Laptop dla teściowej na studia

Mobilki :wink: dawno nie kupowałam laptopa, zwłaszcza z windowsem - pomóżcie :wink: potrzebny laptop na studia dla teściowej, wymagania:

  • oryginalny Windows wgrany
  • teamsy i strony www musza śmigać :wink:
  • budżet nieprzekraczalny do 2500zl
  • musi mieć dobry touchpad, teściowa nie używa i nie będzie używać myszki
  • 15 cali
  • dysk ssd No bo wiadomo

Pomóżcie :slight_smile:

Szukałaś w poleasingowych? Przykładowo AMSO ma duży asortyment

To raczej odpada, w rodzinie był kiedyś kupowany tak sprzęt i szybko padł więc już nie ma zaufania. Także raczej nówka. Wymagania nie są w sumie duże, zastanawiam się co będzie w miarę dobrej jakości, no i ten touchpad mega ważny jest.

IMHO masz w tej cenie wybór tylko między Acerem (mam mieszane uczucia ale słyszałem że się poprawili) i Lenovo. Z tej dwójki wybierałbym Lenovo.

8GB RAM absolutne minimum.

2 polubienia

Wydaje mi się, że miałaś pecha. Teść jest rodzinnym informatykiem, kupuje ich sprzętów od groma i nic złego się nie dzieje. Ale wiadomka, czasem ciężko się przekonać jak się sparzysz.

1 polubienie

Tzn. ja bym brała ale jestem tu tylko pośrednikiem i wykonawcą :wink:

Właśnie znalazłam takie dwa:

i5 wydaje się rozsądniejszy na przyszłość, ale czy to do skromnego użytku aż tak ma to znaczenie?

Ten drugi ma i5 i chyba (musisz doczytać) możliwość rozbudowy RAM. Co prawda dość enigmatycznie dla mnie wygląda

te 20 GB obsługiwane, ale to może @6ghost9 dopomoże

1 polubienie

A co powiesz na tego asusa? ASUS D515DA-BQ1127T R3-3250U/8GB/480+1TB/Win10 - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

W porównaniu procesory wypadają tak:
AMD Ryzen 3 3250U vs Intel Core i5-1035G1: Jaka jest różnica?, ale zintegrowana karta graficzna będzie lepsza w przypadku AMD.

Miałem Lenovo z tej serii. Mają tragiczny ekran, a ASUS w tej cenie proponuje dużo ciekawszą opcję.

2 polubienia

Z tego filmu wynika, że można samodzielnie wymienić kości RAM:

O właśnie się dowiedziałam, że lepiej jakby to był 14’’ a nie 15’'.

wydaje mi się, że karta graficzna i ekran nie są tu aż tak istotne (chyba).

korzystam z usług chłopaków regularnie. W zasadzie co roku kupuję jeden lub 2 laptopy. Do firmy albo dla znajomych.
Dają gwarancję 12 mies a możesz ją rozszerzyć na 24 mies.

https://memtech.pl/lenovo-t460p-i7hq-1920x1080-32gb-512gb-ssd
kupując taki sprzęt nie możesz się pomylić jeśli chodzi o wydajność do założeń. 14 cali.

1 polubienie

dzięki wszystkim, będę konsultować i chyba coś wybierzemy :slight_smile:

przy takich kwotach szedłbym bardziej w AMD

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip5-14-r5-16gb-512ssd-no-os.bhtml
teraz jest ponoc promo i można go wyrwać za 2 599 PLNów ( niestety już po promo, jest za 2 899 PLNów : < )

troche inna specyfikacja ale może inne komponenty są podobne

wgl X-KOM jest bardzo spoko ale niestety ich ceny są często troche droższe od Euro RTV AGD / OleOle które de fakto są jednym bytem też są bardzo w porządku

2 polubienia

Dzięki! Wydaje mi się, że to specyfikacja dużo za wysoka na nasze potrzeby :slight_smile: Ten laptop ma naprawdę służyć wyłącznie do robienia prezentacji w powerpoint i rozmów na teams :slight_smile:

Ale cenowo jest bardzo atrakcyjny, i z taką specyfikacją pozwoli na spokojne lata użytkowania :slightly_smiling_face:

Jeśli nie ten model to naprawdę szedłbym bardziej w AMD :slightly_smiling_face:

PowerPoint to moje nemezis. To draństwo potrafi zjeść cały RAM, więc jak jest opcja z możliwością rozszerzenia, lub od razu przyjęcia 16GB to bym w to szedł.

I to jest 2899 zł bez OS. Windowsa trzeba sobie dokupić osobno.

Można co prawda kupić refurbished z fakturą na Allegro za parę zł i niby to jest legalne, ale zdania są podzielone.

1 polubienie

Linuxa postawisz za darmo :slight_smile:

Dla mamy, na studia, PowerPoint, Teamsy. A ten bazuke z Linuxem odpalił! :man_facepalming:

8 polubień

Nie widzę tu nic śmiesznego.
Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie którzy potrzebują komputera do tego, by mieć przeglądarkę, teams/slack, office - oni nawet nie zauważą, że mają linuxa jak im tego nie powiesz.
Różnicę robi to graczom.
Więc proszę - nie demonizuj linuxa, bo byś się mógł zdziwić :slight_smile: