Powrót do rodziny PlayStation; Steam Deck oraz granie na handheldach - Nagrany #27

:video_game: Rozmawiamy o pierwszych wrażeniach świeżo upieczonego posiadacza PlayStation 5 w redakcji! Wraca nostalgia, sentymenty. Komentujemy też plany wejścia Valve na rynek przenośnych sprzętów do grania w postaci Steam Decka. Na koniec opowiadamy o swoich doświadczeniach z handheldami - jakie zastosowanie mają konsole przenośne poza oczywistym graniem w podróży?

Jeśli podoba Ci się ten podcast, zasubskrybuj go w swojej aplikacji. W Pocket Casts jesteśmy w polskiej czołówce, więc wsparcie tam szczególnie się przyda. Apple Podcasts wywaliło nas z rekomendacji, przestali lubić. Cóż.

Dołącz do newslettera i oglądaj odcinki jeszcze przed premierą! Nagrany Podcast

4 polubienia

A co to za echo za każdym razem, jak redaktor @6ghost9 mówi? Czy to starość, któryś boost w overcast, czy jednak coś po Waszej stronie?

1 polubienie

Po naszej, naprawimy w następnym odcinku! Pan Paweł miał trochę za mocno rozkręcone słuchawki… :wink:

3 polubienia

Potwierdzam - pad od plejaka wymiata :grinning:

btw, czy warto kupic słuchawki pulse 3d ?

Jeśli chcesz słuchawki tylko do PS5 to 3D Pulse powinny być odpowiednie. Jeśli grywasz na słuchawkach (jak np. ja) także na innym sprzęcie, to bierz takie, które można swobodnie rotować. Steelseries Arctis 7X to potrafią (ale tylko 7X, a nie 7P) lub jakieś przewodowe Arctisy.

1 polubienie

Powiem szczerze - podoba mi się idea Steam deck.
Moc nie musi być na poziomie najnowszych kart 3090, to co, że jest on słabszy?
Mam tak dużą kupkę wstydu na gog, epic, steam, że taka maszynka wystarczy na długo, a może w końcu by mi się udało coś ograć :joy:
PS - nie mam PC aktualnie, byłby to u mnie jedyny :rofl:

1 polubienie

Mi też. Nawet się zapisałem na wersję 256GB. U mnie największym problemem z graniem jest podłączenie komputera do TV i wygodne ułożenie się z padem. Naprawdę blokuje mnie to i czasem odpuszczam granie. Steam deck zdaje się ten problem eliminować. O no masz… W tej chwili bym sobie pograł a nie zrobię tego bo mi się nie chce wszystkiego podłączać.

3 polubienia

W kwestii grania na TV w gry z PC nie myślałeś o kupnie czegoś, na czym zainstalujesz Steam Link? Możliwe też, że nawet nie będziesz musiał niczego kupować, niektóre Smart TV (np. Samsung) mają możliwość instalacji Steam Link.

U mnie problemem jest to, że jak już mi się zdaży siąść przed tv to wolę ten czas wykorzystać na obejrzenie filmu czy serialu z żoną. A taki przenośny komputer to w sam raz żeby siedząc na kiblu sobie zagrać :rofl:

A to jest jakiś rodzaj sreamingu? Ma szansę to dobrze działać?

To może być długie posiedzenie! Ale zgadzam się. Kibel to doskonała lokalizacja to używania tego urządzenia.

Tak, to jest streaming z Twojego PC na urządzenie z aplikacją Steam Link. Czy może to dobrze działać to dużo należy od Twojej sieci domowej. U mnie po Ethernecie 1 Gbps działa bez większych opóźnień.

Trzeba mieć PC :joy:
Czyli dla mnie to nie ma żadnej wartości xd

A miałem to. Sprzedałem. Działało źle. Musiałem googlem odświeżyć sobie co to za urządzenie.

Fakt, bez PC się nie obejdzie :stuck_out_tongue:

Faktycznie, było kiedyś dedykowane urządzenie. Teraz po prostu jest aplikacja na Andorida/iOS, Apple TV, Samsungowego Tizena i coś tam może jeszcze. Możliwe, że wtedy jeszcze nie było to wystarczająco dopracowane :slight_smile: Ja obecnie nie mam żadnych problemów i śmiga aż miło. Ale tak jak pisałem wcześniej, oba urządzenia mam puszczone po Ethernecie i ping pomiędzy nimi mam na poziomie 0,5 ms.

No to może faktycznie warto przetestować. Dzięki.

Da się tam odpalać gry z Game Passa? Od kiedy poprawiłem sobie sieć domową, to Steam link działa dobrze, ale używałem go tyle co nic, bo obecnie płaskie gry to u mnie prawie tylko Game Pass i powiązane z nim EA Play.

Nie, odpalisz tam tylko gry z Twojej biblioteki Steam.