🏈 NFL

Wciągnęła mnie NBA a od tego sezonu wkręcam się w NFL, w końcu po finałach NBA będzie przerwa akurat na sezon futbolowy.

image

Kto jeszcze ogląda? Nie mam jakiejś ulubionej drużyny ale cieplejsze uczucia mam do Seahawks (@piotrek69) i Ravens.

Nigdy w życiu nie oglądałem żadnego meczu NFL (Super Bowl tez nie), ani college football.
Gardzę tym sportem i organizacją z tak wielu powodów, że aż mi się nie chce wymieniać.

Także sorry, ale ze mną tu nie pogadasz :wink:

Kumam. Gardzisz jako sportem rednecków? :wink: Seattle ma świetnego QB.

Powiedzmy. Tylko ze ja przez sport redneckow mam na myśli „organizacja i drużyny zarządzane przez redneckow” bardziej niż „oglądane przez redneckow”

W sensie wiem kto to jest OBJ, Brady, Gronk i pewnie paru innych, ale żadnego w akcji nie widziałem.

1 polubienie

Ogólnie to uważam, że mam dużo szczęścia z NBA. Sport, który śledzę ma kręgosłup moralny mniej więcej podobny do mojego.
Mysle, ze gdybym posuwał własna siostrę i wycinał oczy w prześcieradle ciężko by mi było oglądać.

4 polubienia

W sensie u siebie słusznie walczymy z rasizmem ale deale z krwawym reżimem są spoko? Też mam takie podejście.

No tak, ja się z tym zgadzam. Oglądam NBA, kupuje rzeczy Apple, korzystam z Google.

A co do tej moralności zarządców NFL to podrzucisz coś do czytania?

Musiałbym poszukać, ale chyba wiesz do czego ja piję bez lektury.
O zamiatanie CTE pod dywan przez dosłownie dziesięciolecia, a „pocieranie ramion” z Trumpem i prawicowymi radykałami, o brak - niewymuszonej - jasnej pozycji przeciwko rasizmowi etc etc.

Rzecz w tym, że serio nie wiem.

O CTE słyszałem, nie wiedziałem, że zamiatają.

Na dobra sprawę to nawet Concussion z Willem Smithem możesz obejrzec na luźny początek. Ten film jest oczywiście mocno zromantycyzowany (nawet nie wiem, czy jest takie słowo) ale dość bliski faktycznym wydarzeniom.

Off Topic:

W ogóle to BARDZO polecam Ci serial Ballers na HBO. To jest serial okołonflowy z The Rockiem, który jest naprawdę BARDZO dobry w kategorii „przyjemność z oglądania serialu”.
Bardzo za nim tęsknie i polecam każdemu, kto nie nienawidzi DJa.

1 polubienie

DJ = Dwight Johnson?

Jego można nienawidzić? WTF

Dwayne, ale tak. No są tu tacy, bo komuś już Ballers polecałem i mi powiedzieli, ze The Rock to fuj.

W ogóle to taka śmieszna ciekawostka. The Rock wiedział, ze zabili Bin Ladena, zanim wiedział o tym cały świat:

1 polubienie

Tak, Dwayne, racja.

The Rock jest zajebisty, uwielbiam gościa.

1 polubienie

To będziesz kochał Ballers. Serio. Oglądaj.

1 polubienie

Ja od kilkunastu lat oglądam, głównie NCAA, NFL bardziej interesuje się dopiero w grudniu jak w rozgrywkach akademickich kończy się sezon zasadniczy.

@vantroff, jak chcesz posłuchać około futbolowych podcastów, to zdecydowanie polecam oba podcasty Yahoo. Zarówno ich podcast poświęcony NFL jak i NCAA dają radę. Zdecydowanie polecam ten drugi, poświęcony rozgrywkom akademickim, początkowo można czuć się lekko zagubionym. Tak jak w pierwszym sezonie GOT, jeśli nie przeczytało się książki. :wink: Ale chemia prowadzących plus rozmowy o “chicken sandwich wars”, uciekających kangurach i piwie w zupełności to rekompensują. Jeśli chodzi o NFL, to zdecydowanie polecam Geoff Schwartz Is Smarter Than You. Podcast jest antytezą Colina Cowherda i wszelkich “hot takes”. Jednym z prowadzących jest były zawodnik NFL, który rozprawia się ze wszystkim obiegowymi opiniami jak Mark Cuban z Skipem Baylessem. :wink:

3 polubienia

To jest takie piękne. Oglądam to raz na pare miesięcy i za każdym razem kocham tak samo.

2 polubienia

od ponad 10 lat oglądam NFL, game passa wykupionego od chyba 5 albo 6, nie dosypiam nocek z niedzieli na poniedziałek bo siedzę i oglądam mecze, w grudniu ostatnie kolejki to już wogole dużo meczy na żywo pozostałe w wersji zkondensowanej 40 minut.
od chyba 2008 kibicuje Pittsburgh Steelers i Denver Bronco :slight_smile:
fajnie pisze o NFL Krzemień na http://nflblog.pl/ - masz zasady fajnie opisane dla nie wychowanego na tym sporcie, i bardzo dużo rożnych analiz, przemyśleń etc.
polecam bo mega fajny sport:)

Zasady znam bo kiedyś oglądałem cośtam + mój kolega ze szkoły jest head coachem w PLFA. Dzięki za to za blog, na pewno będę czytał.

BTW w Week 1 nieźle mi się oglądało właśnie Broncos.

1 polubienie

dzisiaj wogole bedzie dla mnie mega mecz bo pit gra z denver o 7pm :slight_smile:

1 polubienie