­čĆł NFL

Wci─ůgn─Ö┼éa mnie NBA a od tego sezonu wkr─Öcam si─Ö w NFL, w ko┼äcu po fina┼éach NBA b─Ödzie przerwa akurat na sezon futbolowy.

image

Kto jeszcze ogl─ůda? Nie mam jakiej┼Ť ulubionej dru┼╝yny ale cieplejsze uczucia mam do Seahawks (@piotrek69) i Ravens.

Nigdy w ┼╝yciu nie ogl─ůda┼éem ┼╝adnego meczu NFL (Super Bowl tez nie), ani college football.
Gardz─Ö tym sportem i organizacj─ů z tak wielu powod├│w, ┼╝e a┼╝ mi si─Ö nie chce wymienia─ç.

Tak┼╝e sorry, ale ze mn─ů tu nie pogadasz :wink:

Kumam. Gardzisz jako sportem redneck├│w? :wink: Seattle ma ┼Ťwietnego QB.

Powiedzmy. Tylko ze ja przez sport redneckow mam na my┼Ťli ÔÇ×organizacja i dru┼╝yny zarz─ůdzane przez redneckowÔÇŁ bardziej ni┼╝ ÔÇ×ogl─ůdane przez redneckowÔÇŁ

W sensie wiem kto to jest OBJ, Brady, Gronk i pewnie paru innych, ale żadnego w akcji nie widziałem.

1 polubienie

Og├│lnie to uwa┼╝am, ┼╝e mam du┼╝o szcz─Ö┼Ťcia z NBA. Sport, kt├│ry ┼Ťledz─Ö ma kr─Ögos┼éup moralny mniej wi─Öcej podobny do mojego.
Mysle, ze gdybym posuwa┼é w┼éasna siostr─Ö i wycina┼é oczy w prze┼Ťcieradle ci─Ö┼╝ko by mi by┼éo ogl─ůda─ç.

3 polubienia

W sensie u siebie s┼éusznie walczymy z rasizmem ale deale z krwawym re┼╝imem s─ů spoko? Te┼╝ mam takie podej┼Ťcie.

No tak, ja si─Ö z tym zgadzam. Ogl─ůdam NBA, kupuje rzeczy Apple, korzystam z Google.

A co do tej moralno┼Ťci zarz─ůdc├│w NFL to podrzucisz co┼Ť do czytania?

Musiałbym poszukać, ale chyba wiesz do czego ja piję bez lektury.
O zamiatanie CTE pod dywan przez dos┼éownie dziesi─Öciolecia, a ÔÇ×pocieranie ramionÔÇŁ z Trumpem i prawicowymi radyka┼éami, o brak - niewymuszonej - jasnej pozycji przeciwko rasizmowi etc etc.

Rzecz w tym, ┼╝e serio nie wiem.

O CTE s┼éysza┼éem, nie wiedzia┼éem, ┼╝e zamiataj─ů.

Na dobra spraw─Ö to nawet Concussion z Willem Smithem mo┼╝esz obejrzec na lu┼║ny pocz─ůtek. Ten film jest oczywi┼Ťcie mocno zromantycyzowany (nawet nie wiem, czy jest takie s┼éowo) ale do┼Ť─ç bliski faktycznym wydarzeniom.

Off Topic:

W og├│le to BARDZO polecam Ci serial Ballers na HBO. To jest serial oko┼éonflowy z The Rockiem, kt├│ry jest naprawd─Ö BARDZO dobry w kategorii ÔÇ×przyjemno┼Ť─ç z ogl─ůdania serialuÔÇŁ.
Bardzo za nim t─Ösknie i polecam ka┼╝demu, kto nie nienawidzi DJa.

1 polubienie

DJ = Dwight Johnson?

Jego mo┼╝na nienawidzi─ç? WTF

Dwayne, ale tak. No s─ů tu tacy, bo komu┼Ť ju┼╝ Ballers poleca┼éem i mi powiedzieli, ze The Rock to fuj.

W og├│le to taka ┼Ťmieszna ciekawostka. The Rock wiedzia┼é, ze zabili Bin Ladena, zanim wiedzia┼é o tym ca┼éy ┼Ťwiat:

1 polubienie

Tak, Dwayne, racja.

The Rock jest zajebisty, uwielbiam go┼Ťcia.

1 polubienie

To b─Ödziesz kocha┼é Ballers. Serio. Ogl─ůdaj.

1 polubienie

Ja od kilkunastu lat ogl─ůdam, g┼é├│wnie NCAA, NFL bardziej interesuje si─Ö dopiero w grudniu jak w rozgrywkach akademickich ko┼äczy si─Ö sezon zasadniczy.

@vantroff, jak chcesz pos┼éucha─ç oko┼éo futbolowych podcast├│w, to zdecydowanie polecam oba podcasty Yahoo. Zar├│wno ich podcast po┼Ťwi─Öcony NFL jak i NCAA daj─ů rad─Ö. Zdecydowanie polecam ten drugi, po┼Ťwi─Öcony rozgrywkom akademickim, pocz─ůtkowo mo┼╝na czu─ç si─Ö lekko zagubionym. Tak jak w pierwszym sezonie GOT, je┼Ťli nie przeczyta┼éo si─Ö ksi─ů┼╝ki. :wink: Ale chemia prowadz─ůcych plus rozmowy o ÔÇťchicken sandwich warsÔÇŁ, uciekaj─ůcych kangurach i piwie w zupe┼éno┼Ťci to rekompensuj─ů. Je┼Ťli chodzi o NFL, to zdecydowanie polecam Geoff Schwartz Is Smarter Than You. Podcast jest antytez─ů Colina Cowherda i wszelkich ÔÇťhot takesÔÇŁ. Jednym z prowadz─ůcych jest by┼éy zawodnik NFL, kt├│ry rozprawia si─Ö ze wszystkim obiegowymi opiniami jak Mark Cuban z Skipem Baylessem. :wink:

3 polubienia

To jest takie pi─Ökne. Ogl─ůdam to raz na pare miesi─Öcy i za ka┼╝dym razem kocham tak samo.

2 polubienia

od ponad 10 lat ogl─ůdam NFL, game passa wykupionego od chyba 5 albo 6, nie dosypiam nocek z niedzieli na poniedzia┼éek bo siedz─Ö i ogl─ůdam mecze, w grudniu ostatnie kolejki to ju┼╝ wogole du┼╝o meczy na ┼╝ywo pozosta┼ée w wersji zkondensowanej 40 minut.
od chyba 2008 kibicuje Pittsburgh Steelers i Denver Bronco :slight_smile:
fajnie pisze o NFL Krzemie┼ä na http://nflblog.pl/ - masz zasady fajnie opisane dla nie wychowanego na tym sporcie, i bardzo du┼╝o ro┼╝nych analiz, przemy┼Ťle┼ä etc.
polecam bo mega fajny sport:)

Zasady znam bo kiedy┼Ť ogl─ůda┼éem co┼Ťtam + m├│j kolega ze szko┼éy jest head coachem w PLFA. Dzi─Öki za to za blog, na pewno b─Öd─Ö czyta┼é.

BTW w Week 1 nie┼║le mi si─Ö ogl─ůda┼éo w┼éa┼Ťnie Broncos.

1 polubienie

dzisiaj wogole bedzie dla mnie mega mecz bo pit gra z denver o 7pm :slight_smile:

1 polubienie