Nawilżacz + oczyszczacz jako oddzielne urządzenia zgodne z Google Assistant

Witajcie Wąsy poszukuje zarówno oczyszczacza jak i nawilżacza jako dwa oddzielne urządzenia i zależy mi na tym by dało się nimi sterować przy użyciu Google Home. Co do nawilżacza mam swój typ, a konkretniej chodzi mi tu o nawilżacz od Xiaomi chyba, że ktoś ma lepszy typ to będę wdzięczny za poradę. Co do oczyszczacza centralnie nie wiem co zrobić. Xiaomi ma w swojej ofercie też oczyszczacze, lecz teraz pytanie czy one faktycznie spełniają swoje zadanie tak jak powinny rozważałem jeszcze philipsa one też mają sterowanie przez WiFi i może jakoś dało by się je spiąć z Google Home. Proszę o poradę co będzie najsensowniejszą opcją. Idzie zima więc i czas tego typu zakupów.

Xiaomi oczyszczają ok. Było o tym nawet w podcaście

Xiaomi połączysz z asystentem, mają też nawilżacze. Wszystko działa dobrze, znajomi mówili że czuć różnicę w jakości powietrza. Wskaźnik zamontowany w oczyszczaczu spadał podczas używania. Mam jedynie 3 uwagi:

1. Jest głośny, przynajmniej mój. Mam 2s.
  2. Trzeba wymieniać filtry przynajmniej raz na pół roku.
  3. Nie dotyczy bezpośrednio oczyszczacza, ale smart domu Xiaomi - apka jest okropna i działa po prostu źle.

Myślałem nad zakupem Philipsa, ale odstraszała mnie wysoka cena. No ale z drugiej strony, przy Xiaomi wymienia się filtry, więc w pewnym momencie te ceny się zrównają. Więc zadałem sobie pytanie: co ile będę wymieniał filtr? Wyszło na to, że u mnie będzie to raz na pół roku. Latem nie trzeba oczyszczać powietrza, a zimą cały się zapcha bo mieszkam na Śląsku. Czyli kupując Xiaomi i kolejne filtry, dopiero po jakiś 5-6 latach będę miał cenę Philipsa, nawet podstawowego. Stwierdziłem, że to bez sensu i kupiłem Xiaomi.

2 polubienia

Koniecznie weź nawilżacz z filtrem ewaporacyjnym. Bez tego to co wychodzi z nawilżacza będzie rozpoznawane przez laserowy czujnik oczyszczacza jako PM 2.5.

3 polubienia

A pod powie ktoś jaki nawilżacz od xiaomi ma odpowiedni filtr