Produktywność / setup Things 3

Plus jest taki, że to się płaci raz na parę lat. Wolę tak niż subskrypcję. Wolę, żeby cena była np. taka wysoka, niż $3 miesięcznie.

Nie, ale da się zrobić powracające zadanie jak poprzednie zostanie skreślone. Więc możesz sobie robić tak, że jak skreślisz to zadanie wróci dokładnie takie samo

2 polubienia

Możesz kilkoma klikami zrobić w Shortcuts automatyzację po lokalizacji i wyświetlić listę z Things, co jest nawet lepsze niż w Reminders, bo wyświetla Ci całą listę np. „zakupy” czy „rzeczy do zrobienia po powrocie do domu” a nie pojedyncze przypomnienie. Lista może być też filtrowana po tagach.

@Marx skoro szukasz czegoś multiplatformowego, to dlaczego nie Nozbe? Planowanie dla początkujących - jak zacząć planować z Nozbe

Ale w powiadomieniach lokalizacyjnych właśnie najlepsze jest to że masz trigger w postaci tej lokalizacji, bo czym to co piszesz różni się od zrobienia sobie listy: “rzeczy do zrobienia w domu”?

Nie rozumiem pytania.

Rzeczywiście trochę to dziwnie napisałem. Chodzi mi o to czy celem tego shortcuta jest wyświetlenie listy automatycznie po pojawieniu się w danej lokalizacji czy samemu musimy kliknąć “zadania w domu” i wtedy wyświetla?

Shortcut wyświetla listę automatycznie po znalezieniu się w danej lokalizacji.

1 polubienie

Nozbe w wersji darmowej tez mial jakie ograniczenia, bodajze 5(?) projektow

Póki co nadal korzystam z Przypomnień, ale zaczynam zastanawiać się nad powrotem właśnie do Things.

Trochę denerwuje mnie to, że jak w Przypomnieniach ustawię sobie przypomnienie na dany dzień, ale bez konkretnej godziny, to nie pokazuje mi się badge na aplikacji. Things’y to mają i od razu widzę, że coś mam danego dnia zaplanowane. Tego mi brakuje w Przypomnieniach.

Tak, ma takie właśnie ograniczenie. Nie jest to jednak problem, żeby sprawdzić i wypróbować za darmo, czy to jest dla Ciebie. Dodatkowo te 5 projektów na początek wystarcza, żeby się polubić lub nie z tym narzędziem. Artykuł, który wkleiłem, opisuje to w bardzo dobry sposób.

Ale ma za to możliwość dodawania daty i godziny do podzadania czego widzę, że w things się nie da zrobić?

no to moge napisac ze sie nie polubilismy, poniewaz nie chce abonamentu, a bez niego uzywanie Nozbe nie ma sensu

Tak naprawdę ma. Nawet darmowe konto daje ci dużo, zwłaszcza, że można zrobić workaround dla ilości projektów używając etykiet :smiley:

PS Ciężko będzie Ci znaleźć darmowe narzędzie o funkcjonalności płatnego, bo liczy się czas jaki ktoś może poświęcić na rozwijanie narzędzia - przy czymś co robisz hobbistycznie nie poświęcisz tyle czasu ile firma robiąca to za kasę i mająca cały zespół deweloperów.

PS Nie ma darmowych narzędzi - po prostu płacisz swoimi danymi a nie gotówką.

2 polubienia

i tu sie mylisz. TodoLista to nie jest jakis rocket science wymagajacy calego zespolu developerow na pelny etat, bo np. co chwile zmienia sie prawo. Raz napisana dobrze moze sluzyc do konca swiata i nie wymaga nowych funkcji. To pogon za nowymi funkcjami sprawia, ze narzedzie żąda abonamentu na utrzymanie developerow. I choc w pelni to rozumiem i Bron Boze nie hejtuje Nozbe, to po prostu szukam czego innego.

A czy mozna znalezc darmowe narzedzia o funkcjonalnosci platnego bez placenia swoimi danymi? Aplikacji ToDo jeszcze nie mam, ale w innych dziedzinach od dawna taki soft istnieje, chocby Linux czy Tomcat albo Calibre.

Tak trochę złośliwie - użyj linuxa do gier :smiley:
I wiem, sam jestem fanem rozwiązań open source, ale… często mogą one zastąpić płatne wymagania jeśli poświęcisz jakieś funkcjonalności :smiley:
Tomcat jest akurat wyjątkiem ;D

Dzięki Paweł i @icanswiftabit - podrzuciliście mi kilka cennych wskazówek i przeorganizowałem swoje thingsy i jest znacznie lepiej!

4 polubienia

Gdyby ktoś chciałby spróbować Todoist premium, to zapraszam do zarejstrowanie się albo zalogowania przez mój link. Dostaniecie dwa miesiące premium, a jak wydacie hajsik to ja też. :smiley:

https://todoist.com/r/adam_wyiyfg

2 polubienia

Dla takich postów tu zaglądam! Zabieram się za testowanie tego. :slight_smile:

1 polubienie

Ostatnio postanowiłem wejść jeszcze bardziej w automatyzację i shortcutyzację (lol) Thingsów. Podrzucam dobre linki dla zainteresowanych:

https://thesweetsetup.com/articles/automations-workflows-things-ios/

4 polubienia

I jeszcze przykład: mam listę rzeczy, które mam w domu posprzątać za każdym razem. Lista, żebym po prostu o niczym nie zapomniał i nie zastanawiał się też w trakcie - ok, zrobiłem to czy nie zrobiłem tego? Więc zrobiłem sobie shortcut na iPhone, który pod jednym skrótem dodaje mi zadanie na dziś do listy zadania domowe, gdzie mam checklistę z rzeczami, które muszę zrobić. To jest TURBO prosty shortcut, ale jest też TURBO przydatny. Bo wystarczy jedno kliknięcie i już taki task ze wszystkimi informacjami ląduje w “today”. A wygląda to tak:


5 polubień