PlayStation 5

PlayStation 5 w końcu z oficjalną datą premiery.

Polecam przeczytać artykuł w Wired, sporo ciekawych informacji. Np. będzie możliwość instalacji samej kampanii single player, a gdy ją przejdziemy możemy ją skasować aby nie zajmowała niepotrzebnie miejsca i dociągniąć multi.

1 polubienie

Fajnie by było jak by zrobili coś z aktualizacjami gier. Obecnie odnoszę wrażenie, że co aktualizacja to PS pobiera praktycznie cała grę od nowa.

Powoli odkładam $$$ na ten sprzęt. Przeważnie byłem jedną generację w plecy (ps3 kupiłem po premierze ps4 itp itd) ale tutaj kupili mnie wsteczną kompatybilnością.

Ja miałem sobie kupić PS4, jako nagroda za challenge z żoną, ale ponieważ challenge zakończę najwcześniej w wakacje, to oczywiście, że poczekam te pół roku i kupię sobie na świta prezent. I to tylko dlatego że ta wsteczna kompatybilność jest.

Geez, mam nadzieję, że będzie wersja z Cyberpunka…

2 polubienia

Kupuję. Telewizor też będę musiał kupić przy okazji. 14 miesięcy to dobry czas żeby sobie zacząć odkładać.
A są jakieś spekulacje ile to to może kosztować? 3k PLN czy mniej?

1 polubienie

Ciężko powiedzieć. Ps4 Pro na premierę kosztowało 399€. Obstawiam, że Ps5 Pro będzie jednak trochę droższa powiedzmy 449€ i wersja zwykła 399€. Mocno to optymistyczne bo wychodzi ok 2k pln za mocniejszą wersję. Ja na spokojnie odkładam 2.5k pln. Będzie najwyżej na bundle z Cyberpunkiem lub innym God of Warem czy Horizon Zero Dawn 2.

1 polubienie

Ja już pewien czas temu założyłem małe konto oszczędnościowe,na które wpada parę funtów tygodniowo na ps5. Założyłem cenę 400 monet, i wydaje mi się, że to powinno starczyć. Wątpię, żeby cena konsoli mocno skoczyła. Koszt sprzętu był zawsze jednym z argumentów za kupnem konsoli dla wielu ludzi

1 polubienie

Sony do kazdej generacji doplacalo kase, pewnie i tym razem bedzie tak samo.

Raczej bym obstawiał, że pro to z 4K

A ja mam nadzieję, że rynek wreszcie się wyleczy z wersji PRO. Chociaż póki co… to ta tendencja się pogłębia.

Bez sensu. Można dwa razy to samo sprzedać albo raz w wyższej cenie to nikt z tego nie zrezygnuje.

A GoPro wydało 8 tylko w wersji black (czyli poniekąd PRO) a silver i white nie.
I oby ich nie wydali bo po co to komu? Wersje inne niż black są w pełni zastępowalne przez konkurencję. Black jest nie do zastąpienia.

Taka dygresja…

Ja miałbym tylko pobożne życzenie, żeby jak już to wersję pro i zwykłą wydali w jednym czasie, choć to mało prawdopodobne. Ale zamierzam kupić sobie konsolę na premierę i będzie mi szkoda, jak za jakiś czas wyjdzie nowa. A przy PS4 nie było chyba zniżek na pro dla posiadaczy poprzednich wersji.

1 polubienie

Z tego co pamiętam to była mowa, że na start będą dwie wersje. Ta lepsza ma kosztować około 100-150 dolców więcej.

Biere! Dej mnie pan trzy! :smiley:

1 polubienie

Czy oprócz tego, że będzie szybciejsza i lepsza graficznie będą jakieś ficzery? W sensie wiem, że jeszcze niewiele powiedzieli, ale czy pokazali jakiś selling point, który nie jest skokiem technologicznym na tym etapie?

Dla mnie jest to wsteczna kompatybilność. Ostatnio jakieś wypaśne pady zapowiedzieli z triggerami które reagują na grę. Jak pisałeś niewiele więcej wiadomo.

Na dzisiejszej gali The Game Awards pokazano trailer pierwszej gry na PS5.

1 polubienie

Premiera w wakacje 2020… Czyżby premiera PS5 miała być szybciej niż bezpośrednio przed świętami? Może coś się zmieniło w tym temacie i mam braki informacyjnie ale coś mi się wydaje, że premiera miała być jakoś bliżej grudnia. Jeśli będzie w wakacje to mega fajne.

1 polubienie