Klawiatura mechaniczna

Dzięki, z chęcią usłyszę opinię posiadacza :wink:

Dziś dostałem Keychron K3, ogólnie spoko chociaż brakuje mi dużego entera.

4 polubienia

Przeglądając ostatnie wpisy tu i na Telegramie zaczynam bardzo mocno szukać sobie powodu żeby wymienić mojego CM Masterkeys Pro S na coś nowego :smiley:

nie szukaj powodów. Kup drugą i korzystaj wymiennie :slight_smile:

Ja się zapisałem na Keychron K12 - no qrde spodobała mi się i ją chcę :smiley:

1 polubienie

Tez mi się bardzo podoba, ale u mnie bez strzałek się nie obędzie. Nie wyobrażam sobie ich nie mieć.

właśnie kupiłem sobie pierwsze keycapy (na Ali, jednocześnie czyniąc tam pierwszy zakup w życiu…)

https://pl.aliexpress.com/item/1005001785440023.html

Podzielę się opinią, jak przyjdą, chyba, że ktoś ma takie i odwiedzie mnie od pomysłu - recenzje i zdjęcia mnie zachęciły bardzo, kolory świetne, a w tej cenie, to chyba żal nie spróbować

1 polubienie

Zaczął mi po głowie chodzić Keychron K6 (aluminiowa wersja mi się nie podoba, bo ma wielkie ramki, więc pewnie standardowy model RGB). Przełączniki niebieskie, bo będzie używana jako maszyna do pisania, a do gier itd. zostaje K1 z czerwonymi Gateronami. Tylko widzę, że u mnie wszystkie wyprzedane, a te z Chin tylko od niepewnego sprzedawcy. Szukam jeszcze alternatywy, ale bez brnięcia w koszty to chyba nic bezprzewodowego z podświetleniem nie ma takiego wykonania.

A oficjalny Keychron.com? Ja tam kupowałem z dostawą do PL

No dobra, namówiłeś mnie. Teraz jeszcze dylemat – niebieskie Gaterony, czy niebieskie optyczne :thinking:

1 polubienie

A jaka jest różnica?

Bierz hot swappable gaterony. W razie co to łatwo wymienisz na cokolwiek, a oferta optycznych na razie jest zerowa.

Tak też ostatecznie zrobiłem. Tyle że aluminiowa, bo tylko ona ma ciemniejsze przyciski, a nie wiem kiedy znajdę idealne na wymianę, więc jakiś czas spędzę z oryginalnymi.

Nie wiem dlaczego ale keychron k3 zaczął się sam wyłączać, wydaje mi się ze coś jest nie tak z bateria. Działa tylko podłączony (po Bluetooth) bezpośrednio do ładowarki, po wpięciu do usb laptopa dostaje powiadomienie o tym żeby odłączyć usb bo pobiera zbyt dużo prądu. Bardzo złe pierwsze wrażenie. Chyba wrócę do magic keyboard.

dziwne, reklamuj. Oni mają taki super serwis, że Ci wyślą na pewno nową.

Co do switchy to mam gaterona niebieskie i brązowe w domu. Nie mogę się coś do niebieskich przekonać. PIsanie u mnie jest o jakieś 40% wolniejsze na niebieskich switchach.

Co do magic keyboard to kurcze… gorszej klawiatury dawno nie miałem. Z 1 rok temu kupiłem ją na testy i była u mnie dokładnie 7 dni. Stwierdziłem, że nigdy więcej takiego badziewia. Z membranowych klawiatur low profile to polecam bardzo mocno zachwalanego przeze mnie wielokrotnie Logitech K780 - super klawiatura, łączy się z 3 urządzeniami (3x BT lub 2x BT & 1x Unifying USB) plus ma podpórkę na tablet wbudowanę - rewelacja.

1 polubienie

a próbowałeś rozkręcić i sprawdzić, czy się nie rozpięła bateria czy coś?

Nie próbowałem, nie chcę stracić gwarancji ?

Nie traci się gwarancji. Chyba, że kupiłeś gdzieś w PL i boisz się, ze sprzedawca będzie się pultał.

Sama bateria ma jednak z tego co czytam gwarancje 3 mths

Przynudzacie tymi dyskusjami, gdzie zdjęcia! Tylko po to wchodzę w ten wątek, no może jeszcze aby posłuchać dźwięku klawiatur… ;-D

3 polubienia

Chyba wpadłem :wink:

O co chodzi z prawym altem w Keychronach? Są polskie znaki? Myśle nad K8.