👨‍👧‍👦 Ojcowskie bractwo

Elo elo widzialem ze gdzies tam ktos sie pochwalil ze bedzie ojcem i fajnie by bylo dla takich panow miec maly skrawek ziemi tu na forum. Po pierwsze mozemy sie wspierac w ciezkich chwilach naszego ojcostwa :wink: po drugie mozemy sie wymieniac opiniami na temat gadzetow dla dzieciakow itp
Jako ze sam bede ojcem za ciut ponad miesiac to w sumie chetnie bym posluchal rad od bardziej dosiwadczonych. Mysle ze to moze byc fajny temat i moze miec calkiem spory ruch :slight_smile:

baby-technology_k3sto8

10 polubień

Ja mam roczne doświadczenie z synkiem a za kilka miesięcy będę expił na modelu córka :slight_smile:

4 polubienia

To chyba ja byłem :joy: spoko pomysł…

2 polubienia

Dzieci to serio cud. Dla mnie w każdym razie. Mam dwie córki, jedna wkrótce będzie miała roczek a jej starsza siostra miesiąc później skończy 3 lata.

2 polubienia

Pogadamy jak dotrzecie do etapu - nastolatka :rofl:
Na razie to “cud miod i malina”

5 polubień

no to widze ze nie mam sie czego obawiac…same pozytywne opinie jak narazie :wink:

a jak juz jestesmy na yeswas to ktos z was naszpikowal pokoje swoich pociech jakas kosmiczna technologia?

1 polubienie

Sam ma córeczkę, która w poniedziałek skończy 8 lat. Nie lubię udzielać rad, ale jedną udzielę. Nie słuchajcie nikogo w kwestii wychowywania, żadnych cioci, babci, kolegów jako rodzice sami będziecie wiedzieć co dobre dla waszych maluchów bo obserwujecie je 24 na dobę. Oczywiście przed narodzinami oraz w trakcie wychowywania uzupełniam wiedzę głównie z książek i publikacji. Dla ojców córek polecam jedna:

4 polubienia

Ja mam 7-miesięcznego brzdąca i muszę powiedzieć, że to jest najwspanialsza istotka, która się pojawiła i która po prostu skruszyła mi serce :slight_smile: Nie wyobrażałem sobie tego dokąd go nie zobaczyłem w trakcie porodu. Pamiętam chwilę kiedy przekręcał głowę wychodząc z kanału rodnego jak w zwolnionym tępie bo wtedy zobaczyłem jego buśkę po raz pierwszy i już chwyciło za serce :slight_smile:

Moja rada do dziecka i do życia jest jedna. Podchodzić do wszystkiego z uśmiechem. Naprawdę. Dziecko samo teraz bardzo dużo się śmieje i prawda jest taka, że banana ma cały czas na twarzy jak widzi tylko mnie czy żonę.

Ahh I kolejna rada ode mnie to nie czytać nic tylko słuchać ciała :slight_smile: serio… jest coś takiego. Brzmi jak ręce które leczą, ale tak jest. Oczywiście na początku ciężko jest załapać o co chodzi, ale przy karmieniu na żądanie chodzi na początku o jedno - bliskość, jedzenie i ewentualnie mokrą pieluchę (chyba, że kolka), a potem to już komunikacja jest mega rozwinięta :slight_smile:

Akcja z dzisiaj, która powoduje, że chciałoby się ciągle spędzać czas… dziecko ma na ogół 1 max 2 pobudki w nocy. Jak jest słaba noc z dwiema to około 2-3 oraz potem ok 5. Jak jest dobra noc to tylko ok 5-6… wtedy też bierzemy brzdąca do łóżka i tu różnie bywa - jak jest śpiący to idzie zaraz spać i się przytula, a jak nie to chce mu się brykać. Ja pracowałem do 3 AM, więc byłem zombie, a tu najpierw mnie budzi oddech i wilgotny pyszczek, a potem głośne bobasińskie EEEEEEJJJJ i banan w odległości 2cm od głowy… takie chwile chwytają za serce także tym przydługim wpisem życzę wszystkiego najlepszego i niezapomnianych chwil :smiley:

5 polubień

Ja mam synka lvl 2 i córkę 5miesiecy. Dzieci mam najwspanialsze na świecie, ale ze względu na ambitne wychowywanie dzieci z jak najmniejszym kontaktem z ekranem bardzo ogranicza mi to konsumowanie treści typu seriale, gry itp. Coś a coś. Ale jeszcze 3 lata i zejdzie embargo od żony na granie z synem. :wink:

2 polubienia

Panowie niedługo dołącze do waszego grona syn ma mi sie urodzić pod koniec lipca

2 polubienia

gratulacje…ja tez pod koniec lipca sie spodziewam

kurde kto by pomyslal ze tak sie temat bujnie :wink:

jak widac wasy tez ludzie :slight_smile:

1 polubienie

Mam córkę 3lata. No jest wesoło:)

To na kiedy macie termin ?

Syn lvl 7. Z trudem, ale jest.
Nie wdał się we mnie - w jego wieku płynnie czytałem, liczyłem, na rowerze jeździ zanim skończył 5 lat (bez kółek bocznych, ja o wiele później). Ekstrawertyk - rozrabiaka…
Ale mój. Nasz.

Edit: filmik

A i jeszcze jedno: Utwórzcie od razu dla dziecka “normalnego” maila - imię.nazwisko@gmail.com - będzie bez spamu.
Wysyłajcie na niego zdjęcia, przemyślenia, osiągnięcia, filmiki… a na 18-stkę hasło do konta i korekta daty urodzenia.

12 polubień

mega pomysl z tym mailem :slight_smile:

Zrób to od razu. Tylko nie wrzucaj relacji z nadchodzącego porodu (wystarczy wzrost, waga, godzina), ani tym bardziej z poczęcia :wink:

1 polubienie

czekam na narodziny wtedy bedzie pewne imie :slight_smile: dzieki za pomysl
ja kiedys cos podobnego podarowalem zonie z okazji slubu
dostala maila imie@nazwisko.pl

1 polubienie

Ostatnio wsparłem to:
https://wspieram.to/rpgdladzieci
Jest nas 3 rodzin, w sumie z 5 dzieci (mój najstarszy) i od czasu do czasu planuję im robić sesje w Świecie Baśni. Jako, że już są zintegrowani, to chcę im pokazać korzyści ze współpracy i trochę mocy wyobraźni…
Zbiórka trwa tylko do północy!
Jeśli się zdecydujecie, to przejżyjcie też sekcje dodatków: wybrać trzeba wysyłkę, ewentualnie inne dodatki (monety szczęścia i/lub kostki, dodatkowe karty…)
Dostawa dopiero w listopadzie, będzie na sesję mikołajkową…

1 polubienie

w sumie oczywiste, ale nie pomyślałem o tym wcześniej. Dzięki za hint. W sumie… to pewnego rodzaju fajny pamiętnik :slight_smile:

1 polubienie

Fajna idea ale mój syn to świeży lvl1, a córka w drodze dopiero :smiley:
Jakbym miał teraz zacząć kolekcjonować to by mnie zamknęli w psychiatryku ze zdiagnozowanym zbieractwem :smiley:

1 polubienie