Nowoczesna bankowość

Nie sądzę, żebym z tego skorzystał ponieważ “Trzymanie dużych pieniędzy u nich to raczej średni pomysł (ja bym się bał)” ale zgłębię temat, żeby nie być ignorantem.

Jedyne czego nie jestem pewien, to czy ich konto firmowe spełnia nase wymagania pod względem osobnego rachunku VAT.

Tak uścislając, jeśli mówisz o mBanku, to czemu bałbyś się tam trzymać pieniądze? Zabezpieczenia dla banków są takie same dla wszystkich.

pisałem o Revolut, który bankiem nie jest. W mBank trzymam.

Revolut ma licencję banku. Nie w PL, bodajże na Litwie, ale licencję ma :smiley:

Ma spółkę która ma licencję, ale póki co dla klientów jeszcze z tego nic nie wynika.

2 polubienia

Byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne…

https://niebezpiecznik.pl/post/problemy-klientow-mbanku-po-wejsciu-psd-2/

U mnie działało cały czas bez problemów. Mam od dawna dodatkowe potwierdzenie w aplikacji (odblokowywaną palcem albo długim PINem)

Monzo szaleje.

3 polubienia

O jeżu ale mi to ułatwi życie

Ja sobie to ręcznie w mBank na subkontach i automatycznych przelewach poustawiałem.

Tu jest fajny przegląd kart/banków dla mieszkających w UK:

https://tinyurl.com/y2yuvsy8

1 polubienie

Wszystko fajnie, ale nie rozumiem, czemu nie ma tu Transferwise? W moim przypadku wyparł Revoluta. Jestem bardzo zadowolony z ich usług.

Moze dlatego ze w Transferwise masz oplaty za przewalutowanie?

Racja. Ale wydaje mi się, że i tak jest bardziej opłacalny. Gdy chce doładować konto w € funtami to na TW 1000€ kupię za £893.64, na Revolucie za £895.11. Niby nie duża różnica, ale jednak.

Ale właśnie odkryłem, że Revolut też się przyda. Ma islandzką walutę, której brakuje na TW. :slight_smile:

1 polubienie

Mam pytanie odnośnie komba Curve + Revolut.

Z uwagi na opóźniony lot wylądowałem ostatnio na noc w Hiltonie na lotnisku w Monachium. Musiałem zapłaci 50 kaucji z góry na dodatkowe usługi, jakbym chciał korzystać. Jeśli nie wykorzystam - miał być zwrot.

Zapłaciłem Curve, który z korzystał z karty Revolut. Dzisiaj w aplikacji Curve dostałem informację o zwrocie tych 50 euro. Niestety na Revolucie ich nie ma, na koncie Curve też nie. Mam teraz czekać jeszcze trochę na zaksięgowanie, pisać do Curve czy pisać do Revoluta?

niezlosliwie zapytam, jaki sens korzystania z revoluta przez curve? Czy chodzi o to ze na Revolucie masz swoja portmonetke z wydzielonymi funduszami? Bo kursy miedzy Curve a Revolutem chyba za specjalnie sie nie roznia, wiec czemu nie podpiac debetowki pod Curve?

1 polubienie

Odpowiadając na pytanie:

Nie wiem. Po prostu podpiąłem pod Curve Revoluta i debetową i płacę Revolutem przez Curve podczas zagranicznych delegacji. Dlaczego tak? Bo jak zgubię w delegacji, to kartę Curve, a nie Revoluta.

Pytanie było dlaczego? Czy to oznacza, że masz pensję przelewaną na revolut? Bo jeśli nie to nie lepiej podpiać karte od konta do curve bez pośrednika w postaci revoluta?

Odpowiadając na Twoje pytanie, bez zagłębiania się dlaczego masz podpięte coś tak a nie inaczej - pisz najpierw do Curve, a potem jak dostaniesz potwierdzenie - do Revoluta.

Cheers :slight_smile: