Karta sim w PL

Tym razem przychodzę z pytaniem - moja karta SIM umarła (w sensie, że polski numer). Nie mam więc polskiego numeru. Nie potrzebuję jakoś TURBO specjalnie, bo VOXI działa w PL bez żadnych zmian (mam tam 45GB internetu, także w PL, więc welp), ale chciałbym mimo wszystko jakiś polski numer trzymać.

Jaka oferta, w której nie trzeba płacić dużo/nic miesięcznie, ale żeby ten numer działał, jest rekomendowana? Mamy wielu specjalistów, może to wiedzą. Dużo internetu nie jest potrzebne, najważniejsze będą połączenia PL-PL, smsy może też, ale najważniejsze będą połączenia. To co by się przydało, to wifi calling, żebym w UK mógł do PL dzwonić za darmo. Ale poza tym żadnych wymagań w sumie nie mam.

Pomóżcie, w Was jedyna nadzieja!

1 polubienie

Ja po prostu wykupilem numer VOIP za 1PLN rocznie i jak potrzebuje to to uzywam. Jest aplikacja VOIP na smartfony i jak potzrebuje to ja wlaczam. W domu mam bramke podpieta do routera. Kiedys kombinowalem z Polskimi kartami SIM, teraz juz jestem zbyt leniwy :smiley: Wole apke uruchomic i juz.

2 polubienia

O, mów więcej. Gdzie ten VOIP? Czy ten numer jest polski czy dziwny? Opowiedz mi o tym więcej!

Jest tego trochę:
halopolska
ipfon
Z tego drugiego kiedyś korzystałem, ale jak wrzucisz w duckduck to znajdziesz masę dostawców.

Ja uzywam tej firmy http://www.halonet.pl/ . plus jest taki ze nie maja zablokowanych IP z UK. Moge miec adres w UK i sie nie czepiaja. Numery stacjonarne w PL. Mozna wybrac z jakiego regionu chcesz. ja mam Trojmiejscki bo tam rodzina mieszka. Ale widzialem tez Warszawe, Krakow, Poznan. Musisz sie doczytac.
To nie jest model abonamentowy. Tylko PrePaid. Ile wplace tyle mam. Poza tym raz na rok zabieraja mi zlotowke za to ze numer jest aktywny.
Numer jest numerem stacjonarnym a nie komorkowym. Polaczenia jakies smiesznie tanie :slight_smile: Jak mowilem mam bramke VOIP w domu w UK ktora jest podlaczona na stale. Ludzie z PL normalnie dzwonia jak do Gdanska :wink: Jak ja dzwonie tez tak jestem identyfikowany. Obojetnie w jakim miejscu na ziemi sie znajduje.
Kiedy wyjezdzam, po prostu uruchamiam apke na telefonie i wszystkie polaczenia ida albo przez siec komorkowa alebo WiFi, dla VOIP nie ma w sumie znaczenia, byle by bylo polaczenie z internetem.
Nie wiem w sumie co jeszcze moge napisac.
Tak czy inaczej od dluzszego czasu w PL i tak uzywam swojego numeru UK do rozmow i internetu. Rodzina i znajomi po prostu wysylaja mi SMSy i WhatsApp jak chca sie ze mna skontaktowac. A ja oddzwaniam jak jest potrzeba.

2 polubienia

Halonet brzmi ok, ale jaką appkę na iPhone mam zainstalować, żeby to mieć na telefonie? Jakaś rekomendowana?

Halopolska i ipfon też wyglądają dobrze. Pewno sprawdzę każdą ¯\_(ツ)_/¯

Jakąkolwiek która wspiera SIP :slight_smile:

Nie wiem. mam Androida jak o glowny. Uzywam Zoipera. Ale od dluzszego czasu nawet nie wlaczalem bo mnie juz sporo czasu w PL nie bylo

Halopolska I halonet mają jeden minus - do działania/rejestracji muszę podać… polski numer komórkowy. UK nie wchodzi :confused:

(Na szczęście mam kogoś z PL numerem do rejestracji, no ale i tak…)

Jeśli jednak wybierzesz nie VOIP to nju+konto ważne po wieki robi robotę imo

1 polubienie

Jak ja sie rejestrowalem nie bylo czegos takiego. Ale to bylo jakis czas temu.
Co do karty SIM to ja w 99% przypadkow zapominalem ladowac telefonu jak bylem w UK. W zwiazku z tym wylaczali mi numer za kazdym razem :rofl: Po ktorejs tam karcie i nowym numerze z rzedu dalem sobie spokoj

1 polubienie

Sprawdziłem. Działa! 3p za minutę to całkiem ok stawka do PL na numery komórkowe. No to świetnie. Szkoda, że nie ma numeru komórkowego, tylko stacjonarny, ale to good enough :slight_smile:

Czasami nie mozna miec wszystkiego :sunglasses:

1 polubienie

Ale w końcu mam… dwa numery na telefonie bez esim :sunglasses:

1 polubienie

Wydaje mi się, że jak takie wymagania to tylko karta/abonament w #NJU
Sam używam prawie pół roku i nigdy mnie nie zawiódł chociażby zasięg. Dodatkowo wszystko lepiej działa niż wcześniej na firmowych numerach w TMobile.

1 polubienie

Najlepsze, że pytam dlatego, że w nju wyłączyli mi nagle moją kartę, która niby to powinna być rok ważna…

Ale miałeś na kartę zgaduje a nie abo. To jest różnica.

Niestety a i owszem :frowning:

Pawle, bierz abo w NJU. W każdy chwili możesz zerwać umowę. Ja mam pakiet „nie więcej, niż 39” i za miesiąc już mis je podwoi internet na 40gb co miesiąc.

Ja wiem, ale ja nie chcę korzystać za bardzo. To po prostu “druga, polska karta”, która jest na wszelki wypadek :slightly_smiling_face: