🗳️ Polityka

Ja już jestem gotowy:
“iPhone prawem nie towarem!”
“300tys. głośników Sonos”
“40zł na drugi i następny streaming audio/video”
“Kredyt 0% na akcesoria Smarthome”
“Fundusze z UE na zakup wyposażenia EDC”
“Urlop gamerski - 10 dni w roku na ogranie najważniejszej premiery”

Czekam na następne postulaty, tylko poważne propozycje! :grinning:

5 polubień

-ban na publiczne rozmawianie o mastodonie
-ban na publiczne rozmawianie o produktywności
-ban na wyświetlanie informacji o cookiesach
-ban na blokowanie VPN-ów przez platformy streamingowe
-poprawka do konstytucji włączająca Teda Lasso do kanonu lektur obowiązkowych
-dożywocie za tworzenie rodzinek niezgodnych z EULĄ
-promowanie w Polsce siatkówki i tam pompowanie hajsu zamiast na tych szmaciarzy piłkarzy
-500+ dla osób rezygnujących z 3rd party komunikatorów na rzecz iMessage

5 polubień

4 polubienia

W kwestiach światopoglądowych to rollback do stanu sprzed PiSu to maks. co może z tego być

Jestem optymistą, że jest jednak kilka kwestii wspólnych chociażby bezpieczniki demokracji, niedofinansowane szkolnictwo i służba zdrowia…

To nawet narodowcy z konfy powinni popierać xD

To narodowcy z konfy doprowadzili do aktualnego stanu między innymi. Chcieli iść dalej.

1 polubienie

No i tu sie chyba nie dogadamy :stuck_out_tongue:
Ale z reszta sie zgadzam, czy twoje postulaty sa negocjowalne?

wszystko na tak oprocz teda bo nie ogladalem:)

1 polubienie

To zależy ile lobby mastodonowe wpłaci na moją kampanię. Jestem sprzedajny, jak coś to dam Venmo.

3 polubienia

Wczoraj słyszałem w radiu, że do rozmów koalicyjnych stawiło się czterech prezesów partii opozycyjnych - Tusk, Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Czarzasty.

To który z nich to prezes Razem jest?

A nie, czekaj. Taka partia nawet nie startowała w wyborach…

PSL/Polska 2050 startując jako koalicja ryzykowały lekko z wyższym progiem, ale mieli jaja to zrobić. I w efekcie teraz obie partie będą miały subwencję. A Razem jako partia w parlamencie nie istnieje, więc po kasę będzie chodzić do pana Czarzastego prosić o kieszonkowe?

1 polubienie

Gdyby to tylko od nas zależało to pewnie byśmy startowali jako koalicja.
Nikt jeszcze nie usiadł do rozmów z tego co wiadomo.
Kieszonkwych nie będzie. To nie jest tak że lewica może zrobić przelew na konto partii razem. Dalej będzie się utrzymywać z składek i darowizn.

1 polubienie

No to troche bieda, bo inne partie wykorzystujac subwencje wam odjada. Zwlaszcza Polska2050 podejrzewam, ze sie ogarnie, bo do tej pory finansowo ledwo stali, a jaki wynik zrobili.

Inna sprawa, ze przyklad P2050/PSL pokazuje, ze warto miec jakis pomysl na siebie, a nie tylko “jestesmy podnozkiem PO, tylko nazywamy sie inaczej”. Moze warto na przyszlosc o tym pomyslec??

Lewica idzie jako koalicja w 2015, nie sięga do progu - O WY MENDY, PRZEZ WAS PIS RZĄDZI
Lewica nie idzie jako koalicja w 2019, dołącza do Paktu Senackiego - no, ogarnęliście się
Lewica nie idzie jako koalicja w 2023, dołącza do Paktu Senackiego - może warto byłoby pomyśleć o koalicji?

5 polubień

Oświeć mnie proszę jaki oni mieli pomysł na siebie, bo poza tym że Tusk i PO prosiły żeby na nich głosować to nie zauważyłem żadnego.

No chyba że memy z Hołownią :sweat_smile:

Holownia-poplakal-sie-podczas-transmisji-na-zywo.-Wszystko-oddam_size-360x202

2 polubienia
  1. Nie wlazili POKO w d… bez mydla
  2. Przejeli poglady konfederacji bez Brauna i JKM :slight_smile:

13 polubień

Radykalizm Razem w trzech aktach, za Piotr.Mikolajski@instagram

ocho czyzby sie zaczelo, to o czym wczesńiej wspominalem:)

Coś więcej powiedzieć na ten temat? Sam zagłosowałem żeby nie wchodzić, o opowieść Marceliny jak wyglądały „negocjacje” tylko mnie zdołowały.

2 polubienia

Możesz

Choć wiadomo przecież że

Wiem że było tutaj trochę osób które zachęcały do glosowania na lewicy, mówiąc że Razemki to fajni ludzie.
No to powiedzmy sobie wprost. Te 7 osób jest naszym sukcesem, ale bez tych 7 głosów dalej jest większość. Wygrały partie prawicowe, centro prawicowe i taka będzie Polska, zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.
Dyskusje o wejściu do rządu toczyły się cały czas w partii. Trzeba przyznać że większość była za, ale mieliśmy swoje minimum. I to nie tak że wszystko albo nic, byliśmy gotowi na ustępstwa. Byliśmy gotowi na coś bardziej przejściowego niż 8% pkb na zdrowie i tak dalej.
Ale. Umowa która powstała mimo ciężkiej pracy Marceliny jest dość ogólnikowa. Chcieliśmy konkretów, zapisów do czego dążymy a nie czegoś co wygląda jak wygenerowane przez chat gpt. Chcieliśmy wejść do rządu, ale chcieliśmy zapewnień że coś będziemy mogli robić, a nie bawić się w ciepła wodę plus.

Ogólnie jest mi strasznie przykro, że najważniejszym elementem tych rozmów było rozdawanie stołków, a nie tworzenie prawdziwego planu zmian w Polsce.
Jeśli niektóre pomysły przejdą z tego co mają w planach twórcy koalicji to nie zdziwię się jak w kolejnej kadencji większość znowu będzie miał PiS.
Jako Partia Razem mamy swoje ideały, chcemy prawdziwych zmian, chcemy prawdziwej Polski solidarnej. Nie widzimy nic takiego w planach koalicji, a nie chcemy firmować tego swoim szyldem.
Jesteśmy też partią która jako jedna z pierwszych stanęła na czarnych marszach. Walka o prawa kobiet są naszym fundamentem, nie wyobrażamy sobie rezygnacji z nich dla stołków.

Więc w sumie w czwartek wieczór, czułem że nie mogłem zagłosować inaczej za uchwałą, w której nasze osoby poselskie zagłosują za, ale nie będziemy częścią rządu. Chcemy dalej głosować zgodnie z naszym programem i nie zagłosujemy za niczym co by było zaprzeczeniem naszej wizji.

5 polubień