🗳️ Polityka

Niezbyt. Jednak byśmy chcieli coś więcej niż trzymaj hajs i się odpierdol, a do tego sprowadza się polityka socjalna pisu.

1 polubienie

ale to maja jarkowi lepsze od donkowych bo donkowa polityka socjalna to jest „nie mamy nic, nie stac nas, spierdalaj” :slight_smile:

To już nieaktualne przecież :smiley: Teraz co Ci Donek obieca to Ci nikt nie da.

1 polubienie

Nie jestem pewien czy trolujesz i wychodzi głupio, czy jednak nie trolujesz i wychodzi nieznajomość tego jak działa sejm/rząd i w ogóle po co wybiera się posłów w naszym kraju (hint: nie po to, by realizowali program, bo program nawet jesli sie ma, to wspomina sie o nim tylko podczas kampanii wyborczej).

Jesli mnie pytasz, to wszystkie one powinny byc realizowane juz dawno temu.

Ale mamy na forum jednego takiego, ktory twierdzi, ze transport publiczny powinien byc zaorany, bo wlasne auto to obowiazek kazdego doroslego :stuck_out_tongue:

Musialem :stuck_out_tongue:

Współprzewodnicząca partii Magdalena Biejat zaznaczyła, że nie uzyskano zgody na kompromisową ustawę ratunkową depenalizującą aborcję, na 8 proc. PKB na ochronę zdrowia, na 3 proc. PKB na naukę ani na 1 proc. PKB na publiczny program mieszkaniowy. - Nie było także politycznej akceptacji dla wprowadzenia pełnopłatnego chorobowego, wzmocnienia związków zawodowych i rozszerzenia prawa do strajku, stopniowego skrócenia czasu pracy ani dla skutecznej walki z umowami śmieciowymi

PiS. Program wyborczy 2023. Polityka socjalna. Praca

  • podniesienie kwoty 500 plus do 800 zł
  • rozwój programu Maluch plus
  • dofinansowanie klubów dla rodziców
  • stworzenie grantu na pracę zdalną dla rodzica powracającego na rynek pracy oraz grantu na pracę zdalną dla opiekuna osoby niepełnosprawnej
  • wprowadzenie alimentów natychmiastowych
  • uregulowanie prawa spadkowego
  • nowelizacja prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Program wyborczy PiS. Emerytury

  • wprowadzenie emerytur stażowych
  • wsparcie finansowe uniwersytetów trzeciego wieku
  • rozszerzenie programu rozwoju rodzinnych domów pomocy
  • zmiany w emeryturach pomostowych
  • kontynuacja programów “Korpus Wsparcia Seniorów”, oraz “Opieka 75+”
  • wprowadzenie programu “Pogodna starość”
  • ustawa o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami
  • wprowadzenie systemowej asystencji osobistej
  • uruchomienie Resortowego Programu Wsparcia Kadr Pomocy i Integracji Społecznej
  • dofinansowanie dla pracodawcy za zatrudnienie bezrobotnego lub poszukującego pracy do 30. roku życia albo osoby sprawującej opiekę nad osobą zależną.

PiS. Program wyborczy 2023. Polityka mieszkalna.

  • kontynuację programu “Pierwsze Mieszkanie”
  • zapewnienie dalszego funkcjonowania programu “Kredyt 2 procent”
  • rozwój programów budownictwa socjalnego i komunalnego oraz społecznego budownictwa czynszowego
  • rozszerzenie programu “Dom bez formalności” o domy jednorodzinne o powierzchni przekraczającej 70 m kw.
  • zmiany zasad funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych
  • uruchomienie Portalu Cen Mieszkań
  • walkę z “patodeweloperami”
  • program “Przyjazne osiedle”.

Program wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 2023. Służba zdrowia

  • poszerzenie listy nowoczesnych terapii refundowanych
  • rozbudowę laboratoriów, badających w najwyższym standardzie zagrożenia epidemiczne
  • zapewnienie stabilności finansowania służby zdrowia
  • rozszerzenie kompetencji pielęgniarek i innego personelu medycznego
  • zwiększenie liczby poradni lekarza rodzinnego
  • wprowadzenie rozwiązań informatycznych, które pozwolą na zagospodarowanie czasu lekarza specjalisty
  • stworzenie systemu eRejestracji do specjalistów

Program wyborczy PiS. Edukacja

  • zmiana siatki godzin i sposobu pracy nauczycieli
  • wprowadzenie programu odrabiania prac domowych w klasach I-III wyłącznie na zajęciach pozalekcyjnych
  • laptopy na własność dla czwartoklasistów
  • dofinansowanie posiłków w szkołach dla każdego
  • wprowadzenie bonu szkolnego “Poznaj Polskę” dla wszystkich uczniów
  • wprowadzenie specjalnego programu edukacji pozaszkolnej
  • dokończenie akcji “Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”
  • rozwinięcie programu rządowego wsparcia dla budowy, modernizacji i unowocześnienia oraz wyposażenia szkół specjalnych w Polsce
  • budowa Branżowych Centrów Umiejętności
  • zmiana warunków rekrutacji na studia zawodowe
  • uruchomienie programu grantów w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych dla realizacji podstawowych interesów państwa polskiego
  • reforma systemu grantów w ramach Narodowego Centrum Nauki.

Gdybys powiedzial srednio rozgarnietemu wyborcy, ze to sa punkty z programu Razem, jestem przekonany, ze wiekszosc by uwierzyla, bo jak daleko to jest od Razem?

Oczywiscie - jestem swiadom, ze to PiS. Ale na papierze wyglada to bardzo lewicowo :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Panowie redaktorzy z DLR poświęcili jeden z odcinków na rozprawienie się z tym nieporozumieniem

https://pca.st/episode/a8fa5c87-a670-41ed-a329-690f3d1a5eb3

3 polubienia

W obu przypadkach (trolowanie lub skrajny cynizm) istnieje ryzyko, że Martin sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. :grin:

4 polubienia

Musisz zmienić posłów na których głosujesz w takim razie.
Ci posłowie na których ja głosuję dość transparentnie przedstawiają przez całe 4 lata co robią w kierunku realizacji programu.

Teraz sobie porównaj program z “programem” PO i zobacz ile punktów zbieżnych masz tamże.

Yup. Ale i tak muszę nieść ten “krużganek” oświaty, bo jak to czytam to mi się słabo robi.

3 polubienia

Okręg 19, lista 3, kandydatka 7 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Umowa koalicyjna - kompletnie nijaka, tego się można było spodziewać.

Moim zdaniem Razem podjęło dobrą decyzję - nie dało się wmanewrować w niekomfortową pozycję.

2 polubienia

I co? Uważasz, że gdyby Martyna się dostała to “nie po to, by realizowali program, bo program nawet jesli sie ma, to wspomina sie o nim tylko podczas kampanii wyborczej”?

Ja? Ja się zgadzam z tym:

Ale kocham pisać tutaj o Razemkach bo to fajnie trigeruje ludzi. Ten vibe forum o latarkach :wink:

Nie dało się wmanewrować, ponieważ bez nich można spokojnie utworzyć rząd. Ciekawe, czy byliby tacy „ideowi”, jakby bez ich głosów nie było takiej możliwości i w związku z tym na horyzoncie by się pojawiły - wobec braku możliwości uformowania rządu przez opozycję - przedterminowe wybory :wink:

Bezsensowne gdybanie, ciekawe czy PO byłoby tak twardym negocjatorem gdyby większość zależała od Razem

8 polubień

“Podatki to moja pasja” - prawdopodobnie S. Mentzen, 14/11/2023, budynek Sejmu.

https://x.com/hucujan/status/1724394421662216523?s=46&t=mRXycWpJKFSk9O070lwo0w

EDIT Thread by @HucuJan on Thread Reader App – Thread Reader App

6 polubień

7 polubień

Komisja Europejska ma dla Polski chwalebne prognozy. Przewiduje nam bowiem niezmiennie jedno z najniższych wyników bezrobocia - 3 proc. w 2023 r., 2,8 proc. w przyszłym roku i 2,7 proc. w 2025 r. Lepsze od nas odczyty mają mieć tylko Czechy i Malta (na Malcie w 2025 r. bezrobocie ma być takie samo jak u nas, 2,7 proc.). Średnia dla całej UE ma oscylować wokół 6 proc. Stopa bezrobocia według metodologii Komisji Europejskiej i Eurostatu pokazuje, jaki odsetek osób aktywnych zawodowo nie ma pracy, ale jej aktywnie szuka i jej gotowy ją szybko podjąć.

W 2024 r. mamy być także jednym z liderów wzrostu gospodarczego. Nasz PKB ma urosnąć o 2,7 proc., ponad dwukrotnie mocniej niż średnia dla całej Unii. Wyższy wzrost PKB ma mieć tylko Malta (4 proc.), Rumunia (3,1 proc.) i Irlandia (3 proc.). Choć dane o PKB Irlandii niedobrze oddają sytuację gospodarczą kraju - zamazuje ją fakt, że to raj podatkowy dla gigantów technologicznych. Również w 2025 r. mamy rosnąć dużo szybciej niż średnia unijna (3,2 proc. vs. 1,7 proc.), choć nieco wolniej od Rumunii, Malty, Węgier, Irlandii i Litwy.

Czyli co, nie taki zly ten PiS?

Wiesz kto ma jeszcze super niskie bezrobocie?
~3%

Rosja.

Plus jeszcze ze dwie mobilizacje i w ogóle nie będą mieć bezrobocia. Również wśród kobiet. :wink:

3 polubienia

Że Razem to przystawka PiS to już słyszałem ale tegom się nie spodziewał

6 polubień

Przegapiłem jakiś transfer??