Podziel się... skrótami w iOS!

Nic. Ograniczenie iOS. Niestety

2 polubienia

A wiecie może, czy skrótami można sterować apple watchem?
Natchniony tym tematem wymyśliłem sobie dwa skróty do zegarka:
-ponieważ często rano zapominam o tym i się łapię, że obracam nadgarstek i zegarek się nie podświetla- automatycznie wyłączanie theather mode wraz z wyłączeniem night mode
-na sytuację obudzenia się przed budzikiem- wywołane skrótem wyłączenie wszystkich alarmów a następnie po jakimś czasie, ponowne ich włączenie

2 polubienia

A co ze Spotify? Marzy mi się skrót, który uruchamiał by składankę Discovery Weekly i puszczał ją na homepodzie. Jest w ogóle taka możliwość?

To mam dla Ciebie DOBRĄ NOWINĘ! :smiley:

Powiedz do Siri: “Hey Siri, play Discover Weekly on Spotify”

Jeżeli tego wcześniej nie robiłeś - może Cię poprosić o pozwolenie na korzystanie z Siri przez Spoti.

Jak akcja zadziała prawidłowo (zacznie grać muza na telefonie i z prawidłowej playlisty) to wchodzisz do Skrótów i w wyszukiwarce jak wpiszesz Spotify - będzie skrót do zagrania Discover Weekly.

Taki magiczny MYK! :slight_smile:

EDIT: A jak już masz “klocek” w Skrótach to można z nim cuda porobić - ustalenie źródła odtwarzania też chyba jest oddzielnym klockiem, więc nie powinno być problemu! :slight_smile:

5 polubień

Ja szukam skrótu do robienia skanów z dokumentów :slight_smile:
Aktualnie mam taki który robi zdjęcia, prosi o podanie nazwy i zapisuje, ale jest to zdjęcie a nie skan.
Mogę to zrobić ręcznie, czyli stworzyć nową notatkę, w niej użyć funkcji skanuj, zrobić zdjęcie i zapisać notatkę jako PDF ale wolałbym to zautomatyzować - ktoś coś?

Chodzi Ci o to, żeby ze zdjęć zrobić PDF i go zapisać?

To tu masz taki, który robi zdjęcia:
https://www.icloud.com/shortcuts/4f37fa7845284234bc076e5c968e9cbc

A tu taki, który odpalasz z Share Sheet po wybraniu zrobionych już zdjęć.
https://www.icloud.com/shortcuts/f6abfa1268994513b95f58f58c756acd

Mam wrażenie, ze nie o to Ci chodziło, bo to się wydaje za proste, wiec doprecyzuj, jeśli szukasz czegoś innego.
Bo jeśli chodzi Ci o użycie systemowej funkcji do skanowania, to mi się wydaje, ze się nie da. Ale na pewno jakaś aplikacja z AppStore to będzie obsługiwała, trzeba by tylko poszukać, która się wpina w Shortcuts.

No właśnie o systemową funkcję skanowania mi chodzi, bo na razie mam napisany przez siebie skrót który najpierw pyta o datę wystawienia faktury a później o to kto ją wystawił (bo taką mam konwencję nazewnictwa - YYYY-MM-DD-Wystawca ) a później zapisuje je jako PDF z taką nazwą.
Problemem jest to, że ponieważ jest to zdjęcie to przy wydruku leci mi np. szarość na całej stronie, zamiast tylko czerni tekstu jak po funkcji skanowania.

1 polubienie

Jestem przekonany, ze któraś aplikacja do skanowania z AppStore załatwi Ci sprawę.

Cała idea była taka, żeby to robić bez aplikacji :slight_smile:
Skoro systemowa aplikacja notatki na to pozwala to czemu nie pozwala tego zautomatyzować?
Od jakiegoś czasu lecę w minimalizm jeśli chodzi o aplikacje i gdzie mogę to zastępuję aplikacje 3rd party aplikacjami systemowymi + shortcuts.

Spróbuj Scanbota, zobaczysz, że to lepsze rozwiązanie niż natywne skanowanie z notes.app.

2 polubienia

Odpowiedź jest prosta. Katalogowanie dokumentów. Na androida polecam scanbota a na iOS Scanner Pro by Readdle (Ci od sparka).

Ja mam Scanner Pro. Mam porobione foldery gdzie trzymam: paragony, umowy, dokumenty związane z pracą, dokumenty prywatne itd. Wszystko sync z iCloud. Jest to na maxa wygodne, bardzo ładnie działa opcja automatycznego robienia skanu jak wykryje dokument (nie muszę klikać zrobienia zdjęcia tylko on je zrobi sam, ja tylko staram się stabilnie trzymać telefon), możliwość robienia dokumentów wielostronicowych.
Ja tego używam częściej niż aparatu do robienia zdjęć. Nigdy nie zamienił bym się na bałagan jaki jest w iPhotos. Ja niecierpie tej maniery, że wszystko do jednego miejsca. Jak w damskiej torebce… Nic nie można znaleźć. Żebym miał porządek muszę mieć właściwe przegródki, w które chowam rzeczy.

Dlatego mam zrobiony skrót - w tym momencie zapisuje mi to w icloud w odpowiednim katalogu, ale jako fotkę a nie skan :confused: i stąd pomysł na obejście tego, ale widzę, że nie tylko ja mam ten problem - na reddit jest masa takich zapytań jak moje i nikt nie ma poprawnej odpowiedzi - Apple ma aplikację do skanowania, do której można się dostać z poziomu notatek albo plików, ale nie da się jej wywołać bezpośrednio w skrótach :confused:

Pewnie też #nikogo ale te skany robione natywną apką są na maxa duże.
Faktura na 2 strony i 3 MB (3 208 981 bajtów)

To minus?

Ale to chyba akurat jest ok :smiley:

No porównywalny skan jakąś apką na andka to dokładnie 971 KB (994 434 bajty)
O ile przy małej skali luz. To przy ich dużej ilości trochę tego miejsca się robi.
Zdaje sobie sprawę że to argument trochę na siłę dla niektórych.
Wiadomo można też powiedzieć że jakość bla bla ale też na ile ona jest istotna przy skanie faktury.

Nie używałem, nie wiem, nie znam się. Może komuś się przyda.

2 polubienia

Dzięki Wojtek za tipa! :slight_smile: Prawie działa to dobrze. Problem jest taki, że nie zawsze odtwarza mi prawidłową playlista, często włącza jakąś randomową ;). Ale może się jeszcze nauczy :stuck_out_tongue:

Hmm jak Siri zrozumiała i odpaliła Weekly to skrót TEORETYCZNIE już powinien kierować tylko do Weekly, bo ma to zapisane w kodzie. :stuck_out_tongue:

No dziwne. Jak wydam polecenie głosem to działa, a przez skrót odtwarza jakąś przypadkową playlistę lub po prostu wznawia odtwarzanie granego utworu :man_shrugging:

1 polubienie