Kalendarz iOS

Pozwolę sobie odkopać, gdyż ostatnio mnie uderzyła jedna rzecz. Fantastical zrobił ze mnie idiotę. Najpierw kazał zapłacić (F2) za aplikację na iOS i macOS, potem dał subskrypcję i powiedział, że rzeczy, które były w ramach F2 przechodzą do F3. No i tak oto na macOS calendar sets działają, super. Tylko na iOS nie działa - widzę ciągle wszystkie zasubskrybowane i udostępnione kalendarze, a jak chce sety to płać.

Szukam alternatywy. Niedrogiej albo 100% free (tjaaaaa), bo już dałem za F2 w cholerę siana. Calendar 5 jest fajny, ale nie ma aplikacji na macOS. Próbowałem nawet defaultowego Apple Calendar - mógłbym go używać, ma tylko 1 problem. Nie widzę udostępnionych dla mnie kalendarzy na koncie firmowym google. Może ktoś mi powie jak to zrobić, to wtedy problem też się rozwiąże.

to jest jeszcze zrozumiałe. TY UŻYWASZ MAIL.APP!!! :see_no_evil:

Z czym masz problem? Bo nie do końca rozumiem jak ich nie widzisz, jeśli zostały udostępnione?

No… tak :slight_smile:
< gotowy do kamienowania>

1 polubienie

Mam cała listę kalendarzy udostępnionych w ramach firmowego konta GSuite:


Niestety, w kalendarzu Apple (czy to na macOS, czy to na iOS) ich nie ma. Widzę tylko kalendarze, których jestem właścicielem, czyli te:

Wybacz profesjonalne zasłanianie nazw :smiley:

:smiley:

Nope. Juz nie raz próbowałem pobrać/znaleźć z interface webowego link do ICS danego kalendarza i to dalej jest dla mnie niemożliwe. Wiem, że to rozwiązuje problem. Jak znajdziesz mi na to sposób - stawiam wirtualne piwo.

Można eksportować tylko kalendarze wymienione pod “Moje kalendarze” po lewej stronie Kalendarza Google. Aby wyeksportować kalendarz, musisz mieć również ustawienie “Wprowadzanie zmian i zarządzanie udostępnianiem”.

Jak nie masz uprawnień, to możesz zawsze poprosić osobę która cię doprosiła :smile:

PS - zapomniałem o oczywistym rozwiązaniu, bo założyłem, że je sprawdziłeś - www.google.com/calendar/iphoneselect ci nie działa?

2 polubienia

Podaj link do paypal/nr telefonu do BLIK/Revolut. Nie, nie sprawdzałem, bo nie znałem. Działa. Dziękuję.

Nawet jedno piwo coś zmieni :smile:

6 polubień

10 polubień

@Martin_Fox jest opcja na mac os aby ustawić globalny skrót dla akcji New Reminder? Przejrzałem google i opcje z wykorzystaniem Automatora ale u mnie to nie działa z jednoczesną opcją dodania treści przypomnienia.

O coś takiego Ci chodzi?

no właśnie niestety nie. Chodzi mi o to, że chcę sobie dodać jakieś zadanie do Reminders i żeby nie wchodzić do aplikacji i tam nie dodawać tylko aby móc to zrobić z każdego miejsca w systemie (tak jak to działa np. w nozbe albo sposób w jaki odpalany jest Alfred).

Aaa, kumam o co ci chodzi. W sumie to nie wiem - nigdy nie potrzebowałem :smiley:

Szukam kalendarz z widgetem i mozliwoscia recznego sterowania light/dark theme w aplikacji. Jakies sugestie ?

Calendar366?

1 polubienie

Sprawdzilem, niestety nie da sie. Widget ma taki sam theme jak system.

Mój człowiek.

2 polubienia