🖥 Mój setup

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B075T8JJCM/ref=ya_aw_oh_bia_dp?ie=UTF8&psc=1
Wersja czarna, Deskpad XL

2 polubienia

Przykleileś to jakoś czy nie trzeba i nie lata po biurku?

Nie lata. Trzyma się bardzo fajnie. Choć u mnie leży na niej monitor, więc dociąża ją też.

1 polubienie

jak za kawalek wykladziny to cena zabija :wink:

1 polubienie

Nie macie tez wrażenia ze utrzymanie czystości tego nie będzie zbyt przyjemne?
Raczej więcej roboty niż tylko przetrzeć

codzienne odkurzanie, jak dywanu…

dżiz, dostałbym nie wiem czego, już wolę jednak przecierać biurko codziennie/co dwa dni niż wszystko z niego demontować, żeby wyczyścić taką matę…

2 polubienia

aż do chwili kiedy herbata wylewa się na biurko :smiley:

3 polubienia

Nosz kurde, potraficie człowieka zniechęcić… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ciężko powiedzieć, mam drugi dzień.
Ewentualnie jak odkurzam raz na tydzień, to przejadę po macie. Dam znać za jakiś czas, jak się sprawuje.

1 polubienie

Ja mam jakiś wynalazek na 3 monitory.

Używam. Akurat robiłem zdjęcie w innym wątku ws monitora to wrzucę i moje miejsce pracy.

Obraz

2 polubienia

Również używam, trochę wyżej masz moje zdjęcie. Mam chyba najtańszy z allegro, przy pierwszym mocowaniu trochę ciężko było utrzymać monitory w miejscu, ale po mocniejszym dokręceniu śrub wszystko trzyma się znakomicie.

Nie mam żadnych rad bo nie robiłem tu wielkiego reserchu. Wziąłem najtańszy, dokręciłem śruby i trzyma solidnie 2 monitory (24 cale i 29 ultrawide). Kosztował chyba z 60 zł.

Jaki uchwyt na monitor polecacie?
Moje wymagania:

  • na dwa monitory
  • możliwość chowania kabli
  • pivot monitorów
  • mozliowść ustawienia głównego przed sobą, a drugi obok

Ja mam ten ART L-15GD - Uchwyty do monitorów - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Powiem tak: chciałem żeby był w miarę solidny i aby była opcja regulacji w każdej płaszczyźnie (pion i poziom) Tak abym był w stanie ustawić go dokładnie obok imaca. Jednocześnie aby nie trzeba było specjalnie odsuwać biurka daleko od ściany (sposób mocowania do biurka + to jak ramie się składa jak chce mieć monitor niżej). Fajna opcja jest możliwość puszczenia kabli po ramieniu (teraz nie korzystam z tego bo jak mam podnoszone biurko to przy pewnej wysokości kable puszczone wewnątrz ramienia stają się za krótkie do gniazdka w ścianie).

Spełnia wszystkie te wymagania :slight_smile:

Z pozoru banalne pytanie, ale jestem ciekaw opinii :slight_smile:

Jeśli używacie setupu laptop + monitor, to który z ekranów traktujecie jako ten główny? To oczywiście kwestia gustu :slight_smile: intuicyjnie, patrząc na wygodę, więcej czasu należałoby pracować na dużej powierzchni roboczej. A jednak wiele osób woli ekran laptopa, a zewnętrzny monitor tylko jako dodatek.

Początkowo był to laptop bo ma najlepszy obraz ze wszystkich moich ekranów, ale przez kilka miesięcy strasznie pospinało mi to kark i staram się od tego odchodzić na rzecz monitora. Docelowo zamierzam całkowicie wywalić laptopa poza setup i tylko podpinać do niego usb-c. Wydaje mi się strasznie nieergonomiczne takie rozwiązanie z laptopem i monitorami. Czekam tylko na dobrą cenę na mx mastera i szukam jakiejś fajnej klawiatury i adios laptop :wave:

3 polubienia

Dla mnie główny jest laptop, umiejscowiony na środku pomiędzy dwoma monitorami. Na środku kod, po lewej konsola, po prawej przeglądarka. Laptop jest główny dlatego iż jak pracuje poza biurem, to mam tylko laptop. Z tego powodu zarzuciłem też zewnętrzną klawiaturę i myszkę, bo gdy się do nich przyzwyczaiłem, to bez nich praca z samym laptopem była trudniejsza i czułem się trochę upośledzony)
Niestety jest ciemna strona tej zmiany - klawiatura w MBP po 1,5 roku zaczyna się sypać (klawisze uio czasem wbijają się podwójnie)

1 polubienie

Jak pracowałem jeszcze na laptopie + monitor to głównym zawsze był ten większy. Obecnie wole jeden ekran LG Ultrafine 4K, porządna klawiatura i mysz. Laptop zawsze zamknięty, podpinam tylko thunderbolt.