Podziel się... skrótami w iOS!

No nie wiem, czy można zapłacić. Nie znam takiego czegoś, co w 100% spełnia moje oczekiwania - powtarzam, ze możliwość „ręcznego” odszyfrowania haseł jak wszystko pójdzie w pizdu jest dla mnie absolutnym must have. Kiedyś miałem to zrobione w numbers, potem w tej mini aplikacji, a teraz mam tu.
Żebym mógł to mieć tak na tip top jak chce, to musiałbym już to zlecić jakiemuś profesjonalnemu devowi i pewnie kilkanaście/-dziesiąt tys. dolkow mu zapłacić. No to szanujmy się :smiley:

Aż jestem ciekaw ile czasu trwało debugowanie :wink:

2h mi zajęło samo zorientowanie się, ze Shortcut nic nie wypluje jak się mu nie zmieni „input” na „Shortcut input” :smiley:

Bo niestety w Shortcuts nie można kopiować grupowo akcji, wiec poza tym, ze ja mam ten główny skrót, to mam jeszcze kilkanaście innych, które wykorzystuje w tym głównym :smiley:

Ale te dodatki maja tylko po ~100 akcji:

5 polubień

Hmmm w sumie ciekawe podejście do generowania haseł. Next lvl niż taki 1password generator.
Chodzi Ci o takie rozwiązanie ze generuje hasło na podstawie zdefiniowanego przez Ciebie algorytmu typu: taki serwis to hasło generuje się podstawiając pod jego nazwę literki i cyferki jakieś znaki specjalne itd. I to robi automat ale w razie W jak będziesz przyparty do muru to na kartce jesteś w stanie na podstawie zapamiętanego algorytmu odtworzyć hasło?

Tak, ale mam to trochę bardziej skomplikowane, niż podstawianie literek i znaków specjalnych pod nazwę serwisu :wink:
Samo słowo klucz do stworzenia hasła jest unikalne dla każdego serwisu, nie ma nic wspólnego z jego nazwa, ale zawsze wiem, jakie jest. Tu już w szczegóły wchodzić nie będziemy z oczywistych powodów.

Ja czuje zbyt duży dyskomfort, kiedy nie znam hasła, którego używam. Różne rzeczy mogą się wydarzyć. Może mnie ktoś okraść ze wszystkiego, mogę zgubić telefon i nagle pilnie potrzebować gdzieś się dostać w srodku niczego albo inna katastrofa. Muszę być w stanie dojść do tego jakie mam hasło zawsze i wszędzie. Dlatego nie używam sugerowanych haseł od Apple/1P, czy nawet Master Password.

1 polubienie

Domyslam się. Nie chodzi mini szczegóły (no bo właśnie chodzi o to żebyś tylko Ty je znał) a o zasadę działania!

1 polubienie

w ogóle nie znam się na shortcuts i próbuję teraz wygooglować czy da się zrobić coś takiego, że Siri wyłapie variable przy wywoływaniu skrótu?

“hey Siri, log {jakiś numer} something”

i później ten numer mogę użyć w skrócie?

To wszystko zależy od tego, jakiej akcji chcesz użyć, ale generalnie to możesz. Tylko nie zrobisz tego w jednym zdaniu. Najpierw musisz wywołać Shortcut przez Siri, a potem podać jej input.

Na przykład:

1 polubienie

To samo wynikało z mojego googlowania, dzięki za kompletne rozjaśnienie. Nie jest to idealne, ale do przeżycia.

1 polubienie

Ostatnio moim hobby jest robienie głupich i długich Shortcuts, których właściwie nigdy nie użyję.
A tego konkretnie to nie użyje nigdy, bo nie mam nawet polskiego konta.

Więc proszę, nie wiem co prawda czy to jeszcze aktualny temat w Polsce, ale zrobiłem skrót do sprawdzania, kiedy przyjdzie przelew:

https://www.icloud.com/shortcuts/0642220105614da19c2c224e82784279

Co działa:
Wszystko działa, poza tym, co nie działa.

Co nie działa:
Trzy - chyba trzy - banki (citi, getin, idea) są leniwe i nie księgują trzeciego Elixiru w dniu, w którym jest realizowany. Robią to następnego dnia rano. W związku z tym ja też (chwilowo) jestem leniwy i jeśli kasa idzie do któregoś z tych banków to skrót błędnie pokazuje, że środki będą dziś. W rzeczywistości będą w najbliższym dniu roboczym. Ale godzina się zgadza. Jakoś niedługo postaram się to naprawić.

Święta. Skrót nie wie, czy są bankowe święta, więc trzeba to mieć na uwadze. Weekendy zrobiłem i chyba działa tak, jak powinno.
Pewnie kiedyś te święta ogarnę, bo da się to zrobić przez iOSowy kalendarz i filtrowanie całodniowych eventów, ale na razie mi się nie chce, bo trochę grzebania przy tym będzie.

Jak ktoś znajdzie jakiś błąd, a znajdziecie na pewno, to krzyczcie.

Aha, skrót będzie działał tylko z regionami, w których tydzień zaczyna się od poniedziałku i chyba prawie na pewno zegarek w tel musi być 24-godzinny.

7 polubień

Witamy po przerwie :grinning::+1:

3 polubienia

Podziwiam ludzi którzy mają cierpliwość i wiedzę by coś takiego robić.
Sam czasami chciałbym, ale siadam do Shortcuts, zaczynam coś robić, coś nie wiem jak zrobić i rzucam to w diabły :smiley:

1 polubienie

Nie ma tam nic co wymaga jakiejś niegooglowalnej wiedzy. Serio. Nawet pousuwałem regex, żeby szybciej hulalo.
Poza tym to jest mój projekt kibel. 90% czasu nad shortcutami spędzam na tronie :wink: tak z miesiąc przy tym dłubałem w „skupieniu”.

8 polubień

Jedyne co mnie odpycha przy robieniu Shortcuts i ogólnie automatyzacji HomeKit natywnie to to, że trzeba to robić jak zwierze z komórki zamiast jak człowiek w kodzie na komputerze :slight_smile:

5 polubień

Można na iPadzie, co za wiele nie pomaga

Btw. czy tylko mi przy dłuższym tworzeniu i testowaniu jakiegoś shortcuta telefon się nagrzewa a bateria drenuje szybko? I to nawet nie jakiś skomplikowany skrót, tylko coś kilku-kilkunastoetapowego… #iPhone11Pro

Nie jestem najlepszy w te klocki wiec może tu otrzymam pomoc. Chcę zrobić automatyzację, która wyglada następująco: Po zatrzymaniu budzika włącza sie światło w sypialni. Gdy wychodzę z sypialni i wyłączam światło, automatycznie włącza się światło w salonie i gra muzyka z głośnika.

Radzę dobie tylko z pierwszym zdaniem, a światło w salonie włącza się razem z tym w sypialni :pensive:

Jak dla mnie to są dwie automatyzacja. Jedna jak wstaje. Druga jak wyłączam światło to wykonaj następny skrót.

Tylko nie zawsze chcę, by światło w salonie włączało się gdy wyłączam to w sypialni - tylko rano. Dlatego myślałem, żeby zrobić to w jednej.

Myślę, że można uzależnić to od godziny.
Ewentualnie utworzyć dummy switch w homebridge i użyć go jako znacznika. Czyli jak jest włączony to skrót zadziała, a jak już zadziała to wyłącza przełącznik i następnym razem już nie zadziała.

1 polubienie

Wąsiki mam pytanko a zarazem prośbę. Jako że jestem totalnienglupi jeśli chodzi o skróty w iOS.
Z racji zmiany pracodawcy pojawiła się potrzeba. Pod koniec każdego dnia mam dwa „paragony”, które w teorii muszę trzymać przez 3 msc. Po tygodniu zrobił mi się niezły bajzel. I powstał pomysł by zrobić sobie ich cyfrową kopię. Ale jeśli będe robił po prostu zdjęcie to zrobię sobie burdel w galerii.
I teraz treść właściwa. Czy jest opcja stworzenia skrótu który odpali aparat, zrobi dwa zdjęcia i wsadzi je do folderu, najlepiej nazwanego datą. Czy to będzie na iPhone czy iCloud to wsioryba. Mógł by ktoś mnie nakierować jak to ugryźć i czy w ogóle da się to zrobić :slight_smile:

Edit:

Jednak nie jestem taki głupi, metodą prób i błędów udało się :slight_smile:
Teraz mam ochotę zautomatyzować więcej rzeczy :stuck_out_tongue:

4 polubienia

to się dokładnie tak zaczyna! Bo ze skrótami to raczej nie jest problem z ich zrobieniem (podstawy logiki i googlowania) tylko trzeba zobaczyć gdzie one się faktycznie przydają i wnoszą wartość a nie są robione “na siłę”.
Zaczynasz od skrótów, potem robisz z nich automatyzację, potem smartdom a na koniec zastanawiasz się po co ludziom takie przyciski w ścianie i że jak je naciśniesz to światło się świeci :wink:

3 polubienia

Jest to ewidentny zamach na tradycje konserwatywne.

3 polubienia