Mac Mini (late 2018)

Właśnie i do mnie dotarł piękny nowy i pachnący Mac mini 2018. Intelowski procesor i7 wraz z 8GB ram (wymiana na 32 już za chwile) oraz SSD 500 GB. Pięknie to wszystko lata, mam porównanie z miniakiem 2012. Wszystko podłączyłem do monitora Asus 4k kabelkiem Display port. I tutaj mam pytanie do fachowców. Rozdzielczość monitora ustawiona na full bez skalowania bo dziwnym trafem Safari potrafi mi robić mikro lagi wiec ta opcje odpuściłem. Pomocy potrzebuje bardziej w kwesti mikroskopijnego zarówno głównego paska jak i wszystkich aplikacji odpalanych na Macu. Wszystko jest tak małe ze bardziej męcze się siedząc przed nim niż czerpie przyjemność z patrzenia jak to wszytko pięknie wgląda. Czy ktoś ma jakaś złota radę jak temu zaradzić nie uruchamiając skalowania w miniaku. Za wszelkie wskazówki serdeczne dzięki.

Skalowanie lub większy monitor :man_shrugging:t2:

1 polubienie

Właśnie tego się obawiałem :frowning: pytanie czy dorzucenie ramu do 32GB wyeliminuje mikro lagi na Safari.

U mnie poprawiło zauważalnie.

W takim razie zdam relację po dorzuceniu ramu :wink: @msstefan piękne dzięki za podpowiedź :pray:

A dostępność i pomoce dla niedowidzących? :eyes:

Również testowałem ale chyba nie działa to tak jak bym chciał niestety :frowning: chyba rzeczywiście pozostaje skalowanie bo to działa najlepiej. Chciałbym wyeliminować tylko te mini lagi na Safari i dlatego dorzuce mu ramu i zobaczymy czy się biedak nadal będzie pocił.

Ja powoli dorastam do wymiany swojego  Mac Mini 2011 na coś nowszego - w których można samemu zmienić pamięć?

Mac Mini ma niezłą wydajność w systemie, ale trzeba mieć koniecznie więcej RAMum To jest po prostu must.

Ja teraz na eGPU muszę powiedzieć, że dużej różnicy w samym systemie nie czuję.

1 polubienie

Update ramu do 32GB zrobił kosmiczna robotę, jestem zachwycony jak to wszystko teraz działa. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy u Was w miniaku tez tak grzeje sie obudowa ? W perspektywie czasu zima będzie niezłe ogrzewał miejsce w którym stoi lub herbata w kubku może być cały czas ciepła jeśli będzie na nim stała :joy:

Potrafi trzymac dluzszy czas 80st. Ale jest cichy za to. W iStat mozesz ustawic swoj profil.
Safari sie „poprawilo”?

@msstefan dzięki za info o iStat zobaczę jak to wyglada. Jeśli chodzi o Safari jest diametralna różnica. Sam System wydaje mi się że również dostał kopa. Zdecydowanie MacMini to jedna z moich najlepszych inwestycji. Ja ze swojej strony serdecznie polecam. I tak btw mam nadzieje ze będzie długo wspierany jeśli chodzi o system.

Ja czekam na moje 64 już kilka tygodni… :sob::sob::sob:

ja mam 64 od początku w miniaku i jest spoko. Szkoda, że nie wyszła teraz wersja z lepszym procesorem. Co do temperatury to faktycznie obudowa jest ciepła, a nawet czasem gorąca. Thermalsy znacznie mi się poprawiły po dodaniu eGPU. Teraz jest dużo chłodniej i jeszcze szybciej szczególnie na animacjach przy wielu oknach.

Jeszcze tylko muszę zmienić wentylatory w Razer Core X i będzie miodzio.

Nad 64GB to się długo nie zastanawiałem ale na eGPU to muszę chyba znaleźć miejsce w mojej głowie i co ważniejsze na biurku :smiley:

Chyba zacznę obrabiać filmy kotów na YT żeby mieć usprawiedliwienie przed samym sobą :smiley:

hehe :smiley: ja usprawiedliwiłem to relaksem przy call of duty :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Ty to zły człowiek jesteś, tak kusić innych… Nie wiem tylko co na takie tłumaczenie powiedziałaby moja księgowa :sweat_smile:

1 polubienie

Czy u Was miniak teź osiąga tak duże temperatury ? Mam konfiguracje z i7 i istat menu bardzo często pokazuje temperature na procku 90 stopni. Nadmienie tylko obudowa jest bardzo często tak gorąca, że w perspektywie czasu po pierwsze nie martwie się o zimne dni bo miniak oddaje niezłą temperaturę oraz pewnie jajko rozbite na nim po godzinie zrobi się sadzone. Będę wdzieczny za odpowiedzi czy to tylko u mnie taka przypadłość.

Tak. Ustaw sobie w iStat indywidualny profil z nastawieniem na temp. Fabrycznie priorytetem jest cisza.

1 polubienie

on tak ma, chociaż 90 to jest dużo jak na normalną pracę. U mnie jest 75-82. Jak coś robię bardziej wymagającego to wtedy podbija. Idle aktywny czyli coś piszę, przeglądam, czytam to u mnie <70.

Temperatura w pomieszczeniu 23 st.

1 polubienie