Podróże ✈️

W niedziele lecimy z żona i jeszcze jedna parą do stanów (na dwa tygodnie). Lądujemy w NY wracamy z Florydy. Jakieś rady na ostatnia chwile?

1 polubienie

Kupcie sobie dobre ubezpieczenie kosztów leczenia i ewentualnie assistance z transportem do kraju, żeby tu kontynuować leczenie :wink:

4 polubienia

Na ubezpieczeniu nie oszczędzaliśmy ale chyba transportu do kraju nie mamy wyliczonego:/ muszę owu przejrzeć

Jedzcie ile tylko się da z food trucków w Miami.
Nie zapomnijcie we FL o mocnym kremie uv nawet jeśli wydaje się „w miarę chłodno”. Miejcie ze sobą zawsze trochę gotówki, chociaż ze $200.
Jeśli przyjdzie Wam do głowy skorzystać z Turo, to dokładnie przeczytajcie wszystko i zróbcie milion filmów i zdjęć w momencie odbioru samochodu.
Na lotnisko w Miami można tanio dojechać kolejką.
Knicks i Heat grają przeciwko sobie w playoffach NBA kiedy tam będziecie. Jak będziecie się nudzić to możecie iść na mecz. Przed wejściem do obu aren uda wam się kupić bilety od scalperów. Czym bliżej fo startu meczu, tym taniej. Fajna sprawa nawet jak się nie jest wielkim fanem koszykówki.

7 polubień

Mam pytanie do obeznanych w Londynie. Jak wygląda sprawa podróżowania Southern i płacenia w ramach Londynu? Płaci się tak samo jak za metro czy Overground i obowiązuje cap?

Wyjazd do USA zbliża się wielkimi krokami :heart: 31 sierpnia stawiamy się na lotnisku w Warszawie. Stąd moje pytanie do osób, które mają już doświadczenie w temacie - gdzie i jak najprościej i najszybciej kupić kartę SIM, żeby mieć internet na miejscu bez problemu? Musze mieć w miarę stały kontakt z Polską, więc nie mogę liczyć na wifi. Można chyba kupić karte SIM na lotnisku prawda? Trochę mam obawę co do tej opcji z tego względu, że jedziemy z biurem i może nie być czasu na zakupy po przylocie, bo pilot będzie poganiał, żeby jechać dalej. Jest opcja kupienia tego jeszcze w Polsce? Widziałam tego typu usługi, ale nie wiem czy i komu można ufać.

1 polubienie

Musi być fizyczna karta SIM czy może być eSIM?

Prawdę mówiąc nigdy jeszcze z eSim nie korzystałam, ale rozumiem, że poza sposobem “wkładania” (lub jego braku), to niczym się nie różni? Mam iPhone 11 pro, powinno być chyba ok. Wtedy mogę miec dual sim, gdyby w razie czego z Polski ktoś dzownił?

EDIT: Widzę, że lot coś takiego oferuje, w sumie wygląda dobrze: LOT

Tak na iPhone (nie wiem.czy 11 pro) możesz mieć fizycznego sima Polskiego i eSIM z internetem. Ja ze swojej strony polecę Airalo

Nie korzystałem w stanach, ale mój kolega korzystał i był mega zadowolony.

2 polubienia

Korzystaliśmy z żoną z airalo w czerwcu przez 3 tygodnie w Stanach w czerwcu na dwóch pixelach. Cenowo wyszło całkiem spoko, bo $16 od osoby za 5GB. Z kodem ANDY9626 masz jeszcze $3 zniżki.
Możesz sobie już odpalić i ustawić wszystko w Polsce przed wylotem (5 minut).
I zdaje się korzystasz z zasięgu dwóch sieci. U mnie nie było większych problemów poza oczywistymi gdy byliśmy na jakimś odludziu.
Pewnie jakbyś potrzebowała kilkadziesiąt+ GB, to lepiej kupić kartę unlimited np. T-Mobile.

jeszcze możesz coś takiego chyba 100 papiera za 100 gb na miesiąc i maja roaming do wszystkich :slight_smile:

dzięki wszystkim! Kupiłam na ten moment 10GD od LOT, mam nadzieję, że będzie śmigać!

2 polubienia
1 polubienie

Na przełomie listopada i grudnia wybieram się w miesięczną podróż po Tajlandii :thailand:.
Jeśli macie jakiekolwiek tipy, polecajki hoteli albo jedzienia to z wielką chęcią przyjmę.
W planach na pewno mam:

  • Bangkok (z niego ląduję i wylatuję)
  • Phi Phi
  • Krabi
  • Koh Samui
  • Phangan
  • Phuket - tego nie jestem pewien, bo po opiniach mam średnie wrażenie

Jeszcze nie wiem gdzie spędzę ile dni, jeśli macie jakieś sugestie gdzie spędzić mniej a gdzie więcej czasu to jestem otwarty.

Pytanie w szczególności do @Voland i @mateusz :smiley:

2 polubienia

Przy okazji Samui i Phangan dorzuć koniecznie Koh Tao, magiczne miejsce! Phuket nie zostałem fanem, plaże może i ładne, ale obecnie to rosyjska kolonia, niedaleko od phuket jest za to Khao Sok i to bardzo polecam, ale możesz tam też dojechać busami z krabi.

Mój ulubiony obiad to pad kra pao - zjedz trochę za mnie!!

Jeśli chodzi o to jak długo gdzieś być to bardzo ciężko mi powiedzieć bo miałem bardzo powolne tempo. Na pewno opłaca się nocować na phi phi i zrobić poranną wycieczkę „avoid the crowd”, tym sposobem będziesz pierwszy na maya bay, znanej z filmu z DiCaprio.

2 polubienia

Koh Tao dodane do listy :smiley:

Sprawdzę! :orange_heart:

W takim razie tylko potwierdzasz moje obawy, Phuket wykreślam z listy.

Dzięki wielkie, jak coś wpadnie Ci jeszcze do głowy to śmiało.

Jeszcze jedno pytanie, jak poruszałeś się po wyspach? Brałeś skuter, jeśli tak to czy wymagają prawa jazdy międzynarodowego?

Tak, zawsze skuter. Trzeba jednak być świadomym ewentualnych konsekwencji - policja może wlepić nam mandat (łapówkę około 500-1000 thb😅), w niektórych bardziej turystycznych miejscach są nawet łapanki (głównie phuket, chang mai), a do tego, w przypadku wypadku, ubezpieczenie nie obowiązuje. Ja śmigałem, nic mi się nie stało, a jazda skuterem jest atrakcją sama w sobie i tęsknię za wieloma malowniczymi trasami.

1 polubienie

Za co ten mandat?

wymagają kategorii A, żeby śmigać skuterkami

1 polubienie