Przesiadka z plus/max na mini?

Czy ktoś z Was zmienił swojego plusa / maxa na 12 mini? Zmęczyło mnie noszenie dużego telefonu i planuje zmianę. Jedyna rzecz, która mnie martwi to pisanie na tej malutkiej klawiaturze. Czy będzie to jak tortura ?

Przechodziłem z XRa(6.1 cala) na 12 Mini, pisze się bez problemu. Problemem dla mnie jest bateria i dlatego też kolejny telefon będzie większy, pewnie zwykły pro.

2 polubienia

jaki masz średni screen on time ?

Dużo używam telefonu, średnio 7-10h. Kondycja baterii 92% od grudnia 2020.

2 polubienia

Przesiadłem się z 6,4’’ na 12 mini.
Długo się wahałem czy wziąć 12 czy 12 mini.
W ogóle nie żałuję wyboru. Uważam, że jest to idealny rozmiar telefonu. Bardzo szybko można się przyzwyczaić do rozmiaru. Po kilku dniach wszystkie telefony to patelnie :slight_smile:
Co do baterii, faktycznie szału nie ma.
U mnie wytrzymuje cały dzień bez najmniejszego problemu, jednak nie jestem poweruserem. Przez większą część dnia aplikacja legimi w tle z audiobookami. Trochę zdjęć w trakcie dnia, jakieś notatki, czytanie newsów, do kogoś zadzwonię na facetime. Aktualnie mam 42% baterii. Telefon odłączony od ładowarki o 7 rano.

Jednym słowem - polecam.

4 polubienia

Co prawda nie z plus/max, a z Xiaomi Mi Mix 2s (po 2 letnim eksperymencie z androdziadem) na SE 2020, i plan jest, żeby za rok zejść do Mini. Mały telefon który jestem w stanie trzymać jedną ręką to jest to. Ręce mam małe, w kieszeni też telefon rozmiaru tabletu wygodny nie jest.

2 polubienia

Dokładnie mam takie same odczucia, zaczęło mnie denerwować noszenie phabletu w kieszeni. Nie jestem power userem i zazwyczaj kończę dzień z 40-50% naładowania baterii w moim 11 max, myślę ze mini starczy mi na cały dzień.

Jezeli cena 12 mini spadnie poniżej £500 to go kupię, jeżeli tak się nie stanie to poczekam na 13 mini - podobno ten ma mieć trochę większą baterie.

W PL mini 64GB trafiał się już po 2.8-3.0k pln, wiec bardzo się zbliża do twojego progu, ale imo warto poczekać chyba ma 13 mini.

Ostatnio na Amazonie byl za £520, więc to kwestia czasu. Zastanawiam się właśnie czy czekać na 13 ale z drugiej strony będzie ona prawie £200 droższa. Jeżeli eksperyment się nie spodoba to sprzedam 12 z mniejsza strata.

Mam nadzieję, że doczekam 14 mini :wink:

1 polubienie

Podobno 13 mini ma być ostatnim ale nigdy nic nie wiadomo…

Mam nadzieję, że jednak nie. Apple jako jedyne wypuściło telefon w sensownym rozmiarze, gdy cała reszta świata idzie w coraz większe telefony. Rozmiarowo chyba nikt nie ma alternatywy dla wariantu Mini. SE 2020 kupiłem dlatego, że był mały, miał aktualne bebechy i był tani. Kupowałem go z perspektywą użytkowania go 2,5 roku, więc iPhone 13 nie wchodzi w rachubę. Jasne, brakuje mi drugiego czy nawet trzeciego obiektywu, ale Touch ID w czasie noszenia masek jest wspaniały. A już cudownie by było mieć Pro w rozmiarze Mini.

2 polubienia

A jak bateria w tym SE? Jest tak źle jak mówią?

W SE bateria jest słaba. Moja żona, która telefonu używa umiarkowanie, głównie słuchając audiobooków (czasami na słuchawkach, czasami z głośnika) I czasami musi doładować jeszcze pod wieczór.

1 polubienie

Nie miałem jeszcze problemu. Parę razy miałem 5% o 23:00, ale często dzień kończę z 50%

Z Xs na Mini. Rozmiar idealny. Bateria ok, ale bez szału.

1 polubienie

Zależy jak długo korzystasz z Pocket Cast. W dobie pracy z domu w zupełności wystarczy.

Byłem pomacać mini :joy: Jak bedzie w dobrej cenie to biere.

Nawet udało mi się napisać zdanie bez literówek :upside_down_face:
#sausagefingers

2 polubienia

Taka oto więc sytuacja nastąpiła :grinning:

7 polubień

Co do ceny, w Media Expert za 2999.

Oj Mini, gdybyś miał tylko odrobinkę lepsza baterie. Wciąż, uważam go za wspaniały produkt.

3 polubienia