Przesiadka na Apple'owskie programy

Jestem, póki co, szczęśliwym nabywcą mojego pierwszego iPhone i miałem nadzieję, że Googlowskie aplikacje bądą na nim gładko działały. Tragedii nie ma, ale średnio to wygląda w sekcji z widgetami.

Postanowiłem więc przetestować domyślne programy, które podsuwa Apple, tj. kalendarz, notatki i przypomnienia. Działam na nich na tyle amatorsko, że nie potrzebuję ani Fantasticala 2, ani żadnych specjalnych To-do appek.
Mam jednak mały problem z iKalendarzem. Zdarza się, że potrzebuję skorzystać z niego na komputerze, a że mam Windowsa, to muszę odpalić iCloud Kalendarz. Niestety nie widzę, żeby synchronizował w jakikolwiek sposób wydarzenia z mojego konta Google (które jest podpięte pod kalendarz na iPhonie), przez co cały kalendarz jest pusty. Jest na to jakaś rada?

1 polubienie

Bo tam nie masz synchronizacji - jedyne co masz, to że na telefonie wyświetla Ci wydarzenia z dodanego (googlowego) kalendarza. Ale tylko wyświetla a nie kopiuje do kalendarza Apple.
To tak samo jak poczta - jak masz podpięte konto google na telefonie to Ci pokaże maile z niego, ale nie będzie ich kopiowało do poczty Apple.

1 polubienie

Czyli co? Najlepiej wszystkie wydarzenia z kalendarza Google przepisać do iCal?

Yep. Możesz je przenieść po prostu - naciskasz na wydarzenie, tam masz info w jakim jest kalendarzu i możesz z tego miejsca zmienić kalendarz, w którym to wydarzenie jest wpisane.

Say whaat? :smiley:

Jest na to rozwiązanie. Wchodzisz do Kalendarza na Macu, Preferences → Accounts → Google i robisz “Enable this account”
Od teraz synchronizują Ci się nie tylko iCloudowe kalendarze, ale również ten googlowy.

edit: No tak, ślepota wybiórcza mnie dopadła :worried:

2 polubienia

Na Macu tak, ale…

1 polubienie

Jeśli ktoś mnie zaprosi na wydarzenie zrobione w GK (wyśle mi na maila) to normalnie pojawi się to w iCal, ale wciąż pod GC? I wtedy znów najlepiej przenieść to na iCal?

Wciąż pod GC. Możesz przenosić… Trochę syzyfowa robota, ale da się. Można tak.

I wtedy te wydarzenia zapisujemy “on my iPhone” czy w jednej z kategorii icloud?

Najlepiej w iCloud :slight_smile:

1 polubienie

Fantastical spisuje się bardzo spoko, ale mam jeden problem. Po zabookowaniu hotelu (używając konta Google) rezerwacja nie wyświetla mi się w Fantasticalu, mimo tego, że powinien wyświetlać wydarzenia Gkalendarza.

1 polubienie