienie

Dla Ciebie możesz wysłać czek, który ja tutaj spienieżę i tam przeleję.

Czek zawsze spoko, ale i tak preferuje płatności w RahimCoinach.

2 polubienia

W sumie zagłosowało prawie 30 osób i wygrywa zrzuta, więc przygotuję to i wrzucę tutaj linka do zrzutka.

60% już zebrane. Brawo :clap::clap::clap:

2 polubienia

Ja tam nie chcę widzieć co oni robią :smiley:

3 polubienia