🎬 Nadchodzące produkcje filmowe - jaram się

Ja znam wiedźmina od pierwszego opowiadania w Fantastyce - to co Sapkowski napisał wtedy to był szok. To było dużo lepsze od Tolkiena czy Conana - bo to było wtedy czytane (kto czytał tłumaczenie Conana ze staropolską wymową ten wie o czym piszę). Potem niestety wyrosłem z tego. Czytalem wszystkie książki i były ok. Widziałem film i serial i potwierdzam obiegowa opinia - tylko Żebrowski się broni. Reszta jest tragiczna. Nie zagrałem w żadnego wiedźmina - wiem że to brzmi jak bym przyleciał z Marsa, ale taka jest prawda. Serial Netflixa jest ok - ale jednak nie jest to władca pierścieni czy got. Być może jestem za stary, być może nie jestem prawdziwym patriotą :wink: ale mimo wszystko będzie oglądane.

1 polubienie

OMG po co to odkopywać… Boli samo wspomnienie.

1 polubienie

To ja tylko tak dodatkowo wrzucę, ze za pierwszym razem czytałem Władcę Pierścieni w Tłumaczeniu Łozińskiego… dalej mam traumę.

1 polubienie

#teamskibiniewska

4 polubienia

A w tym konkretnym przypadku jest jakiś inny team?

2 polubienia

Łozińscy mieli dwa tłumaczenia w sumie. Słyszałem że są ludzie którym się to drugie (z żoną) podoba.

Czytałem wszystkie trzy ale Skibniewska FTW.

Ale myślę że to przyzwyczajenie po prostu. To jak z “Mistrzem i Małgorzatą” - w nowym tłumaczeniu to zupełnie nową książka ale wciąż mam duży sentyment do tego sprzed lat

1 polubienie

Pewien czas temu się bardzo zdziwiłem, bo są w internecie ludzie, którzy twierdzą, ze Lozinski ze swoimi Bagoszami (brrr) jest bardziej literacki, poetycki i mniej sztywny niż Skibniewska.
Także jak widać i w tym temacie, w internecie są obrońcy wszystkich dzieł kultury (obstawiam, ze nostalgia tutaj działa silnie).

2 polubienia

Syndrom sztokholmski raczej

2 polubienia

#Czymskorupkazamłodu :grin:
To jeszcze pikuś, bo w przypadku Tolkiena czy Diuny Herberta (gdzie była podobna drama z nowym tłumaczeniem) należymy do zbliżonego kręgu kulturowego. Ale żebyście widzieli jakie dramy od dobrych dwóch dekad powtarzają się w światku mangi i anime, czy lokalizować czy nie, czy zostawiać sufixy czy nie… To jest dopiero hardkor :rofl:

2 polubienia
5 polubień

kurcze… to poprzedni trailer mi się bardziej podobał. Nie lubię tych humorystycznych wstawek w każdym zwiastunie (szczególnie jak pokazują wszystkie dobre gagi z filmu) - a w Diunie to wyjątkowo nie pasuje do klimatu.
I czemu oni Aquamena pchają do każdego filmu… :frowning:

2 polubienia
2 polubienia
3 polubienia

Wiem, że to nie produkcja filmowa a growa ale też się jaram i bardzo czekam na czwartek na 19:00.

2 polubienia
3 polubienia

Nie wiem czy się jaram, ale będę oglądał.
W piątek wychodzi nowy serial z Doronem z Faudy.

1 polubienie

w sumie nie wiem dlaczego, ale i tak czekam, pewnie przez jakiś niewytłumaczalny sentyment

z komentarzy:

I get emotional watching the old ones again. Everyone remembers where they were in life when they watched those movies.

Ja pamiętam, mimo że miałem 14 lat oglądając.

3 polubienia

Jackass zawsze na propsie. A Steve-O ma całkiem spoko podcast.

3 polubienia

no dobra, na B99 S08 czekam jeszcze bardziej niż na Jackass

3 polubienia

Jestem w połowie pierwszego odcinka. Z jednej strony ciekawy, z drugiej rozglądam się już za Tyrozets albo innym Cholinexem bo mnie gardło od samego słuchania boli.

1 polubienie