Macbook + Android

Jak Ci ludzie tu piszą żebyś kupił sobie Air 2019 do kodowania to mi się ciśnienie podnosi… U mnie w pracy chłopaki na backendzie i frontendzie siedzą na MB Pro z 2015 i nie narzekają, 16GB RAMu w takim “staruszku” i można kodować, uczyć się czy oglądać Netfllixa. Jeśli faktycznie masz hajs na nowy sprzęt to kupuj nawet MB Pro za 6,5k, ale Aira nie kupiłbym do kodowania - ten model powinien służyć jedynie do pracy biurowej, choć znajdą się tacy co będą go katować do odpalania Intellij wraz z Dockerem i 20 zakładkami w Chrome… Nie idź w tę stronę :smiley: tylko MB Pro, czy to z 2017, 18, ale nie Air.

1 polubienie

To prawda co pisze kolega @Przemek_ck, aczkolwiek raczej szedłbym w nowy sprzęt.

Nie napisałem jeszcze mojego podsumowania z Air’em, ale sneak peak jest taki - do nauki przy prostych projektach wystarczy i nie ma co się łudzić, że tak nie będzie.

Do czegoś bardziej wymagającego już nie da rady. Trzeba pamiętać, że staruszek 2015 będzie miał podobną wydajność jak nowy Air, więc nie ma co siać paniki.

Przeczytaj Przemek co pisałem wyżej. Ponadto zwróć uwagę co kolega będzie robił - będzie się uczył. To nie jest równoznaczne z uruchamianiem 20 maszyn wirtualnych. W jego wypadku będzie 1 maszyna jak będzie kodował w Javie bo akurat będzie się uczył springa, albo 2 symulatory jak będzie siedział na Xcode.

Edit: aczkolwiek żeby była jasność. Nic nie przebije teraz funkcji ceny do wydajności w najnowszym MB PRO 2 TB3

Odbiję piłeczkę :smiley: jeszcze 2 lata temu uczyłem się programowania w Androidzie i Javie na MB Air 2011 i fakt, przez rok dało się na nim pracować. Potem jednak przerzuciłem się na leciwego (9YO) PC i tam kontynuowałem bo MB Air był za słaby. Z perspektywy czasu bardziej doceniłbym kupując sobie MB pro bo “starczyłby” mi na dłużej. Projekty które mam w pracy wymagają większej mocy obliczeniowej, a to ledwie po roku pracy w zawodzie i taki MB Air nadaje się tylko do oglądania jutuba :stuck_out_tongue: Patrząc pragmatycznie to jednak MB pro do pracy, a Air tylko do nauki i pracy biurowej :slight_smile:

Takiego MB PRO 2 TB3 to tylko w leasing :smiley: kogo na to stać.

Zatem widzisz do nauki styknie :slight_smile:
Zgadzam się, warto brać Pro.

Co do używanych komputerów - no jasne to jest opcja, ale… trzeba przy tym rozważnym bo akurat Twoja rada jest kiepska z 2015 (chyba, że cenowo - nie wiem ile kosztuje).

MB Air jest nowy z gwarancją, T2, który poprawia bezpieczeństwo i szyfrowanie plus daje inne benefity. Pomijam już kwestię baterii, gdzie nowy MB Air to bestia.

Źródło:
https://browser.geekbench.com/mac-benchmarks/

1 polubienie