🗳️ Polityka

Mateusz Urban, ekonomista z Oxford Economics, zauważa, że “bez funduszy UE czeka nas dalszy zjazd złotego , ze wszystkimi tego skutkami (także inflacyjnymi) a scenariusz recesyjny na 2023 r. staje się bazowym (czyli najbardziej prawdopodobnym – przyp. red.). Chcieliśmy Budapesztu w Warszawie i mieć będziemy” – komentuje Urban.

Powiem Wam, ze jestem zafascynowanym tym co się teraz dzieje w konfie. Plot twist za plot twistem. Czy tam w partii korwin bo ja w sumie nie wiem czy to to samo czy nie.

1 polubienie

Oszustwa dzielą się na szkodliwe i nieszkodliwe. Fałszowanie dokumentów jest nieszkodliwe

1 polubienie

Oczywiście. Tak samo jak fałszowanie list poparcia do sejmu.

Nieszkodliwe jest również przejebanie przez Sasina 70 milionów złotych na wybory kopertowe które się nie odbyły.

3 polubienia

Dla nieklikatych, leniwych lub nieznających języka TLTR:

“Wysłałam dziś oficjalny dokument z mojego osobistego maila do zaufanego kolegi z parlamentu. (…) Stanowi to naruszenie zasad”

“Gdy tylko zdałam sobie sprawę z mojego błędu, szybko zgłosiłam to do szefa kancelarii premiera. Pełniąc funkcję ministra spraw wewnętrznych, przestrzegam najwyższych standardów. Moja rezygnacja jest słuszna”

“Praca w rządzie polega na tym, że członkowie rządu biorą odpowiedzialność za swoje błędy. Udawanie, że nie popełniliśmy błędów, postępowanie tak, jakby wszyscy nie widzieli, że je popełniliśmy, i nadzieja, że ​​sprawy magicznie się ułożą, nie jest poważną polityką. Popełniłam błąd. Biorę na siebie odpowiedzialność. Rezygnuję”

A teraz spójrzmy na kraj leżący między Niemcami a Ukrainą…

1 polubienie

https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/Morawiecki-szanujemy-wolny-rynek-ale-nie-chcial-realizowac-naszego-programu

Odpowiednia ustawa została uchwalona, podpisana przez prezydenta Dudę i zaczęła nawet obowiązywać. Była jednak martwym prawem: nie znalazł się żaden przedsiębiorca, który chciałby wejść w spółkę z rządem. Składy musiałyby bowiem sprzedawać węgiel po cenie niższej nawet o ponad 2000 zł od ceny zakupu, a w zamian otrzymały obietnicę zwrotu części z tej kwoty w 2023 roku.

I komentarz matiego:

Proponowana pierwotnie dopłata dla firm zakładała pełną współpracę po stronie składów węglowych. I tu kłania się wolny rynek. My go szanujemy, ale on nie podjął współpracy na tamtych warunkach.

Piękne :smiley:

2 polubienia

Hej, chcesz coś z Avonu?

ile dajecie nowemu PM w UK? bedzie lepszy Lizy 49? :slight_smile:

Dociągnie do wyborów.

Trzeba podnieść do 800 zł jak to proponuje Zandberg :joy:

I wprowadzić kryteria dochodowe. Oraz przemianować toto z “polityki prorodzinnej i prokreacyjnej” na cokolwiek innego.

Spokojnie, PiS to zrobi tuż przed wyborami, nic się nie bój.

2 polubienia

Ależ piękna akcja!

https://twitter.com/un_women/status/1587777181081559041?s=46&t=43dFJ5yibIAVioYGgik3Gg

5 polubień

:confused:

xD

I tak to się żyje tutaj

1 polubienie

Niestety, to było wiadome od dawna :pensive:

1 polubienie

No masz… artykuł jakby napisany wczoraj. Cały czas aktualny.
Z gospodarczej beczki - jestem lekko zszokowany brakiem wzrostu stóp procentowych po wczorajszym posiedzeniu RPP. Może podstawy prowadzenia polityki monetarnej i fiskalnej gdzieś już mi umknęły te ileś tam lat po studiach, ale logika zaprzecza temu co się właśnie dzieje. Chciałbym wierzyć w to, że “zajmują się tym mądrzejsi ode mnie” ale… zawsze byłem człowiekiem znikomej wiary.

Wszystko w porządku. Obowiązuje Traktat sopocki

5 polubień

Jakby co to Konfederacja w powiecie hrubieszowskim już powołała tymczasowy rząd kolaboracyjny

xD

GOSPODARKA! NISKIE PODATKI!

1 polubienie