PlayStation 5

Mój komentarz na ten moment:
https://twitter.com/pawelorzech/status/1240310472420872196?s=20

1 polubienie

Narobiłem pełno screenów z tej konferencji, ale w sumie to dla nikogo nie ma znaczenia, bo ona jest dla devów, a promowali ją jakby była dla graczy. Póki co nic nowego poza tym co już wiedzieliśmy nie powiedzieli… Jedyne nowe info którego chyba nie było jest takie, że nie wszystkie gry z PS4 będzie można odpalić na start nowej konsoli.

We recently took a look at the top 100 PlayStation 4 titles as ranked by playtime, and we’re expecting almost all of them to be playable at launch on PlayStation 5.

edit:

xD

1 polubienie

Ja się tylko pytam skoro to miała być prezentacja dla devów, to jakim devom trzeba tłumaczyć co to jest ssd, czemu jest lepsze niż hdd i jak działa ray tracing? xD

5 polubień

Bardzo trafny komentarz. Jak można było spierdolić ten biznes po takim szachu wykonanym konsolą PS4, gdzie od samego początku każdy miał łechtane ego od developera po gracza. Marketing, idealny timing i wsparcie w postaci dopracowanego SDK. Tutaj inne Sony po prostu.

SSD… damn w 2020. Jasne leapfrog z HDD, ale nie żeby się tym onanizować. Oni chyba mają bana tam na MacBooki i kupują im korporacyjne Delle z HDD :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Ja ciągle jestem przed wyborem “co wziąć w nowej generacji”… W obecnej miałem premierowe PS4, obecnie PS4 Pro wersja Day 1 (v1) oraz Switcha v1. W piątek wjeżdża do mnie Xbox One X w ramach prezentu od pracodawcy na koniec pracy, bo się zwalniam.

Teraz co kupić w nowej generacji? Ciągle nie wiem. Oto, jak się przedstawia sytuacja na dzień dzisiejszy:

  • nowy Xbox jest mocniejszy ogólnie. Może w koncu pogram w tym 4K@60FPS. W 8K czy 120FPS nie wierzę, serio. I tak nie mam TV, a zmieniać nagle nie będę.
  • PS5 ma mieć szybszy dysk = mniejsze czasy ładowania
  • Xbox ma mieć wsteczną jakieś 2-3 generacje w tył, PS5 tylko do PS4
  • PS4 ma lepsze exy, PS5 pewnie będzie kontynuować tradycję. Czy Microsoft podoła? Kupili parę studiów obecnie, ale czy coś tam wyjdzie takiego “łał”?
  • Mam dość PS4 Pro. Wersja V1 wyje jak odkurzacz prawie w każdej grze. Słyszałem, że XOX jest cichy, tak totalnie cichy. Będzie dopiero testowane
  • większość w Polsce gra jednak na PS4. Większość znajomych kupi PS5. Czy nowa generacja pójdzie śladem Activision i Dudi, gdzie jest crossplay PS4-XO-PC? Oby
  • Game Pass. Kupiłem już na zapas na 18 miesięcy za 180 zł. Jakieś 11zł/miesiąc. Listę gier mam tak długą, że potrzebuję 6 miesięcy wolnego minimum. To jakiś obłęd (pozytywnie ofc)
  • Nowy Xbox ma 150GB więcej SSD. Patrząc na obecną generację to jakaś jedna gra więcej na dysku (np takie Didi do grania w multi czy Dywizja)

Nie wiem. Naprawdę kurde nie wiem. Będzie ciężko wybrać.

3 polubienia

Wśród moich znajomych albo X albo X+PS :smiley: więc ja się z tym stwierdzeniem nie zgadzam.

3 polubienia

Czy ja mogę instrukcję jakąś do tego? Bo ja chcę to zrobić. Chcę już być gotowy na PRAWDZIWĄ KONSOLĘ NOWEJ GENERACJI.

1 polubienie

Proszę. Wszystko działa. jakieś 190 zł dałem w sumie.

Naprawdę jak o tym myślę (Gamepass vs exy Sony), to chyba wjedzie XOSX jako wiodąca platforma w nowej generacji.

2 polubienia

Najlepsza była akcja jakoś ponad pół roku temu, nabiłem sobie wtedy Game Pass na 3 lata za darmo (Alienware rozdawał kody, które się kumulowały + przy każdym kodzie dodawał się kolejny gratisowy miesiąc) :onion:, a i tak praktycznie go nie używam, zagrałem w 2-3 gry :wink:

2 polubienia

#niepopularnaopinia głupio mi z tego powodu, ale szczerze czekam aż Sony się wywróci i sobie głupi ryj rozwali z tym PS5, żeby się skończyła cała niczym niepodparta dominacja i powtarzanie przez psychofanów PLEJSTESZYN KRUL

4 polubienia

Te ich pady sa dla dziewczyn :wink:

3 polubienia

Trochę coś w tym jest, znaczy nie życzę nikomu źle, ale… Zresztą - trochę na to wygląda, że w tej generacji dokładnie tak będzie :slight_smile:

1 polubienie

^ TO

do tego przewaga eksów w tej generacji.
Zobaczymy na ile ten hype się teraz utrzyma.

Myślę, że premiery i PS i X się opóźnią. W takiej sytuacji jak teraz zapotrzebowanie będzie wielkie ale możliwość zaspokojenia popytu może być bardzo ograniczona. Ja w ogóle odpuszczam na ten moment zakup nowej konsoli. Warunki, w których teraz funkcjonują producenci konsol i developerzy z branży growej nie sprzyjają jakości. A niech się to wszystko opóźnia ale niech będzie dobrze zrobione. Pod choinka coś innego sobie postawię.

1 polubienie

Dobrze że pozbyli się “latarki”, która tylko zjadała baterię, ale po cholerę dalej trzymają ten bezużyteczny touchpad to nie mam pojęcia. :facepalm: No i poproszę o pad w jakiejś innej wersji kolorystycznej, bo ta jest taka trochę meh. Wygląda jak sprzęt od Alienware i to taki gdzie zabrakło białego barwnika na resztę.

1 polubienie

Niestety, wychodzi na to, że nie pozbyli się latarki tylko przenieśli ją na przód. Nie sądziłem, że znajdzie się gorsze położenie. No i ten touchpad. Nie wiem po co to trzymać. Jedyne zastosowanie w PS4 to wygodniejsze pisanie na klawiaturze ekranowej.
Wiem, że to kwestia gustu, ale mimo tych zbędnych gadżetów, pad mi się strasznie podoba, nawet w tej wersji kolorystycznej. Fajnie łączy minimalizm z retro futurystycznym vibem.

Taki bym chętnie przygarnął, a najlepiej jakiś bardziej kolorowy.

Ludzie już się bawią w Photoshopie :wink:

2 polubienia