Klawiatura mechaniczna

Keychron C2 (RGB, hot-swappable, red) zamówiony. Niestety czuję, że mi nie podejdzie bo zbyt wiele lat piszę na klawiaturch niskoprofilowych i mogę się nie przekonać do niej. No nic to… za kilka tygodni będę testował i się dowiem co tak społeczeństwo chwali. A jak mi nie podejdzie to… do zobaczenia w dziale Giełda.

A nie myślałeś o Keychron K3 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard ?
Mnie trochę kusi właśnie przez low profile, ale uparcie czekam na K12

No myślałem ale muszę mieć klawiaturę numeryczną więc C2 to jedyna opcja.
A przy okazji. Da się tam włożyć niskie switche i niskie klawisze? To by trochę uratowało sytuację.

Ja zamówiłem jeszcze K2, ale coś się zepsuło na ich stronie bo kasa zeszła z konta a dostaję od nich maile, że jeszcze koszyka nie sfinalizowałem… dziwne rzeczy.

1 polubienie

C2 dziś doszła. Rany jaki tu jest feeling pisania. Nie znałem tego. Podoba mi się. Zostawiam ją sobie. Nie idzie na sprzedaż.

6 polubień

Do mnie dojechała dzisiaj K2 na brown switchach i chociaż miałem / mam K8 TKL na brownach to tutaj jest jakiś inny komfort pisania. Na pewno dźwięk jest dużo przyjemniejszy. Ogólnie K2 jest mega fajna w porównaniu do K8. Jedyny drobny minus to brak option z prawej strony, więc konieczny był remap klawiszy (a ja od zawsze byłem z obozu umiejących korzystać z commanda we właściwym miejscu :smiley: )

2 polubienia

Szkoda, bo rozważałem kupno od Ciebie, licząc że Ci się nie spodoba :wink:

1 polubienie

Nowa zabaweczka :joy:

10 polubień

Chciałem niniejszym podziękować wszystkim, którzy się wypowiedzieli w tym temacie. Dzięki wam zakupiłem swoją pierwszą mechaniczną (tak, wiem, @Moridin ma w tej cenie klawisz :P) i naprawdę nie rozumiem, jak mogłem wcześniej żyć bez tego :slight_smile:
Szczególnie dzięki @Voland za wspomnienie kiedyś, że keychron nie da się zaprogramować, stąd zakup takiej a nie innej klawiatury - tu mam programowalne trzy warstwym, gdzie mogę zmienić wszystko poza klawiszem Fn i o mamo - jakie to jest wygodne !!
Co prawda na chwilę obecną używam tylko jednej warstwy, ale za to mam pomapowane pod siebie wszystko, co mi potrzebne.
Może kiedyś, jak wymyślę jakie makro może być dla mnie przydatne to sobie skonfiguruję drugą warstwę :smiley:

Wszystko super, ale wrzucać takie piękne rzeczy i nie podać nazwy to się nie godzi.

skyylong sk66s :slight_smile:
Dostępne na amazon, ebay, albo od epomaker :slight_smile:
Ale jak wpiszesz w DDG to ci powie gdzie :slight_smile:
PS to S we nazwie jest dość ważne - wersja bez S jest kabelkowa, wersja z S to kabel+BT (trzy urządzenia) więc u mnie wygrała wygoda - używam jednej klawiatury do łączenia się z Macbook Pro, Sony Vaio i iPad :smiley:

1 polubienie

I po co ja tu wchodziłem… ech…

To teraz niech mi ktoś dobry powie co powinienem kupić, jeśli chcę mechanika, z niskim skokiem, z niskim profilem, bez kolorowego fiu bździu świecącego, za to z możliwością ładnych kompozycji klawiszy (podobają mi się kolorystyki wzorowane na retro), pełna klawiatura z blokiem strzałek i tych home/end/ pg up/down insetr, delete, bez bloku numerycznego, z blokiem funkcyjnym(F1,2,3…)

Żeby kupić raz a dobrze :wink: i nie musieć wydać fortuny. I żeby głośne zbyt nie było.
Mam Maka z M1, mam Lenovo z windowsem

1 polubienie

Czyli klasyczny układ TKL / TenKeyLess, coś pokroju Keychrona K1

Tylko że niskoprofilowe przełączniki w keychronie mają inne mocowania keycapów niż Cherry i na pewno zawęzi to wybór - jeśli dobrze dedukuję, to w ogóle jest znacząco mniej setów niskoprofilowych, tymczasem normalnych od zatrzęsienia na aliexpress, amazonie itp

2 polubienia

Witam, zaczynam przygodę z klawiaturkami i mam pytanko … gdzie kupujecie lybrykanty ? :slight_smile: w sensie do switchy itp.

1 polubienie

Cześć, aktualnie używam Masterkeys Pro S RGB(aktualnie na sprzedaz) i zdecydowałem że czas się przesiąść na coś konkretniejszego. Myśle tutaj o customie na podstawie TOFU65 lub Drop ALT HP High-Profile. Może ktoś taka aktualnie chce sprzedać lub zamówic nowa i ma pomysl jak ominąć cło :D?
Chetnie jakies inne propozycje uslysze :slight_smile:

@Moridin się zna.

2 polubienia

Zdecydowanie lepiej Tofu z tej pary. Drop ma klawisze south-facing więc klawisze Cherry tłuką niemiło.

A co do cła to kasz 50% szans, że zostanie owinięte. Ja po prostu trzymaj kciuki.

2 polubienia

To tofu na aluminiowej obudowie z plyta miedziowa git? I jakie do pisania switche polecasz i keye, mysle o black.

Tak.

Zainteresuj się Gateron Black Ink lub Alpacas lub NK Creams lub Tealios V2. Lepsze od Black.

W klawiaturach mechanicznych niezmiennie nie widzę zbyt wiele piękna, ale Moonlander… Moonlander nie daje mi spać po nocach :heart_eyes:

Chyba widziałem już wszystkie alternatywy, które da się kupić normalnie, a nie z drugiej ręki, ale wszystko wydaje się gorsze. Coś pominąłem? Ew. może być gorsze, jak będzie kilka razy tańsze i wciąż niebrzydkie (koniecznie czarne) ¯_(ツ)_/¯

2 polubienia