Kącik finansowy

Może nie z małżonką, a z narzeczoną :stuck_out_tongue: Oboje mamy konta w Alior Banku i wspólne też założyliśmy w Aliorze, fajnie bo w jednej apce widać salda dwóch kont. U góry wspólne jako internetowe(nie pamietam co to oznacza), a na dole moje. Świetnie się sprawdza przy płaceniu rachunków, zakupy, wspólne wyjścia. Osobiście bardzo ułatwia nam życie takie rozwiązanie. Każdy ma swoją kartę do niego.

1 polubienie

wiecie moze czy mozna miec wspolne konto w domu maklerskim mBanku?

Mam również wspólne konto w Millennium, przelewam tam co miesiąc 1000 zł z innego swego konta w innym banku. Używamy go tylko na budżet zakupowy, więc z tego tysiąca większość przelewam z powrotem na swoje konto, a reszta pozostaje na wydanie wspólne, robimy po jednej transakcji każdą kartą i wtedy jest za darmo.

W ten sam sposób opędzam konto w Santanderze otwarte wraz z kredytem hipotecznym - tam wpływ łączny musi być chyba 2000 i również transakcja kartą (inb4 doładowanie Revoluta się nie liczy). Z niego spłaca się kredyt, płacimy też czynsz i wspólne rachunki typu prąd, więc te 2k też się samo pamięta.

Ogólnie wspólne konto/konta dobrze mieć do takich właśnie celów, tj. wspólne budzety, ale na osobiste pieniądze wyznawać rozdzielność majątku i rozdzielność kont.

Testował ktoś aplikację Pago do opłacania rachunków ?

patrząc na komentarze na appstore wygląda to średnio…

Ja korzystałem kiedyś z czegoś robionego w kooperacji z ing. Było całkiem spoko ale ja się wycofałem. Wolę to wszystko ogarniać sam przez mbank - mam wtedy całą historię w jednym miejscu a i tak wiele płatności mam zautomatyzowanych (przelew stały, nie polecenie przelewu).

Korzysta ktoś z wirtualnej karty od BNP w limitu od nowa z Allegro?

Ja 2 czy 3 razy korzystałem