Kalendarz iOS

Jak w tym programie mogę schować niektóre kalendarze?

Hamburger → Ustawienia → Konfiguracja kalendarza → Domyślny → (Wydarzenia) Kalendarze → odptaszkowujesz niepotrzebne.

2 polubienia

Czy można w jakiś sposób ustawić powiadomienie o zakończeniu wydarzenia w kalendarzu na iPhonie? Ew jakoś skrótami to rozwiązać albo jakimś innym sposobem?

https://www.icloud.com/shortcuts/a172c2975d45423fb293345a0ba49b82

1 polubienie

A jeśli wolisz automatyczne tworzenie powiadomienia dla eventów, które już się zaczęły, ale się jeszcze nie skończyły (nie będziesz musiał szukać po nazwie) to:

https://www.icloud.com/shortcuts/4b498678756148d9a6eebab961f8968a

1 polubienie

A jak chcesz to Ci zrobię shortcut, który tworzy Event i automatycznie dodaje Reminder jak ten Event się skończy (chociaż szczerze mówiąc to to jest dziecinnie proste do zrobienia), ale to już będzie Wasze jutro bo mi kolega tu się burzy, ze mu iPada zajmuje jak chce powtórkę xgames obejrzeć :wink:

Bo w sumie to nie do końca wiem, którego rozwiązania potrzebujesz.

1 polubienie

Dziękuję, a nie da się tego zrobić jakoś bez remindersów? Np w kalendarzu?

Można. Na końcu wydarzenia robisz kolejne wydarzenie np. o najkrótszym czasie trwania i dla tego wydarzenia ustawiasz odpowiednia notyfikacje (tu możesz regulować o ile wcześniej i w jakiej formie masz zostać powiadomiony).

Edit. Jeśli nie chcesz sobie zaśmiecać głównego kalendarza takimi „technicznymi” wpisami to zrób sobie oddzielny, który możesz wyłączyć z widoku. Notyfikacje i tak będą przychodzić w zadanej formie.

5 polubień

Ja tak próbowałem zrobić w Shortcuts że tworzysz jeden kalendarz, zasysasz z niego dane, tworzysz drugi i usuwasz ten pierwszy, ale to było tak okropne, ze wstyd mi było upubliczniać xD

Znaczy próbowałem zrobić z końca eventu variable i wrzucić ją jako custom alert drugiego (takiego samego) kalendarza jednocześnie usuwajac ten pierwszy, ale iOS odrzucił mój znakomity pomysł i zwyczajnie powiedział spadaj gościu na drzewo :pensive:

Sorraski, ale jednak trochę się napracowałem (10 minut to dla emeryta wysiłek nie z tej ziemi) robiąc dokładnie to, o co poprosiłeś, wiec raczej jak chcesz czegoś wiecej, to musisz liczyć na kogoś innego.

2 polubienia

Ok, dziękuję jeszcze spróbuje coś sam pokombinować z shortcutsami, bo przez automatyzację nie można tego zrobić w sensie: “gdy kończy się wydarzenie zrób coś”

odgrzewam temat po latach
TImeTree juz chce kase za premium ktore jak narazie nie daje nic tylko usuwa reklamy
Juz przeginaja

Znowu szukam kalendarza :confused:
chyba ze timetree doda eksport w premium to im zaplace

1 polubienie

Czekaj, czyli dostajesz za darmo pełnowartościowy produkt z nieograniczonymi przez brak premium funkcjami i to jest przegięcie, bo są reklamy?
To jak oni mają zarobić pieniądze na tym swoim biznesie, skoro i reklamy, i płatne ich usunięcie jest fuj? xD

czekaj czekaj…dajesz swoja aplikacje przez lata z reklamami dla wszystkich i na tym zarabiasz…
do tego nic nie mam…dawniej czesto mozna bylo zrobic tak ze placiles raz i miales problem z glowy u nich tak nie bylo

Pozniej nagle wprowadzasz premium za 3e za miesiac nie dajac nic poza sciagnieciem reklam i nawalasz popupami ze zaplac premium

My uzytkownicy naprawde nie mamy nic przeciwku z placeniem ale jak juz mamy placic to zeby mialo to wartosc !

Wszyscy dobrze wiemy, ze to jest do dupy model biznesowy, o ile nie planujesz wypuszczać nowej płatnej wersji co rok.

Byłbyś szczęśliwszy, gdyby pełna funkcjonalność, która do tej pory miałeś za darmo była w przeszłości płatna? Wtedy miałoby to wartość?

1 polubienie

Wartosc bylaby wtedy kiedy wprowadziliby cokolwiek extra wprowadzajac platna opcje…nawet zmiana koloroku a tak to lepeij zostac na reklamach i nie placic abonamentu. Zeby bylo jasne…chetnie bym im zaplacil te pieniadze gdyby wybor byl sensowny

Obecnie masz jakies reklamy i darmowa aplikacje
lub brak reklam za 3e miesiecznie
Wiec jedyne na co narzekam tutaj to wlasnie na ich z dupy medel biznesowy

Co do ceny to ja zgadzam - jest bardzo drogo. Ale sam model biznesowy mi totalnie nie przeszkadza. Chyba lepiej dla użytkownika jest mieć pełnowartościowa aplikacje za free, niż musieć dopłacać za ekstra funkcje.

Po prostu za dużo dali za darmo na start i teraz pewnie musza słuchać pretensji takich użytkowników jak Ty. A trzeba było okroić funkcjonalność na start i by nie było problemu :wink:

1 polubienie

Tylko się to wszytzko właśnie na to sklada…na zły model biznesowy bo jak pozwolą użytkownikom marudzić tak jak mi to znaczy że coś nie tak

A wystarczylo dodać mini funkcje jak zmiana kolorów itp i już by było inaczej a tak będę narzekał i zrobię jak Paweł z Wojtkiem…założę podcast i będę narzekał bardziej publicznie :joy::joy::joy::grinning::grinning::grinning:

A tak na marginesie szukam fajnego kalendarza do zaradzania bookingami…ktoś coś?