Podziel się... skrótami w iOS!

Może coś takiego?

2 polubienia

Pytanko. Czy da się ustawić taką automatyzację, żeby po wejściu w zasięg domowego WiFi w iPhonie wyłączała się blokada ekranu? Pracuję w warunkach w których szybko niszczy mi się skóra na kciukach i średnio co dwa lub trzy dni muszę resetować ustawienia touchID. O ile w pracy nie korzystam z telefonu często i mogę przeżyć wpisywanie kodu to w domu jest to już lekko irytujące. Można czy nie można? Thx.

Nie

Zmień na model z Face ID :grinning:

4 polubienia

https://www.icloud.com/shortcuts/ec693af97e9348bb9b157c546a3e5c31

Tu jest skrót ze wszystkimi ustawieniami

Wyciągnij sobie z niego pozycję blokady ekranu, zrób osobny skrót i dodaj na pulpit, zawsze to oszczędzi klikania

EDIT Coś takiego:

https://www.icloud.com/shortcuts/49a612e8f5174f8798439d74caad8eeb

1 polubienie

No tak. Tylko wciąż po wyłączeniu telefonu i ponownym włączeniu go mam blokadę ekranu. A ja chciałbym ją całkowicie wyłączyć. Czyli, że jak jestem w domu to biorę telefon, wciskam kółeczko (zakładając, że touchID nie działa) i już jest odblokowany.
Tak czy inaczej - dziękuję za pomoc. :beers:

Ok, coś mnie moja głowa zawiodła, bo być może nie zrozumiałem, a przynajmniej zrozumiałem, że nie chcesz żeby ekran się blokował samoczynnie.

Tymczasem to, co chcesz osiągnąć, to wyłączenie całkowicie kodu blokady w domu. Bo to zamiast niego jest używany TouchID lub TwarzID.

Chyba więcej zachodu jest z wyłączaniem i włączaniem tego za każdym razem, bo wyłączenie wiąże się z tym co poniżej, a później każdorazowo włączając trzeba defacto ustawić od nowa i potwierdzić.

3 polubienia

To rzeczywiście ciut bez sensu. Zastanawiam się czy jak pokaże te wątek głównej inwestorce to podpisze zgodę na nowy telefon :slight_smile:

2 polubienia

Szukam skrótu. Chciałbym, żeby po wybraniu z share sheet robił clean tekst ze strony www(na kształt reading modę lub Pocket), a następnie wrzucał do Evernote. Może ktoś z was korzysta z czegoś podobnego?

Wycofuje, pisanie skrótów okazało się prostsze niż myślałem

Dla tych co dalej potrzebują zrobiłem takie coś:
https://www.icloud.com/shortcuts/5438a4daaaa64dbdbadbb3151236201e

To też się podzielę swoimi. W video jest opis działania. W opisie odcinka są do pobrania.

3 polubienia

Nie wiem czy to przypadlosc iOS14 ale pytalem siri o otworzenie Spotify (nie ma z tym problem ) chyba z 20 razy. Niestety skrot nie pojawia sie w shortcuts :frowning:

Chce zrobic automatyzacje, w ktorej siri odpala spoti po polaczeniu sie z bt w aucie. Dosc czesto po nocy Spotify jest w uspieni i musze wyjac tel z kieszeni zeby uruchomic aplikacje.

Stworzyłem prosty shortcut, który włącza timer, tracking w Toggl i pyta mnie, czego chcę słuchać. I tutaj mam menu z różnymi dźwiękami z Dark Noise.
Niestety częściej niż rzadziej dźwięk włącza się na sekundę i milknie, chociaż Dark Noise twierdzi, że nadal jest włączony. Dzieje się tak i z pojedynczymi dźwiękami(White Noise) jak i moimi mixami.
Wiecie może czy to chwilowy bug, czy jakoś da się to obejść?

chcę zrobić taki skrót: wyrzuca mi menu (to umiem), wybieram jedną z opcji (to umiem), tą opcję kopiuje do schowka (tekst - nie umiem), następnie odpala Toggle timer z deskrypcją zaczerpniętą ze schowka (niby jest taka opcja ale nie zaczytuje mi schowka).
:pray:

edit.: zrobiłem sobie to za pomocą siri shortcut. Jest ZNACZNIE prościej z poziomu Toggle niż z poziomu  shortcut

Pytanie: czy można ustawić tak skrót żeby pod skończeniu odtwarzania podcastu odtworzyło muzykę?

A w czym słuchasz podkastow?

Apple podcast

żeby nie dublować, przeklejam z innego tematu, w rozwinięciu jest link do shortcutu

Nie dziele się, ale chwalę.

W końcu skończyłem mój super hiper mega projekt - generator haseł.

Pewnie gdybym lepiej znał regex albo w ogóle znał javascript, to byłoby o jakieś 500 akcji mniej, ale trzeba sobie radzić z tym, co się ma.

To jest takie piękne, bo teraz mam wygenerowane hasło w ułamek sekundy, ale jak przyjdą po nas i wyłącza nam prad, to każde hasło mogę na kartce w kilka minut odtworzyć.

Pewnie nie są te moje hasła tak super bezpieczne, jak jakieś generowane przez Apple, czy 1Password, ale tam gdzie testowałem podobno potrzeba jednemu komputerowi 400 tysięcy lat, żeby je złamać, wiec raczej śpię spokojnie.

Ogólnie to mi kiedyś gościu z firmy napisał taką aplikacje, ale a) chciałem zrobić sam, b) chciałem w Shortcuts, c) w tej aplikacji nie mogłem zmieniać parametrów, a teraz mogę do woli.

Od dzisiaj proszę mnie nazywać Królem Shortcuts.

image

16 polubień

To jest takie nie w Twoim stylu ze ogromne zaskoczenie! (Nie żebym Cię jakoś znał…) ale jeśli można zapłacić za coś co działa dobrze to po co kombinować. A tu takie kwiatki :wink:
619 akcji. Aż jestem ciekaw ile czasu trwało debugowanie :wink:

2 polubienia