Laptop dla teściowej na studia

Ja mam “pod grzecznościową opieką” kilka laptopów z Win10/11 i każdy ma 8GB. IMHO w zupełności wystarcza do komfortowej realizacji zadań, które te osoby na co dzień robią :slight_smile:

Wiadomo, że 16GB to lepiej. To w sumie i i3 powinno trafić na czarną listę, bo tylko 2 rdzenie i 4 wątki!!!111

Ale idąc tym tropem, to nich by aut nie kupował typu Dacia, Skoda Fabia czy VW UP. A na ulicach pełno tego jeździ i ludzie zadowoleni :).

4 polubienia

już w ogóle, że ten polecony przez Ciebie Asus ma opcję rozbudowy i wrzucenie mu 16 gb ram pewnie i tak dalej pozostanie w założonym budżecie 3k. Więc imho nie ma problemu :slight_smile:

2 polubienia

OCZYWIŚCIE ŻE TAK POWINNO BYĆ!!!

1 polubienie

+1

i3 w ogóle nie powinno istnieć, a ostatnio widziałem reklamę laptopa “do grania” na i3.

3 polubienia

Chyba mamy inne definicje komfortowej pracy.

Ale rozumiem, jeden będzie tydzień szpadlem zapierdalać, inny weźmie koparkę na godzinę i będzie miał robotę zrobioną. Jak “komfort” oznacza “jak najtaniej” to czemu nie :joy:

Ja jednak cenie swój czas, jeśli coś mogę zrobić w minutę zamiast dziesięć minut to wybiorę szybszą opcję. A jak mam czekać po kliknięciu minutę, żeby się aplikacja uruchomiła…

Martin, proszę Cię :slight_smile: 8GB vs 16GB to różnica 10x prędkości działania?? :slight_smile:

Mnie bardziej chodziło o brak możliwości rozbudowy. Moja mama ma obecnie 4GB lapka z jakimś starym i5. Jak do tego siadam to chce mi się płakać. A ona potrafi mieć przy tym 30+ zakładek w Chrome otwartych. Jakby się dało dołożyć tam RAMu to komp by dalej chodził a tak muszę wymienić całość.

2 polubienia

Czasami tak. Bo czasami to jest ta różnica, czy będzie swapić po dysku czy nie :slight_smile:

1 polubienie

Nie wierzę :). Ale chyba czas zakończyć ten offtopic.

2 polubienia

Budżet poszedł lekko w górę. Co myślicie o tym Dellu?

Spoko. Brałbym.

2 polubienia

A co sądzicie na temat zakupu laptopów poleasingowych?

1 polubienie

Że swojej strony mogę polecić. Widziałem trochę takich, brałem udział w zakupie kilku do firmy i śmigają od paru lat aż miło. Najlepiej jednak kupić taki na miejscu a nie przez internet bo możesz sam obejrzeć jego stan wizualny. Ale firmy takie jak AMSO, czy laurem mają wystawione na stronach często konkretne modele gdzie można zobaczyć zdjęcia konkretnego egzemplarza, jego wady itp.

2 polubienia

ja też jestem zadowolony. Odpukać jak do tej pory sam mam kilka, kupowałem dla znajomych i nawet po 5 latach sprzęt śmiga!
Mogę wręcz powiedzieć, że wszystkie sprzęty z windows jakie mam to poleasingówki :wink:

Tylko zalecam regularne czyszczenie i zmiany taśm termo (ale nowych też do dotyczy tylko trochę później).

polecam, wklejalem nawet sprawdzonego goscia z KKM

1 polubienie