Monitor 4k 27-32 cale do projektowania graficznego

Cześć!

Aktualnie poszukuję monitora do projektowania grafik internetowych. Interesuje mnie modele o przekątnej 27-32 cali, w cenie około 1500 zł. Chociaż pokrycie Adobe RGB byłoby miłym dodatkiem, nie jest to na chwilę obecną konieczne.

Rozważałem zakup monitora “MSI Modern MD271UL”, ale niestety nie posiada on możliwości montażu uchwytu VESA. Dodatkowo, jego podstawa nie jest regulowana, co dla mnie jest dużym minusem. Chyba że ktoś zna dobrą przejściówkę na ramie do monitora - wtedy rozważę ten model.

Monitor “ MSI Modern MD271UL” oferuje w swojej cenie świetne pokrycie barwowe (pokrycie przestrzeni barw AdobeRGB, 99% pokrycie przestrzeni DCI-P3 oraz 139%). Posiada również rozdzielczość 4K i przekątną 27 cali.

Mimo wszystko, brak możliwości montażu VESA jest dla mnie dużym minusem tego modelu.
Ale nie spotkałem podobnego monitora z 4k w tej cenie który oferuje tak dobre pokrycie barwowe.

@Voland pomożesz?

W tym przedziale cenowym tylko przez moment był jeden NEC 27" i od lat go nie ma. Jutro mam live z Czornyjem w tym temacie, to zobaczymy co teraz jest ciekawego:

https://www.youtube.com/live/CgJqdf6nBOQ?si=PJR_j6TVjknLrFkd

1 polubienie

@Voland pamiętasz może jaki to był model?

Ea275uhd, swego czasu z niego korzystałem i gdyby miał USB-C, to pewnie nie pozbyłbym się go tak szybko.

Nie wiem czy to działa i jak to działa ale

1 polubienie

Z tego, co widzę to jak można było go kupić, to kosztował około 3 tysięcy.

Dzięki za podesłanie tego rozwiązania, ale z tego, co widzę to ten model ma w ogóle inne mocowanie ramienia:

image

O skurwesyn. To mi wybili argument z ręki. Nie było tematu :slight_smile:

Nie rozumiem, dlaczego robią takie ramię i nie dają możliwości montażu VESA :frowning:

CCC = cena czyni cuda

To może poszukaj Acera PE270k? Choć tutaj pewnie też tylko używki.

2 polubienia

Ten Acera PE270k byłby super używany, ale problem z rynkiem używanych monitorów jest taki, że ludzie wystawiają 6-letnie monitory za prawie tyle samo, ile kosztowały nowe dla przykładu ten acer nowy ze sklepu wychodził za około 2000 tysiące złotych, a ludzie używane w 100% sprawne monitory po 6 latach sprzedają za 1700-1900.

Miesiąc temu próbowałem sprzedać tego Acera 2-letniego za 1000 zł i nikt nie chciał. Oddałem bratu.

Za tę cenę bym się nie zastanawiał tylko bym go wziął jeszcze ten wygląd bezramkowy tego monitra :drooling_face:

1 polubienie

EA275WMi, zastąpiony przez dużo lepszy EA271Q, który z kolei raczej ma słabą sprzedaż, bo razem z nim pojawił się dużo lepszy (za sprawą rozdzielczości UHD) EA271U. Natomiast był czas kiedy pojawiły się nowe modele, a starszy był za półdarmo wyprzedawany.

2 polubienia

Znalazłem jedyną sztukę Acer PE270K, która pochodzi z 2019 r. na eBayu z dostawą do Polski z Litwy za 1270 zł i się zastanawiam, czy w tej cenie warto go kupić w 2024?

I też, czy ktoś z was zamawiał coś z eBaya z zagranicy i wie, jak wygląda ochrona kupujących?

O co zapytać sprzedawcy przy kupnie używanego monitora graficznego?
Pewnie o czas, jaki ten monitor przepracował i żeby podesłał zdjęcia na wyświetlonym białym tle i czarnym?

Jaki będzie koszt odesłania monitora na Litwę w razie problemu?

Znajomy mi podpowiedział to

Ale:

  1. Ja się nie znam więc to musiałbyś sam sprawdzić
  2. Cena z tego co widzę jest 500 zł wyższa niż limit
1 polubienie

W sumie zapomniałem spytać jak oceniasz tego Acera PE270k?