Kalendarz iOS

Witam jak juz wiemy wszyscy fantastical odwrocil wiele osob od swojej aplikacji wycieniajac ja troche za drogo wiec masa ludzi ruszyla na lowy w poszukiwaniu nowego kalendarza na swoje iphonixy
Czy ktos moze sie pochwalic czego uzywa i dlaczego
Ja uzywam obecnie TimeTree
a ogolnie poszukuje kalendarza z widokiem rocznym zeby na rocznym widoku pokazywal mi czy cos mam tego dnia zaplanowanego czy nie a nie sam pusty widok roczny

Czekam na wasze doswiadczenia

1 polubienie

Tak jak wiele innych osób też odinstalowałem Fantastical po ostatnich zmianach.
Spróbowałem kilku innych aplikacji i jednak wróciłem do Fantastical.
Jeżeli spojrzysz na obecny model płatności to nie ma różnicy w porównaniu z poprzednią wersją za którą trzeba było zapłacić.
W moim GTD Fantastical sprawia się świetnie, wszystko za sprawą integracji kalendarza i zadań. Żaden inny kalendarz nie łączy tych dwóch funkcjonalności jak Fantastical (może ktoś coś poleci? :slight_smile:)

Jeżeli TimeTree ci odpowiada to ja bym nie zmieniał. Korzystałem kiedyś długo na androidzie (głównie po to żeby współdzielić kalendarz z rodziną) i ciężko było przejść na inną aplikację. TimeTree jest super!

hmmmm ja nigdy z fantasticala nie korzystałem bo za raz za kalkulator mi przyjdzie płacić…
Ja mam kalendarz systemowy a do GTD mam Nozbe i to się bardzo ładnie spina!
Ale oczywiście kwestia tego co potrzebujesz.
Mnie się podoba ui systemowego kalendarza i dlatego nie chce tego zmienić. Szukałem kiedyś zamienników i to co proponowały pod względem wyglądu mnie finalnie odrzuciło od prób znalezienia czegoś ciekawego.

1 polubienie

Brakuje mi w TimeTree eksportu kalendarza ktory mam zalozony tam i brakuje mi o dziwo mozliwosci zaplacaenia zeby pozbyc sie reklam

Możesz korzystać z systemowych kalendarzy w TimeTree.

Jakie reklamy? Jak korzystałem jeszcze kilka miesięcy temu to TimeTree nie posiadał reklam.

Aktualnie testuje Timepage zamiast fantastical. Przyjemnie wygląda.
Polecam jeśli chodzi o roczny widok i inne również dość dobre, ja przez lata używałem ze względu na widok tygodniowy - WeekCal

One są bardzo mało inwazyjne ale są

Tak już teraz można zaimportować kalendarz ale chyba wcześniej nie dało rady plus ja już mam tan ważna historie wydarzeń której nie chciałbym stracić

Timepage nardzo ladny - testuje ale brakuje mi w widoku rocznym zeby pokazal ze danego dnia jest wydarzenie

O to może pożecie mi zrozumieć. Czemu Fantastical jest taki fajny. Co ma lepszego od zwykłego kalendarza? To kalendarz. Co tu można lepiej zrobić?

1 polubienie

Mówisz o nowym fantasticalu? Nowy ma wiele fajnych funkcji ale raczej skierowany do waskiej grupy osób
Fajna opcja jest np proponowanie wolnych terminow z twojego kalendarza dla kogoś kto chce się z tobą umówić
Natural language był zawsze tym głownym atutem tej aplikacji

1 polubienie

Poddałem się. Wracam z podkulonym ogonem z fantasticala do Google Calendar. Z żadnego innego nie korzystało mi się tak dobrze, jak właśnie z GC.

1 polubienie

Możecie sprawdzić Calendar 366

Bardzo ciekawa alternatywa dla Fantastical’la, z wieloma jego funkcjami np. ma zestawy kalendarzy, wiele widoków.

2 polubienia

Ja rozważam Calendars 5 od Readdle. Jest całkiem OK i ma fajny widok podobny z fantastical. I to tylko one time purchase.

Czym się różni calendars z wykupionym pro od calendars 5? W calendars wykupienie pakietu pro+interesting calendars jest tańsze niż w calendars 5

No to wrzuciliście ciekawe propozycje. Sam chcę odejść od Fantasticala ze względu na nachalne promowanie abonamentu. Napiszcie kilka słów jak użyjecie tych dwóch rozwiązań. Sam osobiście skłaniam się do Calendar 366 bo posiada aplikację na MacOS, a lubię mieć spójne środowisko :sunglasses:

Dobre pytanie - nie mam pojęcia

Polecono mi jeszcze inna fajna opcje ktora ma mega fajna fukncje ktora moze mi sie przydac jako djowi bo czesto dodaje bardzo podobne wydarzenia jak np weslele tu i tam na tyle osob od tej do tej itp
wiec WeekCal ma templates co moze byc bardo fajnie wykorzystane

Czy ktoś ma jakieś przemyślenia po czasie? Dzisiaj doszedłem do wniosku, że mam już dość tego wyciągania kasy przez Fantasticala i trzeba go zmienić. Znalazłem, że kupiłem kiedyś Calendars 5 i chcę spróbować go użyć.

Ja właśnie przesiadłem się kilka miesięcy temu z fantastical i jestem bardzo zadowolony.

Jak was czytam, to dochodzę do wniosku, że jakiś dziwny jestem, bo używam kalendarza, notatek i przypomnień systemowych i tak mam ułożony workflow, że mi ten zestaw robi za kalendarz, notatnik, aplikację GTD i co najdziwniejsze - działa i mi wystarcza :smiley:
Fakt, zanim do tego doszedłem jak to sobie poukładać to były różne aplikacje do kalendarzy, było todo, wunderlist, nozbe, notion, basecamp, nirvana… a potem okazało się, że wszystko mam, tylko muszę samodzielnie pomyśleć jak chcę tego używać :smiley:

1 polubienie

Jeśli chodzi o kalendarz to po prostu zawsze mi brakowało widoku tygodnia i przez lata używałem Week Calendar. Dodatkowo też ładnie zaprezentowanej listy agendy itd.
Kwestia bardziej wizualna niż funkcjonalna, co dotyczy też przypomnień, zawsze bardziej mi się podobała Wunderlist niż Reminders i tak pozostało.

Jak tak teraz patrze na Kalendarz to widzę, że też już jest widok tygodnia itd :slight_smile: