Jaki był 2020 dla fanów gier?

Jaki był 2020 rok w grach? Spieszymy z podsumowaniem naszych gier roku - zarówno tych, w które długo graliśmy w 2020, jak i tych, które ukazały się w ciągu minionych 12 miesięcy. Opowiemy też o największym growym rozczarowaniu 2020. Premiero Cyberpunka, patrzymy na Ciebie…

Ten podcast jest jedną z części naszego całościowego podsumowania 2020. Odcinek o technologii w minionym roku w feedzie YesWas Podcast znajdziecie tu: #353 - Podsumowanie roku 2020 - Dyskusje o odcinkach - YesWas | Forum

A na czym Wam upłynął 2020 rok? Zapraszamy do dyskusji o odcinku na forum: Nagrany Podcast - YesWas | Forum

Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi odcinkami i nowinkami: Nagrany Newsletter by Nagrany Podcast

Napisz do nas na kontakt@nagrany.pl.

Jeśli podoba Ci się ten podcast, zasubskrybuj go w swojej aplikacji i oceń na 5* w Apple Podcast tutaj: ‎Nagrany Podcast on Apple Podcasts. To naprawdę pomaga.

1 polubienie

Jak dla mnie odkryciem w 2020 jest Stadia. Jezeli wyeliminuja calkowicie lag to sprzedaje konsole.

3 polubienia

U mnie np lag w Stadii jest nie grywalny, za to na tym samym komputerze i internecie Geforce Now śmiga jak marzenie.

3 polubienia

Gforce now sprawdzalem dosc dawno temu na moim shield i nie dalo sie grac. W Stadii CP2077 ma dosc spory lag ale Division juz jest znosny.

Sam fakt, ze moge grac na iMacu, pozniej w lozku dokonczyc na ipadzie jest mega fajne.

Ja porównywałem CP2077 na GFN i Borderlandsy 3 na Stadii i była przepaść. Nie mówiąc już o częstym zrywaniu Stadii i wielokrotnych próbach połączeń z grami. Gdybym nie sprawdził innej usługi to zwalałbym na internet ale działa mi poprawnie i gfn i ta chmura z xboxa na telefony. Być może Stadia cierpi u mnie na jakieś choroby wieku dziecięcego.

Odnośnie laga na Stadii zastanawiające dla mnie jest to że mam go na Macbooku (da się grać) nie występuje na iPadzie czekam na Chromecasta z oficjalnym Padem jeśli tam będzie ok to zostanie ze mną na dłużej bo jest futureproof bardziej niż blaszak i kosztuje ułamek tego co konsola. Na razie mają małą bibliotekę gier też ale to mnie nie rusza bo ja taki niedzielny gracz jestem.

1 polubienie

Sprawdź czy nie blokujesz stadii gdzieś :smiley:
Jakiś PiHole czy inne Adblock na DNSie?

Goła przeglądarka od gugla wpięta bezpośrednio w router od UPC więc po drodze nic nie ma.

On stadia.com (Google Chrome)

  1. Plug your computer into a wired Ethernet connection, if possible.
  2. If you’re using Wi-Fi, move your computer closer to your router to increase signal strength. Keep them at least 2 feet apart to prevent interference.
  3. Stop streaming music or video on the same Wi-Fi network, even if it’s happening somewhere else in your home.
  4. If you have a dual-band router, use the 5 Ghz Wi-Fi band instead of the 2.4 Ghz band. Also, make sure the encryption method on your router is AES or “Mixed.” To learn how to make these changes, check your Wi-Fi router’s instructions, or contact the router’s manufacturer.
  5. If your router supports Quality of Service (QoS), enable or disable it in your router’s settings. Check with your router’s manufacturer for instructions.
  6. Stop or pause any downloads or online backups. This can free up bandwidth.
  7. If you use a firewall or VPN, make sure your rules don’t restrict traffic on ports in the range 44700 - 44899 (TCP and UDP). These ports are required for playing games on Stadia. Please note that this range might change in the future.
  • Note : If you’re using a work or school network, your network administrator may have blocked ports in this range.
  1. Disable any Chrome extensions, such as VPN extensions, that block the WebRTC protocol.
  • Note : Blocking the WebRTC protocol will prevent Stadia from working properly. Check the Chrome Web Store for information about your extensions.

Ja bym po prostu testowo wystawił ten jeden komputer jako DMZ poza filtrowanie na chwilę, sprawdził i wtedy miał pewność, czy to router UPC nie filtruje czegoś “dla twojego bezpieczeństwa” XD

Szczerze? Jestem za leniwy i nie chce mi się czasu tracić :smiley: GFN działa bez problemu więc już w ogóle szkoda jakiekolwiek ruchy wykonywać.

Ja na początku też optowałem za GFN, bo działał na iPadzie i obsługiwał gry które już miałem (steam, epic, gog, etc.)
Ale zrezygnowałem, jak się okazało, że GFN nie potrafi skalować rozdzielczości i mam gry z obciętymi bokami ekranu, bo iPad ma inny stosunek ekranu niż standardowe 16:9

Jak fajnie te Arctis-y 9-tki się przydają :sunglasses: gram w CP2077 na Stadii i jednocześnie słucham tego odcinka i przy okazji się zastanawiam czy ja gram w inną grę? :stuck_out_tongue_winking_eye:

2020/Q4 to u mnie Stadia(zero lag-ów): Destiny 2 i totalnie lajtowe i bezproblemowe granie w CP2077.

3 polubienia

I z tym się zgodzę.
Przeraża mnie, że chwalę google, ale to naprawdę dobrze zrobili.

1 polubienie

Kto śpi, ten traci. Polski Shroud w natarciu.

5 polubień

No i już wiem co powoduje u mnie lagi w graniu. Streaming Netflixa/ Radia / Muzy inaczej mówiąc żona. Muszę zobaczyć czy na Stadię da się ustawić jakieś QoS na routerze.

5 polubień

Rotf :rofl:
Wyrzuć żonę :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zaintrygowaliscie mnie ta Stadia. Tylko rozumiem, że gracie na komputerach z ekranem na komputerze? Wyciąga to 4k w 60 klatkach? Są plany na jakiejś wejście bezpośrednio do telewizora? Bo ja to jednak na TV lubię pograć…

PS co to znaczy “wpiąłem bezpośrednio do modemu upc”? Wpiąłem co?

Grasz na czym chcesz komp / tv / tablet. Do TV potrzebujesz Chromcasta Ultra żeby grać. Gry w zależności od tytułu jeśli jest opcja, że ekran obsłuży to są i takie co wyciągają 4K 60 klatek. Ktoś gdzieś wysyłał listę tytułów na forum w której pisało co w jakich rozdziałkach działa.

Hmmm, chyba zatem spróbuję na trialu Hit ana 2 ograx na Stadii.

1 polubienie