Nowy serial potrzebny na już

Prosze o pomoc. Jestem przez najbliższe 9 dni sam w górach i trochę się wieczorami nudzę, a skończyłem większość książek, które ze sobą wziąłem.
Nie: komedia, sci-fi, superhero, adaptacja komiksu
Najlepiej dużo gadania i w przynajmniej drugim albo trzecim sezonie, żebym nie skończył w jeden dzień.

Jeśli to pomoże, to na chwile obecna, z bieżących seriali moje ulubione to: Succession, Billions, Homeland i Mayans MC.

Ogólnie to ja oglądam dużo seriali, wiec takie mega popularne rzeczy raczej znam, wiec szukam czegoś mniej oczywistego, ale będę wdzięczny za każda sugestia.

Tu moja lista wstydu, czyli to też oglądam, wiec nie ma co polecać: Mindhunter, Jack Ryan, Better Call Saul, True Detective, Big Little Lies, Dead to Me, Ozarks, seriale Apple TV+, Lucifer, Gomorrah, The Blacklist, The Good Doctor, Narcos jedne i drugie.

The Man in the High Castle i The Americans mi raczej nie podeszły, chociaż temu drugiemu dam kiedyś szanse.

A, i raczej nic polskiego jeśli jest poza Netfliksem/HBO.

Z góry dziekuje za wszelkie rady.

1 polubienie

Jeśli Gomorra siadła to polecam Suburra.

1 polubienie

Z mniej oczywistych na Netflixie to ja polecę od siebie The Sinner i Altered Carbon.

1 polubienie

The Fall (3 sezony) z panią z archiwum X.
The Americans.
The Affair.

Myślę, że coś z tego Ci się spodoba. :slight_smile:

1 polubienie

Superancko. Dzięki wielkie @Krystian i @parufkiztufki.

Altered Carbon próbowałem, ale my się z sci-fi nie lubimy, wiec po piętnastu minutach się pożegnaliśmy na dobre.
The Affair znam i lubię bardzo.
Suburra zapowiada się dobrze i na pewno kiedyś obejrzę.

Na razie daje szanse The Fall i The Sinner. Oba zapowiadają się superancko.
Bóg zapłać dobrzy ludzie.

2 polubienia

Jak lubisz Blacklist, to może Elementary Ci siądzie.

2 polubienia

Damages?

Nieśmiało zapytam - a The Wire widziałeś?

1 polubienie

Widzę, że fajne seriale już się pojawiły, więc powielać ich nie będę, true crime pewnie też masz wszystkie ogarnięte, więc ode mnie taka krótka lista.

Fargo, Luther, Counterpart, Undone, Bodyguard, Preacher

1 polubienie

HOW DARE YOU. :wink:

1 polubienie

O rany, ile fajnych rzeczy. Dzięki.
To po kolei.

Damages - obejrzałem. Lubiłem.
Fargo obejrzałem pierwsze dwa, jeszcze mi ten z McGregorami wisi.
Luther - poza tymi ostatnimi dwoma odcinkami, które wyszły niedawno widziałem wsio.
Elementary nade mną wisi, ale tego jest chyba od groma, wiec raczej na wiosnę jak będę sie nudził w delegacjach.
Counterpart jeśli dobrze kojarze ma jakiś „nie z tej ziemi” motyw, wiec choć wszyscy chwalą, to nie mogę się zabrac.
Preacher kiedyś zostanie obejrzany, robiłem dwa podejścia i wiem, ze będzie ok, ale jeszcze nie dzis.
Undone to chyba nie dla mnie.
Bodyguard wyglada fajnie, nie znałem.
Dzis zrobię po pierwszym odcinku The Fall, The Sinner i Bodyguard i wybiorę zwycięzcę :wink:

3 polubienia

Miało nie być sf ale polecam Watchmen (HBO). Tam w sumie niewiele jest z sf. Tak raczej subtelnie jest to zrobione, przedstawiona alternatywna rzeczywistość. Wymagana znajomość filmu ale nie bardzo (po prostu więcej będziesz rozumiał). 1 sezon niestety ale polecam. Po 2 odcinku się rozkręca (na początku myślałem, że to jakiś dałobudżetowy pastiż czy coś…). Za to dialogi są bardzo dobre.

1 polubienie

Watchmen trochę kojarzy mi się z Tarantino, ogólnie fajny i też polecam.

Manhunt: Unabomber
The end of the f***ing world
Black Mirror
Dark

1 polubienie

Wiem co Ci się spodoba - Boss.

2 polubienia

O ch*j. Boss wyglada znakomicie.

1 polubienie

Szkoda, że ucięli po 2 sezonie. To bardzo bardzo mocny serial.

1 polubienie

Kiedyś na Netflixie było 6 albo 7 sezonów Dr Martin


EDIT: Jest! 8 sezonów (z 10) :smiley:

O w dupę. Nie wiem, czy jestem w stanie teraz cokolwiek oglądać, bo to, co Wataha dziś odje**ła to głowa mała.

Papież? Chopin? Wiedźmin? Lewandowski? Pierogi?
Pfff. Bitch, please.
To Wataha jest narodowym dobrem Polaków.
To jest liga światowa. To jest tak znakomity serial, że ja pierdziele. Nie „jak na polską produkcje”. Po prostu. Co za odcinek. Ogieeeeeeeń :fire::fire::fire::fire::fire:

6 polubień

Gdzie to można oglądać?

HBO Go