Podcasty w Spotify / Podcasty za paywallem

I proszę, kolejne exclusivy - tym razem bonusy od Heavyweight będą tylko tam.

https://pca.st/lgnp57e0

W najnowszym odcinku Bezpiecznego podcastu: #013: Śledzenie i profilowanie użytkowników w internecie poruszyli ciekawą sprawę reklam w podcastach. Otóż, podcasty w Spotify mogą mieć dynamiczne reklamy, tj. zmieniające się z czasem, dostosowane do użytkownika. Natomiast podcasty z rss takiej opcji nie mają.

Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że prędzej czy później pójdziemy w tym kierunku własnie ze względu na reklamy. Nie będzie już reklamowania przez prowadzących, ale zautomatyzowane reklamy wrzucane w trakcie podcastów (wystarczy jingiel przed i po wstawić). Stąd podcasty ponadczasowe, nie komentujące aktualnych wydarzeń będą atrakcyjnym kąskiem dla reklamodawców, gdy przykładowo jakiś podcast zyska popularność po 2-3 latach od oryginalnej emisji.

3 polubienia

Nie tylko podcasty ze Spotify. Ostatnio pobrałem podcast Atlanta Monster, sezon 1. Reklamy w nim były tegoroczne. Podcast jest sprzed kilku lat.

EDIT:

3 polubienia

Ale to kompletnie normalne. Wszystkie duże sieci maja dynamiczne reklamy. Tu żadnej rewolucji nie ma.
PS: Atlanta Monster jest taki sobie. Lepiej obejrzeć dokument na HBO.

2 polubienia

Tak, był taki sobie. A Zodiac i DC Sniper słuchałeś?

Jasne. Zodiac jest ok, DC Sniper jest nawet spoko, ale strasznie się dłuży. Tak czy siak, oba bez fajerwerków.
O, jeszcze w DC Sniper mnie strasznie denerwuje była żona tego Muhammada i trochę za dużo jej dają gadac. No weź się babsztylu zamknij.

3 polubienia

Otóż to, zauważyłem to przy nadrabianiu reply all. To jest powód dla którego musiałem sobie zrobić przerwę, ileż razy można słuchać, że prowadzący nie lubi jak trailery zdradzają zbyt dużo filmu aaaaaa.

BONOBOS, kup se czinosy. No jezusie piękny ile można.

2 polubienia

Chyba dobrze, ze nie słucham tych kwarantannowych odcinków Heavyweight :smiley:

Zdecydowanie. Ja co prawda przesłuchałem wszystkie, ale tak jakoś… Przeszły bez nawet najmniejszej refleksji.

Ja mam problem z Heavyweight taki, ze Jonathan chyba za cel życiowy postawił sobie zatrudnianie producentów z wada wymowy… DO PODCASTÓW. Nawet próbowałem podejść do tego ostatniego odcinka, ale jak ta Kalila i ta druga baba rozpoczęły seplenieniowy face-off to normalnie myślałem, ze ktoś sobie ze mnie jaja robi. W regularnych odcinkach jest ich mniej, ale w tych wirusowych to masakra.
„Jestem tolerancyjny, ale…” to jest już ponad moje nerwy.

1 polubienie

No, tak, jest tak. Mi to aż tak mocno nie przeszkadza, ale wkurza. Generalnie gimlet w czasie kwarantanny nie pokazuje NIC ciekawego. Ten podcast od Reply All o horrorach też nudny jak flaki z olejem

1 polubienie

Trochę nie do końca o Spotify, ale… ATP będzie mieć płatny program. Interesujące!

Jakiej platformy zamierzają użyć?

Sami zrobili sobie. Płatność via stripe. Wszystko przez atp.fm.

1 polubienie

Każdy prowadzący ATP zarabia na podcaście ponad $280.000 rocznie pretax, a teraz zaczęli panikować, bo przez kilka tygodni mieli problem ze zorganizowaniem trzech sponsorów na odcinek.
While rozumiem, że taki zabieg to trochę futureproofing, to absolutnie nie uważam, żeby czasy były dla nich ciężkie i lepiej, żeby dali mi coś och ach i mega, żebym w ogóle to rozważył.
Pamietam, jak CL rezygnował z pracy na etacie, próbował prosić ludzi o patreona na zasadzie „jeśli mnie lubisz, to rzuć kasa w moja stronę” nie próbując oferować czegokolwiek w zamian. Dobrze, że go Mike sprowadził na ziemie wtedy.
Zreszta ich podcast to i tak dwie godziny tygodniowo, nie wiem jak znalazłbym czas na ekstra content, jak i tak pomijam część rozdziałów.
Może dałbym dolara albo dwa za feed bez reklam, tylko z drugiej strony, to one i tak są łatwe do pominięcia dzięki rozdziałom.
Jestem bardzo ciekawy, co oni wymyśla. Wiem, ze to raczej nie dla mnie, ale chętnie zobaczę.

2 polubienia

Jakbym zarabiał tyle to bym się już nie wygłupiał, ale ok. Według Marco z tego odcinka z 21 maja to nie będzie to nic szalonego. I to co jest za darmo - raczej dalej za darmo będzie.

BTW widać też inny ciekawy ruch - nie stoją już w Squarespace. Dzięki temu mają wszystkie odcinki w RSS. Bardzo dobry ruch.

2 polubienia

No, także tego…
Trochę załamka.
Właściwie to nawet nie trochę, tylko bardzo.

Nie qmam, co się stało? Widzę, że oferują płatny feed bez reklam, ale z reklamami jest za darmo wciąż.

Osiem dolarow za feed bez reklam i nic więcej to bardzo dużo w porównaniu do tego, co i za ile dostajemy gdzie indziej.
To jest wyciąganie łap po kasę na zasadzie „daj nam pieniądze, bo jesteśmy fajni” nie oferując nic w zamian. Bo sorry, ale feed bez reklam to jest taki perk na odwal się.

3 polubienia