👨‍👧‍👦 Ojcowskie bractwo

Odezwij się za kilka lat, jak będę jeszcze miał, to odsprzedam :slight_smile:
W zbiórce, oprócz Mistrza Baśni jest jeszcze Jagodowy Las dla dzieciaków lvl 3+. Można zakupić jedno i drugie

Jak
A) będę pamiętał
B) nadal RPG będzie mnie interesowało
C) o ile moje dzieci będą zainteresowane graniem analogowym :smiley:

A) Ustaw sobie przypomnienie w 2025r.
B) Oglądaj kanał na yt Baniak Baniaka - jest też w formie podcastu. Dodatko jest podcast Sesje na podsłuchu z sieci Podsluchane.pl
C) Cóż - jak sobie wychowasz… W domu mamy laptop (hasło, bo ważne dane i w ogóle) i 2 komórki. Młody ciągnie na pole (na dwór, jak kto woli, ale u nas nie ma dworu) - piłka, rower, hulajnoga. Przed TV (albo yt) siedzi tylko w czasie deszczu.
Najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu - u mnie to :biking_man: rowery, bo w :soccer: to straszna noga jestem (no i uszkodzone więzadła kolanowe nie pomagają w dynamicznym przemieszczaniu)…

Nie oglądam YT w ogóle :smiley: - ja w ogóle jak na gościa z IT jestem jakiś dziwny, nie mam fejsa, tłitera, innych insta, nie oglądam jutuba, jedyne co to podcasty i fora.
Gorzej, na IRC siedzę do dziś :smiley:
A co do wychowania - oboje z żoną planujemy trzymać dzieci z dala od ekranów jak długo się da, ale jednocześnie wiem że po prostu trzeba będzie je nauczyć odpowiedzialnego korzystania, bo bez tego już się nie da żyć we współczesnym świecie.

3 polubienia

IRC to straszna rzecz jest… poznałem tam swoją obecną żonę. Ponad 19 lat temu.
PS. Zerknij jeszcze na poprzedni mój post, wyedytowałem info o podcastach

1 polubienie

Bractwa w USA mają greckie litery w nazwach… w naszym przypadku mogłoby być: ΠΓΚ (pi, gamma, kappa) od Πατέρα, Γιος, Κόρη (wym. Patéra, Gios, Kóri, z gr. Ojciec Syn Córka)

a nie ma nic z YWP :stuck_out_tongue:

To i ja się pochwalę! U mnie nieco podobnie jak u @Martin_Fox - niemal 1.5 roku expa z chaotycznym i żywym do potęgi Synkiem (piękna kopia ojca…:see_no_evil:), a na jesień release v.2, tym razem dziewczynka <3.

Nie wiem jak Wy, ale ja nawet po 1.5 roku nie czuję się na siłach udzielić żadnych rad. Nasz maluch jest wyjątkowo wymagający i charakterny, dlatego reguły dostosowujemy wraz z przebiegiem gry. Codziennie coś nowego. Mimo wszelkiego trudu, już nie wyobrażam sobie (i nie chcę!) innego życia. I to dla mnie chyba najlepiej podsumowuje rodzicielstwo.

3 polubienia

Ja mam podobnie - nie daję rad, ale też do rad innych podchodzę z dystansem - każde dziecko jest inne.
Na pewno warto powiększać wiedzę przez czytanie, słuchanie, oglądanie źródeł wartościowej wiedzy.
Problemem jest to że znaleźć wartościowe źródło w zalewie chłamu i głupot nie jest tak łatwo, zwłaszcza jeśli mówimy o źródła w internecie.

3 polubienia

Jeszcze jedna ważna rzecz. Nie słuchać madek i SZCZEPIĆ. Moja żona jest nauczycielką, ma kontakt z około 500 dziećmi codziennie i lepiej, żebym nie musiał sprawdzać popularności chorób w każdym sezonie.
Mój jest zaszczepiony. W ogóle szczepienie to też stres dla dziecka, trzeba być przy nim (jako ojciec, bo z matkami różnie - jedne mdleją, inne nie chcą patrzeć) i nie oszukiwać, że nie będzie bolało.
Mówić tak: Będzie bolało, ale to jest konieczne, żebyś był(a) zdrowy(a). I pokazać swój ślad po szczepionce. Pomaga

7 polubień

To ja tu tylko taktycznie zostawię się, bo u mnie termin na Boże Narodzenie.

3 polubienia

Czyli prezent na Dzień Kobiet był ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2 polubienia

Powiedzmy, że długo by opowiadać - to nie było wszystko takie łatwe.

Same here…

1 polubienie


:wink:

Kcę taką !!
.
.
.
.
.
Najlepiej za darmo, mam horą curkem !!

Możesz sam sobie druknąć, ewentualnie umieszczę na Cupsellu z kolorem do wyboru. Tylko trochę poprawię, bo “Jestem” jest co prawda na środku, ale od strony litery J jest więcej miejsca niż od strony M. No i greckie na dole powiększę, może krój zmienię… To było tak na szybko :]

No to zachęciłeś. Da się tam trollować? :laughing:

Kurcze, a ja tam z kart incognito chcę wchodzić. No cóż, zawsze tu można podać linka i wypunktować absurdy…

Profit: Dzień Ojca

4 polubienia