Logitech i ich polityka gwarancyjna

Hej, miał ktoś do czynienia z polityką gwarancyjną Logitecha?

Kupiłem jakiś czas temu (ze 3-4 miesiące) Klawiaturę Logitecha K780 MultiDevice. Wszystko byłoby fajnie z tą klawiaturą, gdyby nie to, że strzałka do góry mi notorycznie wypada. Nie wiem może jestem debilem i nie umiem jej dobrze włożyć - też jest taka opcja. Mimo to, coś mi się wydaje, że po prostu klawisz ten uległ awarii.

Funny part jest natomiast taki, że dowód zakupu, pudełko i inne pierdoły wywaliłem do kosza bo to przecież klawiatura - skoro po wyjęciu z pudełka działa to co się może stać :smiley:

No i teraz jakie są szanse, że mi ktoś to przyjmie i naprawi? Może monitorują logi logowania urządzenia jak Apple? Szkoda by mi było prawie 500 PLN wywalić just like that.

BTW, tak strzałki są dla mnie ważne :smiley:

Gdzie kupowałeś urządzenie ? Po wyciągu z konta zobacz datę transakcji i potwierdzenie płatności = dowód zakupu. Na jego podstawie możesz śmiało reklamować. A w zasadzie każdy sklep odtworzy sobie nawet paragon jeśli byłby im tak konieczni potrzebny.

1lajk

W sumie wyciąg z konta to jest jakaś myśl.

2lajki

Niektóre sklepy robią problemy ale potwierdzam, że na wyciąg z konta (kwota i data z godzina) da się reklamować produkt w sklepie stacjonarnym i nie daj się zwieść zniechęceniem pracowników, że tak się nie da.

Przy okazji dowodem zakupu może być zeznanie świadków, że kupowałeś ten produkt w tym sklepie (nie wiem na ile aktualne w prawie konsumenckim jest to).

Pamietajmy jednak, że paragon się przydaje w celu przyspieszenia sprawy więc lepiej się nie niecierpliwić jeśli reklamacja bez paragonu potrwa godzinę lub dłużej.

kurde nie przywykłem do takiego czegoś :slight_smile: myślałem, że do logitecha można gdzieś tam się odezwać i po prostu dadzą nową sztukę, a tę sobie wezmą :smiley:

A to jeszcze pytanie o kraj, nie wiem jak to działa poza Polską, Unią

Level cebula - kupujesz nowa klawiaturę, zatrzymujesz paragon, po 2 tygodniach wracasz do sklepu ze starą (i nowym paragonem) i prosisz o zwrot kasy :stuck_out_tongue:

1lajk

Się zapomniało jak polskie warunki wyglądają?
Światowych standardów mu się zachciało, burżuj jeden. Nie ma dla takich miejsca w naszej socjalistycznej ojczyźnie.!!!

1lajk

Nie no kurcze nie wpadłbym nawet na to :slight_smile:

Mam jednak nadzieję, że uda się to załatwić bez paragonu i pudełka

2lajki

Jeżu o.o

4lajki

z elektroniką miałem kilka razy reklamacje na podstawie przelewu z konta. I zawsze pozytywnie rozpatrzona. X-kom, Euro AGD, Morele, Makita.
Gorzej sprawa się ma z obuwiem… Ale to nie o tym temat…

Swoją drogą fakt - polityka Apple z reklamacjami trochę rozpieszcza (chociaż może poza PL nie tylko z Apple). Chodzi właśnie o gwarancję na S/N. Ja się łudzę, że właśnie po to po zakupie rejestruje produkt za pomocą ich aplikacji. A to tak nie działa?

Temat do zamknięcia bo dzisiaj wylałem na nią kawę i ją szlag trafił. Zagościła magic keyboard i w sumie na razie mam takie mixed feelings. Chyba jednak Logitech był lepszy

11lajków

Po prostu podświadomie nie chciałeś oddać jej tylko wolałeś wyrzucić.

2lajki

Ee nieee… ale żeby było bardziej komicznie… normalnie jak w komedii z czasów PRL - ratowałem Airpodsa, który pierwszy wpadł do kubka z kawą :smiley: i tak go uratowałem, że zabiłem klawiaturę. Najgorsze jest to, że teraz jak patrzę to ten Logitech K780 jest nie do dostania w US layout. Cholera wie czemu.

3lajki

Jutro sprawdzę czy do ogarnięcia ta klawiatura w wersji US int :wink:

2lajki

Nie wytrzymałem i zamówiłem na Amazonie :smiley:

1lajk

Logitech chyba nie dystrybuuje us layoutu w całej Europie. Kupiłem ostatnio mx keys i żadna wersja (nawet moja us international) nie ma układu ansi.

Właśnie zastanawiałem się jeszcze nad tym MX Keys, ale czemu oni nie zrobili tam takiej podpórki na tablet, telefon itd? Przecież to jest klawka dla programistów niby… no to hello!.

BTW jak Ci się sprawuje ta klawiatura?

Naprawdę te okrągłe klawisze > niż kwadratowe? Czy do tego trzeba się przyzwyczaić?

Przerzuciłem się ostatnio z Magic Mouse na MX3 i już na pewno nie wrócę. To jest taaaaaak dobra myszka! Zastanawiam się też nad klawiaturą. Applowska wcale nie jest taka zła. Ale jeśli można lepiej (chętnie bym sobie dodał numeryczną bo sporo cyferek wpisuje)… Jednak czy jest sens jeśli raczej będzie tylko do imaca (nie potrzebuję podłączać innych urządzeń)?

Sprawia świetnie wrażenie, bardzo solidnie wykonana, klikanie też satysfakcjonujące. Z minusów - na pewno layout (można to rozwiązać ściągając z Ameryki), miałem też problem z połączeniem się z iOS, kiedy musiałem wpisać cyfry do połączenia nic się nie działo. Nie jest to dla mnie pilne więc na razie olałem. Szkoda też, że ma tego numpada, ale jakoś się przyzwyczaję. Mimo wszystko, myślę że nie ma na rynku lepszej klawiatury, jeśli nie wchodzimy w jakieś high endowe mechaniki