Noże do kuchni

Potrzebuje pomocy w znalezieniu możliwie najlepszych noży kuchennych.

Moje oczekiwanie są następujące:

  1. Nie chce zestawu noży interesują mnie tylko noże uniwersalne z ostrzem o długości w zakresie od 12 do 15 cm. Chcę kupić kilka takich samych.
  2. Nie jestem zainteresowany ultra drogimi rozwiązaniami kutymi w krasnoludzkich kuźniach ze stopu metali z meteorytu.
  3. Fajnie byłoby gdyby dało się je zaostrzyć na jakieś przeciętnej ostrzałce typu AnySharp czy innym gunwie z Ikea. Nie mam zamiaru muskać ich na kamieniach z wschodniej ściany jakiegoś wyrobiska w Japonii.
  4. Muszą dawać się myć w zmywarce.

Wolę ostrzyć je częściej niż trudniej.

1 polubienie

Noże kuchenne Victorinox.

2 polubienia

Mam noże z Fiskarsa, z różnych serii i z każdego jestem zadowolony

1 polubienie

Stąpasz po cienkim lodzie, idź w Vicka bo jeszcze zajrzysz na forum ostra kuchnia - wtedy po chłopie. Bo dowiesz się, że nóż musi być japoński zaczyna się od 500zł.
Moja rada - 19cm szefa nierdzewny, do tego kilka pikutków. Jak popracujesz trochę na takim zestawie to zrozumiesz czego potrzebujesz. No i koniecznie jakiś system do ostrzenia, najlepiej z trzymanie kąta ostrzenia, I tu kolejna rada - zainwestuj tu a nie w noże - dobry nóż to ostry nóż a nie drogi.

4 polubienia

Swoje dwa noże kupiłem w TK Maxxie i jestem mega zadowolony.

1 polubienie

Taki jako narzędzie główne - https://www.victorinox.com/pl/pl/Produkty/Noże-kuchenne-i-profesjonalne/Noże-szefa-kuchni/Nóż-do-porcjowania-Swiss-Classic/p/6.8003.19B

A to pikutek - urodzony maderfakier na grosze - Victorinox Nóż stołowy i nóż do pomidorów Swiss Classic - czerwony - 6.7831

Oba można zmywać, pikutka się nie ostrzy tylko wymienia. Zostań z dala od ostrzałek i ikei choć lepsze to niż nic. A jako, że to nie drogie japończyki to mniej żal jak trochę podniszczysz

2 polubienia

Absolutnie tak! I to nie tylko moja opinia. Na większości forów tematycznych znajdziesz potwierdzenie na to. Za takie pieniądze w żadnym nożu nie dostaniesz tak dobrej stali. Polecam!

2 polubienia

Na Knives polecają Vicki :wink: jestem na tym forum od kiedy powstało.

Brać Vicka i trzymać ostrość. Czas zaoszczędzony na researchu można spędzić tu na forum. Bez odbioru :slight_smile:

3 polubienia

Widzę, że jesteście niemal jednomyślni, a to znacznie ułatwia sprawę.

Jaki system do ostrzenia? Masz coś konkretnego na myśli?

Nie znam się, więc się wypowiem - ja tam mam w d… jakiej firmy mam nóż, wszystkie jakie mam ostrzę tak samo - na kamieniach o różnej granulacji, ręcznie, bez systemy trzymania kąta itp.
Nauczyłem się ostrzyć noże jako dzieciak, przy okazji ostrzenia kosy i wiem jedno - ostrze co najwyżej daje możliwość ostrzenia rzadziej, ale tak czy siak - dobre ostrzenie z (prawie) każdego noża wyciśnie wiele dobrego :slight_smile:
Tylko niestety - czas na ostrzenie + używanie noża. Odradzam wszystkie „szklane” deski do krojenia itp. wynalazki.

Ale ja to troglodyta nożowy jestem, mój podstawowy nóż ma ze 40 lat, a tasak jakiego używam pradziadek jeszcze robił będąc nauczycielem w technikum po wojnie :smiley:

2 polubienia

W TK Maxx często można natrafić na noże KAI, mam jeden ich Santoku kupiony właśnie w TK i sprawuje się świetnie

+1
i w zasadzie temat do zamknięcia.

4 polubienia

Poszukuję DOBREJ magnetycznej listwy na noże do kuchni.
2 wymagania:

  1. musi mieć jakiś system mocowania bezśrubowego. Będzie mocowana do boku lodówki albo na płytkę i wiercenie nie wchodzi w grę. Potestowałem kilka ale wszystko badziew i się odkleja.
  2. musi być w miarę ładna a najlepiej jak by była drewniana (magnesy w środku).

Wszystko do tej pory miało duży problem z mocowaniem do płaskiej powierzchni. Stosowałem naprawdę dobre taśmy i one trzymają przez chwilę a potem w nocy słychać huk spadającej listwy i noży.
Proszę tylko sprawdzone rozwiązania bo mam już doświadczenia, w google umiem ale nic nie znalazłem co spełniałoby mój wymóg.

Sprawdzałeś może takie taśmo rzepy z tworzywa na tym ludzie obrazy wieszają i się trzyma to listwa też powinna

https://allegro.pl/oferta/command-3m-rzepy-do-obrazow-ramek-5-4-kg-1-8-kg-8122072062?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_wyposazenie&ev_adgr=Dekoracje+i+ozdoby+oraz+wystrój+okien&gclid=Cj0KCQiAuJb_BRDJARIsAKkycUnXRHr-e5tNQXVoQA3kJwTzMZ0Uy8XXl57vfDulHjaJkSpeUoAUu_UaAuYDEALw_wcB

1 polubienie

Nie znam żadnej listwy, ale o sposób montażu się nie martw. Kup folię podwójną pattexa (koniecznie tego). działa idealnie. Przy wieńcu na drzwi przetestowałem wszystkie taśmy podwójne i tylko pattex zdał egzamin, chociaż na opakowaniu nie jest najmocniejszy.

3 polubienia

sprawdzales 3M VHB?

Ja mam zwykłą z Ikei. Też nie chciałem wiercić w płytkach, więc przykleiłem ją na taśmę dwustronną (jakąś taką grubą, nie pamiętam jakiej firmy) i przez trzy lata nie odpadła ani razu, a gotujemy codziennie, więc jest mocno eksploatowana. Podobnie zresztą zamontowałem wieszaki na ręczniki i uchwyt do papieru w łazience - wszystko trzyma się pięknie.
Co do listwy jeszcze, to pamiętam, że ślusarz dorobił mi jedynie metalowy element wielkości listwy, tak by taśma trzymała na całej powierzchni.

3 polubienia

Testowałem właśnie ale problem ze nie bardzo jest tam za co przykleić bo nie ma gładkiej powierzchni.

Macie racje ze dobra taśma. Ale j naprawdę niezle testowałem. A co myślicie o opcji żeby to po prostu przykleić na silikon?

Dobra taśma naprawdę da radę, szkoda trochę powierzchni. Jeśli już to zamiast silikonu kup klej, może być też w kartuszu. Silikon zbyt długo schnie i musiałbyś to czymś podpierać.

1 polubienie