Laptop dla teściowej na studia

Ok. Może jestem ignorantem i poszło bardzo do przodu. Odpalisz teamsy i pp na Linux?

Teamsy odpalisz na wszystkim, bo to typowo Electronowy projekt.

Pakiet Office jest niedostępny na Linuxa (podobno jeszcze), ale są całkiem sensowne alternatywy. Mając subskrypcję Office365 możesz korzystać z pakietu przez przeglądarkę, wówczas bliżej temu w działaniu mobilnej wersji Offica. No i są też inne, w stylu LibreOffice (lokalnie) czy Google Docs (online) ale to już jak komu wygodniej.

1 polubienie

Ideapad nie będzie miał raczej przyjemnego touchpada. Jak chcesz się chociaż trochę zbliżyć do tych znanych z Macbooków (które w mojej ocenie słusznie uchodzą za najlepsze) to musisz celować bardziej w laptop Huaweia, Della lub może od biedy Asusa

W pracy jako służbowy dostałem HP elitebook 840 G8. Chodzi nad podziw dobrze. Nie przychacza, bateria trzyma dobrze.
Nawet gładzik. Chyba, że go postawię obok mojego Macbooka :wink:.
14 cali, lekki, ładny. Naklejki można zdrapać.
Do pracy biurowo-projektowej nadaje się świetnie (office, CAD 2D, ProII, HTRI, videokonferencje, itp.)

1 polubienie

Ostatecznie u nas stanęło na tym https://www.x-kom.pl/p/659629-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-3-15-i5-1035g1-8gb-512-win10.html i zainteresowana póki co bardzo zadowolona :slight_smile: Ale możemy kontynuować wątek polecajek dla potomnych :slight_smile: Co do linuxa… no to by nie przeszło - panie na studiach często sobie coś razem robią, pomagają (większość ma 50-60 lat) i jak u kogoś na kompie coś wygląda minimalnie inaczej to robi się problem czy i gdzie można kliknąć.

5 polubień

Myślę że bardzo spoko wybór. Zwłaszcza że można dokoptować RAMu.

1 polubienie

No i jak się ten komp sprawuje? Właśnie stoję przed decyzją o laptopie (lub ipadzie) dla mamy

Ja dla Mamy (Mała księgowość + codzienne sprawy) kupiłem Lenovo IdeaPad 3i-15 i3-1115G4/8GB/128/Win10 - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl (za 1899PLN)

Czuć budżetowość, ale Mamie bardzo się podoba i w 100% wystarcza. Jedynie bym zainwestował w jakiś trochę lepszy pokrowiec/torbę jakby laptop miał być często noszony poza domem, bo sprawia wrażenie, że upadki/uderzenia mogłyby mu zaszkodzić. U mojej Mamy to 99% użytek domowy, jednak ciężar na plus… yyy… tzn. minus (w miarę lekki jest) :slight_smile:

1 polubienie

jesli uzywki wchodza w rachube to polecam
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=65346
np.:
Procesor Intel Core i7-5600U
16gb ram
Dysk 512gb SSD
GRAFIKA NVIDIA GEFORCE 840m z 2GB dedykowanej pamięci GPU + zintegrowana Intel
Matowa matryca Full HD 1920x1080, 14 cali IPS(ładne kolory i szerokie kąty widzenia)
PODŚWIETLANA KLAWIATURA w układzie US, nie potrzeba żadnych naklejek!
KAMERA
WIFI, BLUETOOTH
Licencja Windows 10 PRO

Sprawna bateria i ładowarka, oryginał dell.

1500zł + KW.

Ale jest tam kilka innych modeli, tanszych i drozszych

Sprawuje się bardzo dobrze :slight_smile: Ostatnio było trochę zamętu przez update do Windows 11 :wink: Ale opanowane :wink:

1 polubienie

Podbijam wątek. Piętnastocalowy laptop dla ojca. Budżet do plus, minus 3 tysięcy. Co możecie polecić? Iść w Lenovo?

Gdyby mógł być mniejszy to Macbook Air :joy:

1 polubienie

To była moja pierwsza propozycja, ale stary uparł się na 15 cali. :smiley:

nowy? Link ktory wklejalem powyzej do KKM jest wciaz aktualny

No to moim zdaniem nie kupisz nic lepszego niż:

Naprawdę robi wrażenie jeżeli chodzi o jakość wykonania - bardzo dobrze imituje jakość premium :slight_smile:
Tylko jedna uwaga → kamerka jest schowana w klawiaturze i na video rozmowach trochę dziwnie się wychodzi.

Gdyby jednak nie Huawei, to polecam ASUS ExpertBook L1500CDA R3-3250U/8GB/256/Win10P - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl tutaj również 'wszystko się zgadza".

Ja się będę upierał zawsze ze 8 GB ram to za mało. Szczególnie pod win bo niezależnie co robisz to system „obrasta” różnymi dodatkami i potem to już tylko słynne format c raz do roku.

5 polubień

Jak dla mnie, to dyskwalifikuje Huawei

image

Asus pod tym względem wypada lepiej

3 polubienia

Panowie, dla siebie nie wyobrażam sobie laptopa bez 16GB i możliwości rozszerzenia (bez konieczności wymiany już włożonej pamięci) do 32 GB.

Ale jak ktoś pisze “dla teścia/teściowej” to zakładam laptop dla osoby 55/60+. Czyli głównie do obsługi przeglądarki itd. Dla takich osób to naprawdę 8GB wystarczy na 5 lat, jak nie dłużej. I przez ‘wystarczy’ rozumiem płynne działanie we wszystkich wymaganych aspektach.

1 polubienie

z moich doświadczeń wynika, że to właśnie nie jest płynna praca. Zawsze czekasz na maszynę.
Przeglądarka to jest najczęstsze narzędzie w dzisiejszych czasach i jak to potrafi jeść ram! A do tego w przypadku osób 60+ dochodzi taki przysłowiowy skype i jest max zużycie.
Czy da się pracować na 8 GB ramu? Da się (moja teściowa tak właśnie działa). Ale za każdym razem jak mnie o coś poprosi, żebym jej pomógł na kompie to ja się cofam do lat 90-tych i przycisku turbo na obudowie.

1 polubienie

Pozwolę się nie zgodzić. 8gb to jest za mało już teraz i takie komputery powinny nie być w sprzedaży.

Owszem, jak się człowiek uprze to i na 8gb coś tam zrobi. Ale “praca” na takim sprzęcie powoduje co najwyżej frustrację.

3 polubienia