Ładowarka indukcyjna

To pewnie o nowym Vivo z ładowarka 120W też nic nie słyszałeś? :smile:

Słodki Jezu nie ale to piękne

@Rzast jesteś naszym forumowym korektorem? :slight_smile: Ohh sweet Jesus! :smiley:

1 polubienie

Czasem trzeba, bo zęby bolą :man_shrugging:
:smile:

lol. No dobrze. Nie wiedziałem, że jesteś takim purystą językowym :wink:

1 polubienie

Skończyłem w końcu z Xiaomi Wireless Charger 20W i jest spoko, szkoda tylko, że mój Pixel ma blokadę na szybkie ładowanie indukcyjne.
Minus tej ładowarki jest taki, że wiatrak w niej jest głośny co słychać szczególnie ładując telefon w nocy. Kolejnym minusem jest to, że jest biała i gumowy materiał którym jest pokryta czyści się bardzo ciężko z kurzu - macie może jakiś pomysł na to jak ją wyczyścić?

1 polubienie

Ja swojego Ankera ostatnio olejem przetarłem i zdaje się dużo mniej łapać kurz i jasne plamy, ale póki co za mało czasu minęło, żeby być pewnym. Ew. za jakimś środkiem antystatycznym się rozejrzę.

1 polubienie

Kupiłem polecaną niedawno tutaj ładowarkę Xiaomi indukcyjną i oh boy jaki to szrot jest. Ma tak głośny wiatrak, że idzie się zabić. Sprzęt dla mega masochistów.

2 polubienia

W ogóle nie odczuwam tego. “u mnie działa”. :wink: Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

1 polubienie

używasz tego Ankera? używam go na szafce nocnej, idąc spać odkładam go byle jak i zawsze rano jest naładowany :slight_smile:
https://amzn.to/2YVx4AF

2 polubienia

Używam leżącego.

Nigdy mi się nie zdażyło odłożyć telefonu tak, żeby się nie ładował.

Polecam z firmy Bestand

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07JMWCMQ7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

1 polubienie
2 polubienia

Podepnę się pod temat, czy ktoś korzystał z Baseus Wireless Charger power bank 10000 mAh. Jak się chwalą:

bezprzewodowa ładowarka Qi 15W USB Type-C PD oraz Quick Charge 3.0

Dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie z 3 powodów.

  1. Ładowarki używałbym w trybie pionowym podczas pracy przy komputerze, z telefonem z always on display
  2. Podobnie przy łóżku - chodzi o to, abym w nocy widział godzinę, a rano powiadomienia. Więc nie musiałbym kupować drugiej ładowarki, tylko wtedy jechał na powerbanku
  3. I tak chodzę z powerbankiem wielkości telefonu (slim), więc ta ładowarka by mi go zastąpiła.

Jeśli dobrze rozumiem, każda ładowarka oznaczona Qi obsłuży mojego Galaxy S10, czy to Quick Charge 3.0 także?

Nie znam tego Baesusa. Ale mam Transcenda i powerbank bezprzewodowy w tym wydaniu jest bez sensu- nie wystarczy tylko odłożyć na niego telefonu, trzeba jeszcze na PB wcisnąć przycisk żeby włączyć ładowanie indukcyjne. Jak podniosę telefon to po kilku sekundach ładowanie się wyłącza. Pewnie po to, żeby oszczędzać aku w powerbanku. Ale funkcjonalnie to bez sensu.

1 polubienie

Pewnie czujniki zbliżeniowe albo ciężaru rozwiązałby problem. Ewentualnie być może aktywowanie się cewek np. raz na 30 sekund na moment, aby sprawdzić, czy urządzenie nie zostało odłożone, chociaż nie wiem, czy to byłoby bezpieczne, gdybyś miał powerbank w kieszeni np. z kluczami.

W każdym razie w tym modelu także widzę przycisk, więc pewnie będzie podobnie w trybie powerbanku. Na szczęście przycisk jest u góry, a ja będę korzystał z powerbanku zapewne głównie w pozycji pionowej, więc może nie będzie to takim utrudnieniem.

Urządzenie już zamówiłem, zobaczymy.

1 polubienie

Powierzchnia tej ładowarki wydaje się być śliska, czy telefon się na niej nie ślizga?

Nie na środku są gumki.

1 polubienie

Ładowarka Samsunga, nawet ta szybka, nie ma wentylatora. Po co jest w tych Xiaomi?

1 polubienie

No i mam ją też u siebie. :wink:

5 polubień