Klawiatura mechaniczna

Ja bym polecił jakąś Anne Pro 2 z tymi wymaganiami. Tylko trzeba by wybrać (często jest taka opcja) rodzaj odpowiednich przełączników jeśli ma za mocno nie hałasować. Ale w tego typu konstrukcjach cudów nie będzie.

A takie klawisze?
image
Albo bardziej profesjonalnie

2 polubienia

Najpierw mną wstrząsnęło z cringu… ale druga myśl była taka, że jednak sześciokąt jest bliżej okręgu, więc może jest bardziej ergonomicznie… :thinking:

W tradycyjnej klawiaturze też nie masz ustawionych jeden pod drugim, wiec to wygląda na kreatywne rozszerzenie :slight_smile:

Trochę offtop, ale hexagons are bestagons :wink:

3 polubienia

To jest standardowy układ z tego co widzę, przyzwyczajenie się nie powinno zająć zbyt wiele czasu

Kurcze powiem Wam, że kupiłem swoją pierwszą klawiaturę mechaniczną Keychrona K8 na brązowych Gateronach i to co mnie na tę chwilę dość dziwi to fakt, że czuję nieco w palcach ten wyższy skok klawiszy w stosunku do klawiatur membranowych oraz laptopowych. Bardzo przyjemnie klika, ale trzeba się przyzwyczaić jak prawie cale życie siedzi się na klawiaturach ziemniaczanych

2 polubienia

Czeka Cię długa droga w znalezieniu idealnych switchy :wink:

Są dwie drogi, są tacy co szukają „całe życie” i nie znaleźli a są tacy co dosyć szybko to robią :slight_smile: ja trafiłem na swoje za 3 podejściem :wink:

Kupiłem niedawno K2 (też z brownami Gaterona) i muszę przyznać, że na tyle polubiłem się z tactile (poprzednio miałem pierwszą wersję K70 od Corsaira z MX Speed), że w pierwszej kolejności w planach mam kupno Pand (najtaniej glorious, ale myślę też o tych od Invyr). Później pomyślę o jakichś zamiennikach z Alie (widziałem parę ciekawych firm, których przełączniki są polecane na Reddicie).
Generalnie, gdyby nie słabej jakości nadajnik BT w komputerze to doświadczenia z Keychronem byłyby super, ponieważ klawiatura potrafi “przytrzymać” przycisk lub przestać reagować na przyciski, gdy jest podłączona via bluetooth.

A to nie jest kwestia samego keychrona? Tez mam K2 i połączenie Bluetooth z MBP 2019 co kilka godzin sie przerywa na chwilę

Mam wrażenie, że nie, ponieważ na MBP nic takiego się nie dzieje, ale może to dlatego że nie pracowałem na nim z tą klawiaturą dłużej niż dwie godziny.

U mnie to może być jednak wina zbyt dużej ilości urządzeń Bluetooth aktywnych na raz, tj. Myszka, klawiatura, 2 pary słuchawek. Czasem mx master dostaje dziwnych lagow po Bluetooth

To jest niestety zjebane podejście Apple do sterowników. Throttling bluetooth jest przez usługę hotspota osobistego - cały wątek o tym jest na forum logitecha między innymi. Także to co możesz zrobić to podłączyć sobie tę klawiaturę przez USB i nie będzie nigdy żadnych lagów lub po prostu przecierpieć.

Alternatywnie jak nie korzystasz to możesz wywalić protokół Bluetooth PAN z Network iproblem zniknie, ale stracisz hotspota i chyba handoffa.

2 polubienia

Ja mam do iMaka podłączone po bluetooth klawiaturę, trackpad, głośniki i myszkę MX Master for Mac i nie mam żadnych problemów, ale wcześniej używałem przez chwilę Keychron K1 i faktycznie zdarzały się jakieś przycięcia połączenia z klawiaturą, może to kwestia wersji bluetooth używanego przez tę klawiaturę?

u mnie MX Master 3, Logitech K780, Magic Trackpad 2, Keychron K8, Logitech Anywhere 2S, Airpods, Airpods 2, Airpods Pro, B&O H8. To jest w zasadzie podłączone cały czas do komputera i tak:

  • mac mini 2018 (już go ze mną nie ma) - zero problemów
  • MBP 13 2020, MBP 16 2019, MBP 15 2017 - problemy z BT w Logitechach, Keychrona mam za krótko, aby coś zaobserwować.

W dodaktu na MBP 13 2020 występuje problem z hubem UISB wbudowanym w monitor jak podłączam go przez USB-C - potrafi rozłączyć.

Także co mac to minimalnie inne zachowanie.

Wpadla do mnie kolejna Womier K66 z Aliexpress i musze poweidzeć, że jest dobra :smiley: na blue switchach klika jak szalona. Brakuje mi jednego rzędu jednak klawiszy z muiltimediami pod macOS, ale tak czy inaczej nie jest źle.

4 polubienia

No i wpadłem… :wink:

PS. czy ktoś z Was nie ma może do użyczenia przełączników Red/Brown Gaterona bądź MX Cherry?
Odkupię/wypożyczę choćby po jednej sztuce dla testu - póki co Gaterony Blue wydają się w porządku co do siły i kliku, tylko zdecydowanie za głośne…

2 polubienia

Hey,
Zastanawiam się nad Keychron K3 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard (Keychron K3 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard (Version 2)).
Ponieważ ma to być moja pierwsza klawiatura mechaniczna i ma głównie działać z MacBook Pro to mam pytanka pewne.

  1. Które przełączniki mechaniczne czy optyczne?
  2. Red czy Brown?

Raczej nie będę na niej grał, raczej programowanie, czy pisanie bezie uskuteczniane. Teraz mam Magic Keyboard. Chciałbym coś o podobnej głośności - czyli cicho, ale słyszalnie + z pewnym oporem, ale niewielkim żeby palce mi nie odpadły :). Chyba Brown switches to takie połączenie dwóch światów, ale nie wiem, czy nie będą za głośne. Trochę też nagrywam i nie chciałbym, żeby było to słyszalne na mikrofonie, jak coś piszę, żebym nie musiał tego specjalnie wycinać/wyciszać później, ale delikatnie mi nie będzie raczej przeszkadzało.

Jak mi się spodoba to pójdę pewnie tą drogą i zainwestuje może w coś więcej. W tym momencie potrzebuję czegoś na początek, coś co mnie nie zrazi i w miarę dobre jakościowo. Szukałem czegoś na Ali, ale tam większość (jeśli nie wszystkie) są raczej pod Windows. Ja wiem, że da się to mapować itp, ale same oznaczenia na przyciskach chciałbym mieć jednak Macowe a nie Win :wink: . No i ceny są dość zbliżone do Keychronów, więc chyba się właśnie na nią zdecyduję.

I cebula na koniec :wink:
Ma ktoś kodzik zniżkowy, albo jakiś pomysł jak go zdobyć do sklepu z Keychron?

Thank you from the montains :slight_smile:

Czekam na K3 - White Backlight / Low Profile Keychron Optical (Hot-swappable) /white. Dam znać jak przyjdzie.

1 polubienie