Logitech i ich polityka gwarancyjna

Ja obstawiam, ze inna rzecz będzie wkurzać @luke-g - horizontal scroll nie działa w visual studio code. :expressionless:

2 polubienia

W Xcode i Android Studio mam ustawiony switch tabów bo kod w linijce musi mieć max 120 znaków, więc z szerokością nigdy nie było problemu :slight_smile: ale to kółko to jest idealnie zaprojektowane do kodu :slight_smile:

Jak na razie widzę tylko jeden spory minus. Przycisk pod kciukiem. Nie mam pomysłu jak lepiej by go zrobić, ale dość trudno się klika i swipe’uje

nie wiem czy akurat w tym pomogę. Ja mam pod kciukiem zbindowanego ⌥+tab. I potem ew sobie scroluje kółkiem. Jak na razie tylko do takiego zastosowania wydał mi się “stabilny”.

mnie pasuje funkcja z mission control, app expose oraz switch desktopów. Nie pasuje mi jedynie sposób w jaki trzeba kliknąc. Ja jakoś tak układam dłoń na myszce, że po prostu mi niewygodnie

Oddaj :laughing:

rozpoczynam testowanie k780. To są pierwsze literki jakie na niej piszę. Jak na razie responsywność jest zajebista. Jakie to ma fajne “sprężynki” :smiley: I nareszcie mam klawiaturę numeryczną wbudowaną!
Jedna rzecz na razie na +: waga. Jest cięższa chyba 3x jak magic keyboard ale przez to jest dużo stabilniejsza i “poważna”.
Muszę tylko ogarnąć czy nie będzie mi przeszkadzał zamieniony fn i crtl

1 polubienie

A no w sumie jak toś używa lewego to tak, jest zamieniony

Dzień 2:
praca z tabletem w klawiaturze to jest kompletnie nowa jakość. OK, może trochę przesadzam, bo jeszcze nie bardzo wiem jak tego dobrze używać ale da się (dzięki idealnemu kontowi leżenia ipada), jest to de facto trochę dodatkowe miejsce robocze do single-tasków (kalendarz, gtd, komunikator, nawet czasem jakiś dokument z maila), taki 3 monitor. I dzięki wspólnemu schowkowi czy innym integracjom wewnątrz apple da się z tego bardzo płynnie działać. Co jest fajne bo daje poczucie większego wykorzystania potencjału.

Muszę się przyzwyczaić aby notorycznie tej klawiatury nie przesuwać. MK co chwile targałem po blacie, dostosowywałem do pozycji siedzenia. Tu muszę raczej jeździć krzesłem. Ona jest o 7 cm szersza więc też odległość myszki jest większa przy standardowym pisaniu.

Jakość pisania… :exploding_head: W detalu to jest ~ cena MK. A applowa klawiatura nawet nie stała obok tej. Ja mam wręcz wrażenie, że po tych okrągłych przyciskach nie będę w stanie przesiąść się na standardowe…

Czekam na @luke-g aż porówna MX Keys do tej. Ale jestem przekonany do co jednego. “Kompaktowość” k780 to jest chyba ideał. Jest większa od MK dokładnie o przyciski numeryczne ale poza tym ma bardzo dobrą szerokość. Żeby z większą pracować komfortowo musiałbym mieć już tą dużą podkładkę aby myszka miała swoje miejsce do poruszania się + nie była za daleko.

Poczekam jeszcze z tydzień w razie W a potem jakby co to @Martin_Fox MK jest wolna jeśli nadal jesteś zainteresowany ;]

1 polubienie

Ja nie kupiłem MX-a z tego względu, że ta podpórka tutaj to jest dla mnie game changer. Przez chwilę miałem właśnie Magic Keyboard, ale po tym jak K780 zalałem to nie da się po Logitechu wrócić do Magic Keyboard. Ona jest po prostu fatalna. Doszła mi z Amazona nowa K780, za którą przepłaciłem, ale mam US layout.

Jak dla mnie K780 zamiata i bardzo chciałbym, aby MX był z tym wyżłobieniem oraz z możliwością przełączania się pomiędzy trzema urządzeniami. Kąt pracy dla tabletu jest jak dla mnie super. Oczywiście można nieco żałować, że nie jest on regulowany, natomiast trudno by było wymyślić konstrukcyjnie jak miałoby się odbywać. Tutaj kąt jest zadany, ale na moje usadowienie przy biurku jest ok.

Kolejna rzecz to waga klawiatury. Jej niewiele brakuje do 1kg. Dzięki temu jest bardzo stabilna i żaden tablet jej nie przeważy. U mnie na stałe spoczywa tam iPad mini oraz iPhone. Na klawiaturze przełączam się pomiędzy tymi trzema urządzeniami na tę chwilę i jest bardzo wygodnie.

MX przełącza się między urządzeniami, są specjalne przyciski w rzędzie nad strzałkami.

aha to luz. Nie ma natomiast tej podpórki na urządzenia co nie pozwoliło mi go kupić :frowning:

U mnie iPad to pewnie kwestia czasu i tak się zastanawiam co jest nie tak w korzystaniu z klawiatury + ipada w slim folio, że czujesz tak dużą potrzebę specjalnej podpórki w klawiaturze?

Pewnie nic, po prostu nie chce mu się przekładać rąk z jednej klawiatury na drugą - ja to rozumiem, jak mam przed sobą  Macbook Air i  iPad i muszę zmieniać klawiaturę na jakiej pisze jest to mało wygodne.

Mi wciąż chodzi o jedna klawiaturę, a iPad w zwykłym pokrowcu (możliwe, ze przekręciłem nazwę). Może chodzi o to żeby nie zagracic stanowiska, albo postawić 2 urządzenia? Nie wiem i chętnie się dowiem :wink:

Ale @mateusz mówi chyba o samym pokrowcu jako podpórce, a nie o Smart Keyboard folio. Pewnie by się dało. Ja jak korzystam baaaardzo rzadko z dwóch urządzeń to zawsze zapominam gdzie mam pisać i czy teraz myszką czy dotknąć. Myślę że jakbym miał takie przełączające się peryferia to nie wiem czy byłoby mi lepiej czy jeszcze gorzej bez fizycznej zmiany, bo już zupełnie bym nie wiedział gdzie teraz steruję.

No już do nie to dotarło ;D
Co nie zmienia faktu, że posiadanie takiej podpórki w klawiaturze powoduje, że ekran  iPad zawsze jest w tym samym miejscu względem rąk na klawiaturze.

iPhonem robię zdjęcie, więc nie ma go w kadrze. Smart keyboard czy inne badziewie nie zdałoby egzaminu, bo i po co i jak?

4 polubienia

I wszystko staje się jasne!

1 polubienie

Debugginfg tez jest na innym poziomie :slight_smile:

@luke-g Ty nie masz żadnych problemów ze sterowaniem multimediami poprzez klawisze f7 i f9 na tej klawiaturze?
Nie widzę u Ciebie spoti więc nie wiem czy masz doświadczenie. Play/pause działa u mnie normalnie ale nie mogę przełączać pomiędzy kolejnymi kawałkami.