Problem z AirPods pro 2

Cześć,

Też macie taki problem z AirPods pro 2, że wam jakby zmienia się rozłożenie dźwięku w prawym i lewym kanale. Np słucham podcastu i tak powoli się zmienia kanał w którym bardziej słyszę dźwięk, żeby była jasność mam wyłączone śledzenie głowy w dźwięku przestrzennym a nawet jakbym miał włączone to i tak nie ruszam głowa, bardzo mnie to denerwuje

tylko w podcastach to występuje? czy przy muzyce, YT, innych źródłach też?

restart telefonu i ponowne parowanie AirPodsów nie pomaga?

Na YouTube tez to zauważyłem, zresetowałem i nic nie pomogło

Poza tym etui trzeszczy znacznie bardziej niż w moich AirPods pro 1

no to zwrot/reklamacja?

No właśnie nie wiem, bo to się dzieje tylko gdy jadę tramwajem/głośnym autobusem i mysle ze to kwestia softwaru

Brzmi jak problem z softwarem odpowiedzialnym za ANC. Bez ANC i bez transparent też takie coś zauważasz?

Właśnie nie i nawet dzisiaj jak siedziałem w autobusie na pętli i zaczęło to się jak autobus uruchomił silnik

Pewnie to naprawia ale jestem zawiedziony ze pudełko trzeszczy i jest słabiej spasowane i to nie tylko mi, zwrócę je

Tak są wykonane słuchawki za 1400 zł

1 polubienie

Przesadzasz. To tylko kawałek plastiku.

2 polubienia

Moje AirPodsy 1gen i AirPodsy Pro 1 też tak mają, a kosztowały podobne kwoty w dolarach/euro na premierę

W sumie zapytam ponownie

bo po co się męczyć, jeśli można coś z tym zrobić?

2 polubienia

Sprawdziłem moje pierwsze AirPods Pro, jak tak pościskać to również trzeszczą. Ale czego oczekiwać od dwóch połówek plastików, które można otwierać. Nigdy normalnie ich tak nie ściskałem :slight_smile:

5 polubień

image

5 polubień

Ja mam pierwszej generacji airpodsy i one są wykonane bardzo dobrze nic nie trzeszczy a te wystarczy dotknąć

Nie ściskałem ich

Tego problemu nie mam, ale wszyscy pieją z zachwytu nad ANC… Hmmmm… Jest lepiej niż w pro 1, ale czy aż 2x lepiej…? Poza tym czy tylko ja mam wrażenie, że w ostatnim czasie jakby popsuli ANC w słuchawkach pierwszej generacji? Kiedyś było zdecydowanie mocniejsze, a teraz jak wyjdę na ulicę to działa zdecydowanie słabiej…

Właśnie też mam takie wrażenie od kilku tygodni :neutral_face:

1 polubienie

RTINGS robi pomiary i po zmianie firmware też sprawdzają, czy ANC się zmienia, gdy userzy narzekają. W skrócie – jest gorsze niż było. Ostatnio sprawdzali pod koniec zeszłego roku:

Update 11/01/2021: Apple has released multiple firmware updates since we last updated this review, and we decided to retest everything. While most results match our original measurements, ‘Noise Isolation’ has changed. After updating to firmware update 4A400, the headphones’ noise isolation performance has slightly declined across the range, and the overall attenuation dropped from ‘-23.01 dB’ (measured using update 2C54) to ‘-21.31 dB’. We did a fit test between each of our passes to ensure the best possible seal. We also compared these results with a subjective evaluation of one of our coworker’s own Apple AirPods Pro, and our unit performed similarly to this pair. Our results now reflect firmware update 4A400, and the scoring of this box has changed.

The noise isolation of these headphones is great. They perform somewhat similarly to the Bose QuietComfort Earbuds Truly Wireless in the bass range and do a great job isolating the low rumble of bus or plane engines, making them good for commuting. Their mid-range performance is also solid, making them excellent for blocking out ambient chatter. Their weakest isolation performance is in the treble range, though this is the least important for most situations, and they still do a good job. That said, if you’re looking for an even better noise isolating performance, check out the Apple AirPods Max Wireless.

Note: We’ve tested ‘Noise Isolation’ with a couple of other firmware updates. We didn’t get noticeable differences with firmware update 2B588, released in November 2019. Apple may have tweaked the ANC in this update, but not enough to noticeably impact the overall performance. There have also been user reports that the ANC became worse after firmware update 2C54, released in December 2019. After updating this firmware, our results showed a fairly significant drop in isolation performance, primarily in the bass range. This means that with ANC turned on, they won’t do nearly as good a job blocking out the low engine rumbles of planes or buses as they did before this update. Our latest retest uses firmware update 4A400, released in October 2021, which shows that their overall noise isolation performance has been further weakened.

AirPods MAX za to pogorszono ANC w ostatnim firmware o ok. 3 dB (albo nawet 4, już nie pamiętam). Co do AirPods Pro 2, to IMO ANC znakomite, na pewno najlepsze z jakim miałem do czynienia, ale ciągle jest całkiem spore pole do poprawy, żeby mieć zupełną ciszę w każdych warunkach.

2 polubienia

Jak macie odczucie, że ANC jest jakieś gorsze, to warto wybrać się do apple store. Pierwsza generacja ma wadę fabryczną i zaczyna się właśnie od pogorszenia ANC i zmieniejszenia ilości/jakości basu. A potem zaczyna się takie trzeszczenie jak np. w przypadku kiedy kablowe słuchawki ocierają się o ciuchy albo kabel się zrywa. U mnie już dwa razy wymieniali.

2 polubienia

Ja już swoje miałem dwukrotnie wymieniane xD Niestety już po gwarancji, więc raczej czas na nowe :confused:

1 polubienie

Jeśli to wada fabryczna to chyba nadal wymieniają za free mimo braku gwarancji

2 polubienia